reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DFI Infinity a Freezer 64

MICT14N (27)|10.5.2006 16:03
Mam DFI Infinity nF4x a sempron 64 2800+ ale kdyz sem se koukal na orientaci tohoto chladice zjistil sem ze kdybych si ho namontoval na desku tak by mi ohraty vzduch nesel smerem k zadni stene skrine tak jak ma ALE sel z pulky by ofukoval zdroj (ma 15cm ventilator to by nevadilo) a z te druhe by mi foukal primo na vrsek casu kde zadne vetrak nemam (a vrtat ho tam nebudu), zajimalo by me tedy do jake miry to bude degradovat chladici ucinky tohoto chladice a jestli by nebylo lepsi koupit si silencera 64 u ktereho bych mohl pouzit wind tunel, ktery sem dostal ke skrini

Jde mi hlavne o hluk ale ne za kazdou cenu, vidim to bud na silencera 64 TC nebo Freezera 64 a zalman regulaci otacek (stahnul bych ho na 6V) tedy jeste jednou se ptam, co je lepsi???
Flegy_lama (3)|10.5.2006 19:38
vadit to rozhodne nebude, neboj.pokud vim tak ti bylo odpovezebno i na konkurencnim foru ;)
za ty penize co sezenes freezer sem lepsi chladic zatim nevidel, kdyby si si chtel priplatit tak doporucuju Tt typhoon ( http://www.jscomputers.cz/Thermaltake_BIG_Typhoon_6_Pipe_4in1_Cooler-cP-684_53_228-pId-1877.html ) , za zminku vsak take stoji i sonictower ( http://www.jscomputers.cz/Thermaltake_SonicTower_4in1_Heatpipe_Cooler-cP-684_53_228-pId-1879.html ) . jsou to sice relativne velke chladice, za to se odmeni i skvelou charakteristikou chlazeni :)
GABO (5)|10.5.2006 20:17
Osobne som montoval vela tychto dosiek spolu s F64 PRO hlavne do AC Silentium skriniek, kde je orientacia smerovana tak ze ventilator fuka cez chladic smerom dnu do skrinky a ohriaty vzduch z neho ide smerom k prednej casti skrinky, kde ho vyfukne / odtiahne zdroj. V tychto skrinkach tento systém fungoval doslova perfektne.

U teba to tiez nebude problem. AC Freezer 64 sa da co do polohy otacat resp. jeho spona je rozoberatelna cize ju mozes otocit o 90C. Kazdopadne otoc to tak aby ventilator fukal cez chladic a ohriaty vzduch smeroval k zdroju, nevidel buy som problem v tom ze to nemas oproti sebe (chladic vs zdroj) vyosene priamo.

A co sa tyka kupi -> ako uz kolega vyssie radil jednoznacne Freezer 64 Pro - pomer cena, vykon a ticho je bezkonkurencna (a to aj vtedy ak zapocitam k cene chladica lacny a dobry regulator ZALMAN Fanmate 2).
MICT14N (27)|10.5.2006 21:51
diky za ty dva chladice ale fakt nemam v planu cpat tam neco pres 600,- Kč protoze jeste musim neco vymyslet na chipset (zatim nevim jak moc rve protoze box ho nepusti ke slovu (takovy slovni obrat ,)) ale jak sem koukal ne ten Freezer tak se mi nezda ze by sel otacet o 90° protoze by tam vadili ty heatpipe ne? a taky mam trochu strach z ty hmotnosti (nebude potreba montovat nejaky dodavany vystuzeni zespoda na desku?)
sabo (3)|11.5.2006 00:27
Mám stejnou desku a malý ventilátor co byl na chipsetu jsem odmontoval. Nedělá to kravál a dosahuju tak 40°C maximálně. Na A64 3000+ mám namontováno Zalman 7000B - Cu.
panVetvicka (13)|11.5.2006 11:43
Freezer 64 mam a otocit jde bez problemu. IMHO je nejlepsi, kdyz fouka smerem na zadni stenu skrine, zvlast kdyz mas ve skrini exhaust ventilator.

Muj problem s timhle chladicem byl (resp. je), ze se trochu pretlacuje s DDR modulem v slotu 4. Samozrejme by to vyresilo osazeni pam. slotu 1 a 3, ale DFI desky (teda alespon v pripade moji LanParty NForce4-D) bohuzel vyzaduji osazeni slotu 2 a 4, aby pameti bezely v Dual Channelu.

Jinak je to za ty penize vybornej a pomerne tichej chladic.
MICT14N (27)|11.5.2006 15:41
a jak presne se da ta spona otocit? kdyz sem koukal na fotky tak to fakt nevypada ze by to slo mezi tema heatpipe nejak obtocit
panVetvicka (13)|11.5.2006 19:12
Pekny obrazkovy navod je soucasti baleni :)

Ale vazne: Odsroubuje se sroubek, ktery drzi takovou tu cernou plastovou aretacni packu (nebojaktonazvat) a pak uz se celkem snadno cela ta spona rozebere, sunda a otoci, jak potrebujes.

Tady http://www.imagehostingshack.com/images/70b31.jpg mas dukaz, ze to jde :)
MICT14N (27)|11.5.2006 19:50
ale to ted mluvis o zakladni desce a ne o chladici ne?
panVetvicka (13)|11.5.2006 20:04
Prave, ze ne. Ja ten chladic kvuli tobe snad sundam a nafotim ti to, abys mi veril :)

[quote=MICT14N]ale to ted mluvis o zakladni desce a ne o chladici ne?[/quote]
MICT14N (27)|12.5.2006 07:31
hele ja ho teda koupim ale jestli zjistim ze je to nejde nebo ze je potreba montovat nejaky vystuzeni na zakl. desku aby to neurvalo patici nebo ze pridu o zaruku tak se tes :D (ne delam si srandu :D)
panVetvicka (13)|12.5.2006 07:55
Klidne ho kup, neni se ceho bat :) Urvani patice, myslim, taky nehrozi, na to jsou jiny adepti, treba Thermaltake Tower112 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28293, pokud teda ovsem nedalas s kompem nejaky psi kusy :D

[quote=MICT14N]hele ja ho teda koupim ale jestli zjistim ze je to nejde nebo ze je potreba montovat nejaky vystuzeni na zakl. desku aby to neurvalo patici nebo ze pridu o zaruku tak se tes :D (ne delam si srandu :D)[/quote]
MICT14N (27)|12.5.2006 14:27
nj ale k takovejmhle vetrakum dostanes to vystuzeni ktery ja prave absolutne nechci protoze vyndavat celou zakl. desku a nasledne hodinu rovnat kabely tak aby nebranili chlazeni se mi fakt nechce
panVetvicka (13)|12.5.2006 14:50
No a k Freezru zadny vyztuzeni nedostanes, takze neni potreba. :)

[quote=MICT14N]nj ale k takovejmhle vetrakum dostanes to vystuzeni ktery ja prave absolutne nechci protoze vyndavat celou zakl. desku a nasledne hodinu rovnat kabely tak aby nebranili chlazeni se mi fakt nechce[/quote]
Flegy_lama (3)|29.5.2006 11:28
to vetvicka: no, kdyz uz jsi narazil na Tower 112... imho min. rok sem ho mel.vezl semkompa na lanku a krapet mi upadl asi z 20cm na zem...torsku prohla case (vyklepano :D ) , vymena disku ale s towerem a deskou no problem... ;)
koubi (63)|2.7.2006 17:28
Ahoj když si koupím Arctic Cooling Freezer 64 Pro je pro začatečníka těžky to namontovat ???????? PS bez srandy já jsem to nikdy nemontovál.

1 je prý hodně dobrý a tichý při 750 ot to prý uchladí AMD Athnlo 3000/754 35C a při 2000 ot 25C-30C je to pravda

2 vejde se bez problému na ASUS K8V-MX, DFI Infinity nF4x s754, nF4, další desky ????????????

PS prosím pište pravdu a popište jak se vyněnuje chladič na CPU

děkuji moc za odpovědi
b.art (37)|3.7.2006 10:11
vymena chladice na cpu zvladne dneska snad opravdu kazdy ... neni nad tim se ridit navodem ktery maji arctic cooling pekne a srozumitelne vypracovany ... navic i teplovodivou pastu uz maji nanesenou takze zkazit neni opravdu co ... na desky by se mel vejit bez problemu jediny problem by mozna moh nastat pri mensi skrini ...
koubi (63)|3.7.2006 12:46
Jaký teploty to zvládne : když mám vzádu articl cologing stermo regulací 80x80 a já se ptám když mám ted boxsovaný CPU AMD Athlon 3000/754 a mám při 100% 55C myslíte žebisem dostal 35-38C ????????
Honny (262)|3.7.2006 13:55
to je individuální, ale pomůžeš si určitě