reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Napětí procesoru..

camal (51)|22.9.2011 20:39
Zdravím , prosím vás jak můžu zvednout napětí procesoru v biosu??
Mám tam tu nabídku, ale je tam nastavené AUTO.. Vedle červeně napsané že jiné nastavení může být nestabilní...
Procesor jsem už přetaktoval zvednutím násobiče a ješte jsem přehodil dva switche na desce a přidal tak 20 procent napetí na FSB takže s 3,6 to skočilo na 3,84Ghz.
Což není špatné z 3,2Ghz ale kdybych ještě zvedl násobič a přidal napětí mělo bz to jít víš ne? Chlazení mám docela dobré myslím..
Stabilně to šlo max 3,6
Fotografie0491[1].jpg Fotografie0490[1].jpg
Richmond (8084)|22.9.2011 21:34
Sice nevím co máš za desku, ale podle těch zázračných switchů to vypadá na MSI - ne, že bych chtěl malovat na zeď, ale na té co jsem na ní chtěl odemknout jádra jsem měl zvednuté napětí na 27něco procent (nechápu, proč se tam nedá nastavit napětí normálně číslama nebo +/-), v biosu svítilo červeně, vlezu do win, spustím cpu-z a tam pořád zvesela 1.344v jako kdybych na to ani nesáh. No moje to nebylo takže mě to netrápilo, ale spíše zaujalo :) MSI holt vžycky dělalo všechno "jinak".

Nicméně pokud se mrkneš na tu tvojí fotku tak je úplně dole napsáno čím se bios ovládá - na šipky a enter jsi už asi přišel sám (soudě podle toho, že jsi se dokázal pohybovat v menu), každopádně je tam ještě PLUS a MÍNUS což by stálo minimálně za pokus ;)
camal (51)|23.9.2011 07:12
Tak to + a - fungovalo, děkuji moc:))