reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokles vykonu po pripojeni monitoru

Wine182 (1)|23.9.2011 02:38
Dobry den, vlastnim Alienware M11x R3 notebook a vcera jsem si k nemu koupi 27" monitor, ktery pripojuji pres HDMI. V notebooku jsou 2 graficke karty, jedna zakladni od intelu a druha geforce 540M. Grafika od intelu ma slouzit pouze pro systemove operace a pri narocnejsich aplikacich se tyhle 2 karty spoji a pracuji soucastne. Muj problem spociva v tom, ze po pripojeni monitoru pres HDMI mi nekolikanasobne poklesne graficky vykon napr. u her (bez monitoru funguji plynule, s monitorem sekane). Asi tusim ze je to tim, protoze HDMI prenos je pravdepodobne narocnejsi....? Ale ikdyz snizim HD rozliseni na rozliseni, ktere jsem pouzival v notebooku pri hrani bez monitoru, tak se skoro nic nezmeni a vse stejne laguje. Chci se zeptat jestli neni problem nekde v nastaveni, protoze se mi nechce verit, ze by byl HDMI prenos o tolik narocnejsi pro notebook. Napada me jestli nejde nastavit aby monitor bezel stejne jako display notebooku, pres intel grafiku pro pohyb v systemu a geforce az na narozne aplikace, nyni se totiz HDMI pripojeni spusti primo s geforce kartou, ikdyz jsem pouze v systemu.
Ovladace mam aktualni a preinstalovane s pripojenym monitorem.
Doufam ze jsem to napsal srozumitelne, jeste pridavam mou konfiguraci:

Intel® Core™ i7 2617M 1.5GHz(2.6GHz w/Turbo Boost, 4MB Cache)

Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit, English

6GB3 DDR3 SDRAM at 1333MHz

NVIDIA® GeForce® GT540M graphics with 2.0GB Video Memory and Optimus

Dekuji za kazdou radu.
wizaard (913)|27.9.2011 14:12
Ve výkonu na vestavěném displeji a přes HDMI by němel být žádný rozdíl. Proto neumím říct, kde je chyba - nesetkal jsem se s takovým problémem. V jakém nastavení máš monitory (klonování, samostatné plochy, ...)?

Velká spousta notebooků s přepínatelnými grafikami (resp. nVIDIA Optimem) to má tak, že HDMI jede prostě jen a pouze s dedikovanou grafikou (GeForce). To je pravděpodobně i Tvůj případ.

Technická - ty grafiky se nespojí, jen GeForce se uspává a probouzí, když je, resp. není potřeba.