reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroj nebo základovka

Filip Volf (12)|28.9.2011 19:15
Dnes jsem si zapnul hru Minecraft a pár hodinek hrál. Najednou se mi asi vypnulo PC(LED kolem tlačítka spuštění blikala,monitor vypnut), zdroj byl pěkně rozžhavený a něco začalo smrdět. Tak jsem to v tomhle stavu chvíli nechal, pak zkusil zapnout PC. Nic se nestalo. Zdroj jsem přepojil do jiný základovky a také nešla zapnout. Chtěl bych se zeptat jestli je problém ve zdroji, jaká je pravděpodobnost, že mi to vypálilo i desku a některé komponenty a jestli je možné, že sem jen zničil dráty od tlačítka spuštění(když mám zapojený zdroj, svítí zelená žárovička na desce). Bednu jsem používal vždy stejnou.

Jinak zdroj je Fortron 350W a fungoval už několik let. PC sestava:
integrovaná grafika AMD 880G/SB710
zákl.deska MSI 880GM?-E41
procesor AMD Phenom II X4 965 BE
HDD 1TB caviar blue

Když jel PC na větší výkon, tak se zdroj vždycky začal pěkně zahřívat

EDIT:Pokud by zdroj nefungoval, jaký by ste mi doporučili(používám ATA DVD-ROM)
lavjoy (1628)|28.9.2011 19:55
Takže deska svítí,ale nejde zapnout.
No zkusíš jinej zdroj(tj jasný),uvidíš.
Deska by to mohla přežít.Pokud budeš tedy kupovat i novou desku zase s integ graf.,tak ti stačí 350W Seasonic.Pokud uvažuješ i o nějaké té kartě tak S12II 430/520W
Jandaskunk (2330)|28.9.2011 21:23
A točí(l) se tomu zdroji vůbec větráček? Větrání v PC máš dostatečně zajištěno a vyčištěn PC od prachu (i zdroj, kt. bude už ale pravděpodobně kaput)?
Georginek (2957)|28.9.2011 23:05
Jestli neco zasmrdelo, urcite bych droj rozebral a podival se, jestli neni neco spalene a zda nejsou vytekle kondiky.... To same na desce.
Filip Volf (12)|2.10.2011 17:49
Problém je vyřešen,

připojil jsem zdroj k jiný základovce a svítila ledka, ale nešla zapnout, takže to vypadá, že se zdroj už sám zablokoval aby nezničil to ostatní. Koupím zdroj nový.