reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Nevidím jiný Pc na síti

Neregistrovaný (0)|27.9.2011 20:47
Tazatel: Tkevlar

Znění dotazu: Prosím poraďte, Mám AP na jakém sdílím připojení k internetu. Aktuálně se na něj připojuji 2 notebooky přes Wifi. Bohužel Pc se navzájem nevidí na jednom PC je Vista a na druhém Win7. Občas se PC viděli. Pokud se ale pinguju na Ip adresu, která je přiřazena tak to lze. Firewall je vypnuty.

Prosím poradďte čím by to mohlo ještě být.
DrZelenka (2491)|27.9.2011 21:07
Nemáš v nastavení routeru něco jako "AP Isolation"(u mě wifi -> advanced settings)? Je to funkce, která zařizuje, aby se PC připojené přes wifi neviděly.
Neregistrovaný (0)|27.9.2011 21:11
Nemám vůbec takovou funkci. Problém je, že včera vše ještě fungovalo. A dnes když jsem zapnul PC tak to nejde.
Richmond (8084)|27.9.2011 21:18
Nemáš vypnuté "Zjišťování sítě", zapnuté "128bit šifrování" a zapnuté "Připojení k domácí skupině"? Pokud ano, přehoď vše naopak a zkus znova ;)
DrZelenka (2491)|27.9.2011 21:19
O jaký router se jedná? Zkoušel jsi ho na chvíli odpojit od elektřiny?

IP předpokládám přiděluje DHCP, že? Jaké IP jsou přiděleny?
Neregistrovaný (0)|27.9.2011 21:26
Teď jsem ho vyzkoušel odpojit na chvíli ze sítě a už to jde. Jinak se jedná o typ Asus 500wg.¨
Ip adresy jsou rozděleny přes DHCP server. Ip adresy 192.168.0.148 ( já) a druhý notebook 192.168.0.136

To už jen pro info.

Děkuji za radu, je to velice jednoduché, ale to mě nenapadlo.
Richmond (8084)|27.9.2011 21:29
[quote=DrZelenka;474533]O jaký router se jedná? Zkoušel jsi ho na chvíli odpojit od elektřiny?
IP předpokládám přiděluje DHCP, že? Jaké IP jsou přiděleny?[/quote]
To by nemělo hrát roli, ale vypnutí/zapnutí by mu jen pomůže :thumb. IP adresy (resp. DNS) by si neměl plést ani ten nejhloupější Ovis 5450 nicméně pokud je "něco" na 169.xxxxxxx nebo na 224.xxxx a strašně dlouho síťovka přihlašuje do sítě tak je to něco špatně - mě se tohle občas stává na Realtek síťovkách v kombinaci se zapnutým DHCP, pokud nastavím IP napevno tak to "nezakopne" nikdy :notsure
Georginek (2957)|27.9.2011 21:32
A jak je to s tim 128bit sifrovanim. Ja to teda mam vyply, protoze to delalo bordel, ale jaktoze to nevidi ostatni PC - tedy nemoznost sdileni? to stejne Domaci skupina - pomoci ji by melo bejt sdileni hracicka.....
DrZelenka (2491)|27.9.2011 23:07
[quote=Richmond;474536]To by nemělo hrát roli, ale vypnutí/zapnutí by mu jen pomůže :thumb. IP adresy (resp. DNS) by si neměl plést ani ten nejhloupější Ovis 5450 nicméně pokud je "něco" na 169.xxxxxxx nebo na 224.xxxx a strašně dlouho síťovka přihlašuje do sítě tak je to něco špatně - mě se tohle občas stává na Realtek síťovkách v kombinaci se zapnutým DHCP, pokud nastavím IP napevno tak to "nezakopne" nikdy :notsure[/quote]

Já se setkal s přidělováním naprosto nesmyslných IP když jsem u tp-linku provedl jen 1 restart místo 2 (nějakej divnej kus), což pak způsobovalo problémy v síti - proto jsem se ptal.
Richmond (8084)|28.9.2011 00:13
[quote=Georginek;474538]A jak je to s tim 128bit sifrovanim. Ja to teda mam vyply, protoze to delalo bordel, ale jaktoze to nevidi ostatni PC - tedy nemoznost sdileni? to stejne Domaci skupina - pomoci ji by melo bejt sdileni hracicka.....[/quote]
128bit šifrování musí ovšem podporovat i ten nejslabší článek sítě. Pokud je vypnutý Guest a sdílená složka nemá v právech uživatele Everyone (což standartně nemá) tak si do ní nehrábneš. V případě Domácí skupiny si do ní nehrábneš zase z Vist protože nemá "Domácí skupinu" (k přístupu používá uživatelské jméno s heslem) takže bys musel vytvořit účet se stejným jménem jako je na sdíleném pc. Sumasumárum mi z toho vychází nehorázná klikačka podmíněná vlastněním stejného operačního systému na obou koncích, která ve výsledku nemá žádnou funkci navíc pokud tedy nepočítám další ikonku v každém okně průzkumníka ať je Domácí skupina zapnutá nebo vypnutá :mistake

[quote=DrZelenka;474547]Já se setkal s přidělováním naprosto nesmyslných IP když jsem u tp-linku provedl jen 1 restart místo 2 (nějakej divnej kus), což pak způsobovalo problémy v síti - proto jsem se ptal.[/quote]
Co si budem povídat - u těch levných zařízeních je to vytáhnutí z elektriky kolikrát to nejlepší a zároveň nejrychlejší řešení ;) - prostě se mu smaže cache a jede se dál. Co se těch ip adres týče tak nejsou až tak docela nesmyslné - celkem přesně se podle nich dá zjistit stav