reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zalman CNPS9700 Led

Bag (55)|4.6.2007 14:08
Ahoj jsem tu nový :) potřebuju radu chci si koupit Zalman CNP9700 led

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512007N0CE000CTL

potřebuju vědět jak je to stimto chladičem někde sem četl, že je až moc hlučný, a další věc kterou bych rád věděl jestli bude pasovat na desku Gigabyte DS4 pač ta deska ma ty chladiče chipsetu. Děkuji za každou radu.
S pozdravem.
Cliff
schali (118)|4.6.2007 20:12
Bude pasovat bez problemu, co se tyka hlucnosti tak zalezi jak to zapojis, pokud to pripojis primo na desku mas docela slusnou "sanci" ze bude hucet, kdyz se ten vetrak roztoci tak nad 1500ot je to proste hucak, pokud to budes hnat pres regulator otacek je to v pohode, okolo 1000ot neni ventilator slyset, respektive zdroj bude asi hlucnejsi.
BlackFrog (563)|4.6.2007 20:26
myslim ze sem cetl recenzi v Computeru, ktera nebyla moc kladna. bohuzel nevim v kterem cisle a nemam cas to hledat v ty hromade, ale pokud si dobre pamatuju tak poukazovali na celkem dost spatny pomer cena/vykon. jeste se to pokusim najit.
schali (118)|4.6.2007 22:08
hh, chladic Zalman CNPS9700 NT ten test vyhral pokud nepocitame zrudnou Amandu :)

bohuzel ta cena je extrem a ani CNP9700 nebude mit zrovna koser pomer cena/vykon, proto jsem nakonec koupil odlehcenou verzi a nelituju:)
BlackFrog (563)|4.6.2007 22:20
[QUOTE=schali]hh tenhle chladic ten jejich test vyhral:), ale je pravda ze pomer cena/vykon nebude nejlepsi, ja bych za nej ty prachy nedal, proto jsem radsi koupil "odlehcenou" verzi:)[/QUOTE]
počkat, myslim že to bylo v sekci "duel" a jestli byl vítězem, tak přesto neměl nijak závratné hodnocení myslím... ale fakt to nejdřív najdu :) ale mám tu toho fakt moc...
Bag (55)|5.6.2007 12:16
[QUOTE=schali]cena/vykon, proto jsem nakonec koupil odlehcenou verzi a nelituju:)[/QUOTE]


jaky typ jsi to koupil ?

JInak děkuji za odpovědi pokud byste znali lepší chladič tak mi prosím poradtě ono je fakt, že je drahý sice u mně cena zas tak není duležita ale pokud znáte stejně dobrý ba dokonce lepší chladič za lepší cenu tak semstim :)
tequilla (1015)|5.6.2007 12:28
[QUOTE=Bag]jaky typ jsi to koupil ?[/QUOTE]

Podle jeho podpisu je to Zalman 9500 AT, coz je "odlehcena" verze Zalmanu 9500 LED (lisi se jen tim, ze prvni nema diodu a jde jen na socket 775) a Zalman 9500 LED je zase "odlehcena" verze onoho Zalmanu 9700 LED.
Bag (55)|5.6.2007 12:37
Aha diky už ssem to našel :) , teď sem četl tu recenzi u některých se musela vyndat zakladovka ale u ZALMANU tam nepsali takže asi nebude potřeba to bych bral jako + jenže zase ta hlučnost mě štve snad nebude tak velka ještě tam vypadal dobře chladič NOCTUA píšou, že je dost tichý ale zase nemá takový výkon. chci taktovat takže potřebuju spíše vykonější, ještě sem slyšel o Ninja ale někde sem četl, že měli problemy nasadit tento chladič na DS4.
schali (118)|5.6.2007 15:24
zakladovka se musi oddelat, ale jen jednou:) a rozhodne to stoji za to, chladic se pritahne "natvrdo" a drzi jak pribitej.

jako pokud tam nedas ten regulator, tak se priprav ze to nemusi byt zrovna tichy, pokud hodne pretaktujes procesor a bude to nejaky topeni tak se pri zatezi ten ventilator proste roztoci a bude to hucet, zalezi jak moc mas hlucnej kompl, ja ho mam hodne tichej takze bych to fakt nesnes:)
Bag (55)|5.6.2007 15:36
proč se musí oddělat základka ? :'( mno mám docela tichej komp
tequilla (1015)|5.6.2007 15:53
Protoze tam musis namontovat zezadu podlozku a na to ramecek (u sck. 775). Mrkni na http://www.zalman.com.tw/, u kazdeho chladice maji instalation movie, kde uvidis nazorne co a jak.
Bag (55)|5.6.2007 16:41
njn to je blbe ta grafika se tam dava blbě a ktomu všechny ty male konektorky o hold co se da dělat aspoň mám o zabavu postaráno :D Díky za radu
Bag (55)|6.6.2007 13:24
a co tenhle si koupil schali asi do něho pujdu taky halo schali jak je ten chladič hlučny ??

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007N0CE0009K7
Bag (55)|6.6.2007 14:27
Tak děkuji všem vybral jsem si jiný a myslím, že také dobrý chladič.

Noctua NH-U12F
vybral jsem ho kvůli tomu, že je tichý a mužu ho osadit 2*12cm větrákama
jde natočit o 90° ikdyž má pouze 800–1200 ot. tak snad mi ten přetaktovaný procesor uchladí teda aspoň doufám. V testu vyšel jako vítěz ikdyž má pouze zmiňované otáčky. Zalmana bych si vybral , jenže mám docela tichy počítač takže by mi nějaký sebevětší hluk vadil hlavně pří nejvyšších ot.
tequilla (1015)|6.6.2007 15:29
JJ, dobra volba :thumb.