reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký notebook na cesty??

Mara4cz (22)|3.6.2007 12:51
Jedu na rok do USA, ale nechci jet s prázdnýma rukama. Nějaký čas se rozhlížím co si koupit za book kolem 20 000 (maximálně 25 000 s DPH), zatím mi padlo do oka Amilo Pi 1505 za 22 727 s DPH http://www.alza.cz/notebook-fujitsu-siemens-amilo-pi1505-d71714.htm
Co na to říkáte? Poradíte něco jiného?
Nároky: spolehlivost (aby se mi to tam nevysypalo a nemusel bych to řešit), jinak to má nahradit stolní pc - internet, muzika, video, občas nějaká ta starší hra.
Předem díky :D
polygon_cz (23)|3.6.2007 13:37
notebook si kup za 1-2 mesice tam... je tam jina hodnota penez a predevsim je to levnejsi (kamos si od tamtud privez nejakyho Della, nevim presne co, ale na tamnejsi pomery to bylo za babku a to tam byl pouze na vysokoskolske prazdniny)
Mara4cz (22)|3.6.2007 17:05
Jo, taky mě to napadlo. Ale napadlo mě to i pro MP3 přehrávač a nový telefon, ale potom bych tam dojel fakt jenom s kufrem a prázdnýma rukama. :-) Je to stále ještě možné že to tak udělám ale asi si ho koupím tady. ;-)
polygon_cz (23)|4.6.2007 13:16
a nebo kombinace obojiho... tady kup v bazaru nejakej starej notebook dva mesice to s nejakym Pentium M prezijes a pak si tam muzes koupit v pohode masinku
harleymaster (45)|5.6.2007 00:04
Souhlas,v Americe budes mit vetsi moznosti nez u nas a hlavne za mensi cenu...
ICEBOSS (3435)|5.6.2007 21:08
jo a kup si dell.
Mara4cz (22)|7.6.2007 21:07
ještě mám v úvahu možnost že si vezmu ségřin stařičký HP pentium M 1,6 GHz, 512MB ram, 40GB HDD a přidám k tomu externí HDD; koupí se jí nový a já si něco dovezu z tama. rozhodně mám o čem přemýšlet...
Mara4cz (22)|7.6.2007 21:09
Proč vůbec tak doporučujete DELL?? u nás se co vim vůbec delly neprodávají, ani nejsou vidět...
mech13 (5526)|8.6.2007 01:05
:D DELL neni videt, protoze ho neprodavaji maloprodeje a dell nevyuziva ditributory: dell si NB prodava sam.... takze vlitni na stranky dellu a nejak to musis objednat primo od nich...
Jezevec (607)|9.6.2007 13:50
Kasli na Dell, Dell se nechova hezky k zakaznikum a ke svejm obchodnim partnerum, znam je... kup si IBM/Lenovo nejlip neco z ThinkPadove rady... Pokud budes lovit takto "nizko" v cenove hladine, doporucil bych i HP. Jak Dell, HP tak i IBM maji dobrou podporu v zahranici a kdyz se ti to vysype, coz napr. u IBM pokladam za hloupost, tak ti to taky opravi, nejaky Fujitsu... k tomu je tezke mit duveru.
Mara4cz (22)|10.6.2007 13:36
http://www.alza.cz/notebook-ibm-lenovo-thinkpad-r60-d69189.htm tohle lenovo by bylo dobré akorát už stojí trochu víc :mad: je na něm dobré že má 4:3 displej to má málokterý z nových booků ale myslim že je to lepší pro běžné používání. Celkem mi vadí že skoro všichni výrobci dávají 2x 512MB paměti místo 1x 1024MB trochu to omezuje rozšiřitelnost na 2GB. A dost je škoda že má win XP...
IBM je celkově trochu dražší...
Jezevec (607)|10.6.2007 16:47
IBM/Lenovo je dražší než třeba Asus nebo Acer, to je fakt, ten rozdíl má své důvody...:)... nebudu tu předstírat, ale množství a četnost reklamací je taky úplně někde jinde, pokud nechcete mít s notebookem problémy, tak moje osobní preference je IBM (protože s nimi denně pracuji...... a ještě o trochu víc:))
Mara4cz (22)|29.6.2007 12:43
Už to mám pořešené a na 90% koupím LENOVO THINKPAD Z61m, IBM mi doporučilo ještě několik známých že má výbornou podporu. Za mořem to kupovat nebudu protože mi to koupí taťka na firmu a odečte si daň. Není to sice moc koscher, ale cena o moc vyšší nebude ;-) jinak dík za rady.
Jezevec (607)|29.6.2007 15:47
:) dobres vybral, jestli si z Prahy tak se na nej muzes podivat v akci v Lenovo Centru v Belehradske 68 predtim, nez si ho koupis... melo by tam jeste byt, je dobre tam zavolat a zeptat se:) (kdyz mi napises poslu ti na ne cislo / maila)...
eraser (0)|30.6.2007 11:38
Vyber si Lenovo (IBM) Thinkpad a máš po probléme a záruku, že toho znesie dosť na cestách.
Mara4cz (22)|7.7.2007 21:33
Ne-e jsem ze Zlína a prodejce mám pořešeného :) ... známého. Ten book jsem už v ruce měl. je dost tlustý a těžký, ale snad to nijak extrémě vadit nebude. Zato je dost dobře zpracovaný. Všechno ostatní vyhovuje :). Díky za rady.
Jezevec (607)|8.7.2007 16:45
Jj, z61ky jsou 15.4" wide a maj titanovy kryt horniho sasi monitoru, takze jsou dost robustni. Kdyz chce clovek malyho mazla tak T60 14" ideal, ale cena je jina:)

EDIT: A jinak preji prijemne uzivani:)
Mara4cz (22)|14.7.2007 22:30
Tak můj nový miláček IBM Lenovo ThinkPad Z61m na příští měsíce (roky) je 3 dny doma...
Zpracování se mi líbí - pevná konstrukce kloubu, kovový horní kryt, strohý ale hezký vzhled. Prní dojmy z používání jsou ale přesto rozporuplné. Asi po hodině používání se začalo ozývat škrčení z levého reproduktoru a to i po připojení externích reproduktorů (žeby problém ve zvukovce??) ovšem druhý den to za provozu zničehonic přestalo. Dále dojem z dobrého zpracování kazí rozviklaný hardwarový vypínač bluetooth a wifi. Trochu mě zamrzel mrtvý bod na displeji (což je pokud dobře vím přípustné) vlevo dole, při práci to moc nevadí jenom když je černá obrazovka tak to bije do očí. Co mě k mému údivu nejvíce překvapilo je to, že i za tak krátkou dobu používání mi systém už 2x zatuhl (jednou při dokončování instalace Nokia PC Suite, podruhé už nevim), překvapuje mě to proto že v XP se to nestávalo, stačilo ukončit neodpovídající aplikaci a vždycky se to zbrchalo. Taky se mi stalo že book nešel probudit z režimu spánku.. pomačkal jsem všechny klávesy a kombinace, otevřel a zavřel a porád níc. Nakonec jsem počítač natvrdo vypnul podržením čudlíku I/O a znovu zapnul.
Je to moje první setkání s Vistama a přece nejsou všechny věci tam kde byly a má to řadu inovací tak si teprve pomalu začínám zvykat. Pevně věřím že mě IBM, všemi tak doporučované (ne jenom Jezevcem) po delsím používání nezklame.

Ještě jsem si k němu obědnal batoh IBM ThinkPack BackPack - stejně strohý, jednoduchý vzhled ale žádný jiný se mi nelíbil. Navíc vypadá že je dobře zpracovaný.
Jezevec (607)|15.7.2007 00:06
Njn, musim priznat, ze Visty jsou pro mne zatim skoro na vsech boocich zklamanim, vetsinou s nimi byly problemy vsude. Myslim ale, ze Z61 jako takova je proste kousek dobryho zarizeni a osobne bych ji bral taky, ja mam ale hledacek zamereny na IBM TP T60 14" event. 15.4"..., ale spis 14". Ted pouzivam R40e a kdyz pominu baterii, ktera by na tom mohla byt lepe (ne vzhledem ke svemu stari:)), tak ten book staci na vetsinu aplikaci dodnes a pritom je delany neuveritelne poctive.
jukyn (19)|16.7.2007 15:04
Chci se zeptat když chci notebook an cestování tak s lesklým či matným displejem?
U lesklého jsou prý odlesky ale ty se dají redukovat zvýšením kontrastu...na matným ej prý vidět taky kulový tak co mám vybrat díky:)
Jezevec (607)|16.7.2007 15:08
Ja myslim ze je to jedno, pokdu clovek neni primo vyhrazeny a nema sveho favorita. Leskle maji ostrejsi obraz a dosahuji vyssi ostrosti, matne zase brani reflexi a odleskum na monitoru. Vyzkousel bych si oboji displaye, podival bych se na to a pak, pokud nebudes mit favorita, udelat jedinou rozumnou vec a to je vybrat si notebook podle hlavnich parametru a ne podle marginalit, pokud teda nejsi vyhraneny natolik, ze by ti odlesky napr. vadily. Pokud nevadi vem lesteny display, stejne vetsina notebooku v cenove relaci rekneme do 25k ma lesteny display:)... zalezi tedy taky v jake cenove urovni budes lovit.
ICEBOSS (3435)|27.8.2007 22:31
co u Lenova znamena zaruka "Carry in"? Nikde jsem to nenasel nejak normalne popsany.
eraser (0)|27.8.2007 23:33
4. Služba doručenia alebo zaslania zákazníkom
V prípade služby dopravenia produktu do servisného strediska zákazníkom (Carry-In) alebo pri zaslaní poštou (Mail-In) bude váš produkt opravený alebo vymenený vo vyhradenom servisnom stredisku, pričom dopravu zabezpečujete vy. Zodpovedáte za dopravu alebo doručenie poštou, podľa pokynov vášho Poskytovateľa servisu (s platbou vopred, pokiaľ nie je uvedené inak), pričom produkt bude vhodne zabalený a dodaný na určené miesto. Po dokončení opravy alebo výmeny produktu, bude produkt pripravený na vaše vyzdvihnutie. Pokiaľ neprevezmete produkt, môže s ním váš Poskytovateľ servisu naložiť podľa vlastného uváženia. V prípade služby zaslania poštou (Mail-in), bude vám produkt vrátený na náklady spoločnosti Lenovo, pokiaľ váš Poskytovateľ servisu nestanoví inak.


Warranty and License Agreement
ICEBOSS (3435)|28.8.2007 10:33
hm, to sem prehlidl... o nic lepsi nez zaruka Aceru :-/
eraser (0)|28.8.2007 19:36
Nie je to nič moc, tiež ma to sklamalo, taký Asus je na tom podstatne inak, pokiaľ to nezmenili. :notsure Avšak faktom je, koľko Thinkpadov behá po reklamáciach v porovnaní množstva servisovaných Acerov. :shut