Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: Víkendová diskuze: Integrovaná grafika?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Integrovaná grafika?

S postupující modernizací mají grafické karty integrované na nových základních deskách dost výkonu i na méně náročné hry. Stačí vám u nového počítače integrovaná grafika, nebo byste do ní nikdy nešli? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Mám v PC GTX 580, ale dneska už bych si provoz na integrované dokázal představit. Tedy jen díky změněným prioritám a nedostatku času a nálady na hraní. Počet odehraných hodin za poslední měsíc (nebo spíš dva) by se u mě dal určitě spočítat na prstech rukou.
    Ale 11.11. přichází Skyrim...

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Osobně mám integrovanou grafiku v HTPC.
    - na veškerou běžnou práci stačí a zvládne i HD obsah
    - skoro nic nežere -> velmi nízké požadavky na napájení, takže stačí nějaké obyč. picoPSU s trafem
    - málo topí, takže stačí, když tam je nějaký větší, solidní pasiv na CPU a nechat jeden pomaloběžný zregulovaný větrák na vytahování teplého vzduchu z bedny...

stejný názor mám i u notebooků, tam prostě integrovaná grafika dle mě patří, ať už samotná, či v přepínatelné formě (výjimkou budiž workstationy s 10bit displeji, kde už kvůli tomuto je nutno použít pouze dedik. GPU).

Samozřejmě, v případě herního PC /CAD ws, je integrovaná grafika blbost.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Já se právě divím, že i s technologiemi jako ION, jsou pořád integrované grafické karty na základní desce docela slabé. Sám mám HTPC, ale občas si něco jednoduššího zahraju, a proto mám aspoň Radeon 5450. Pokud se ale bavíme o integrovaných kartách přímo v procesoru, tak to je jiná káva (např. nové Llano od AMD). A do budoucna do toho určitě půjdu až budu upgradovat svoje HTPC, i když možná počkám až na další generaci/sérii procesorů..

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Stačí vám u nového počítače integrovaná grafika, nebo byste do ní nikdy nešli?
    Síla zvyku z minulých ér je neúprosná: Nikdy bych do integrované grafárny nešel. Snad na stroji, který je sám o sobě slabý - ale takový nemám a ani nechci.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Na kancl, filmy atd. dnes už integrovaná bohatě stačí. Pokud je PC na hry, tak je IMHO nutná dedikovaná (ale ne ty nejlevnější, kde je výkon téměř na úrovni integrovaných) grafika - minimum HD5670, 6670 apod. Pokud je PC na práci se specifickými programy, tak vybrat podle programů - tzn. akcelerace grafikou, CUDA, procesorem apod.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Mám v Sandy Bridge, nějakou dobu jsem na ní jel, když jsem čekal na dedikovanou a děkuji - nechci. Je to jen nouzovka a to ani hry moc nehraju (na ní jsem ani žádné nezkoušel).

Snad AMD by v Llanu mohlo mít slušnou integrovanou grafiku, Intel v žádném případě.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    Mám v PC GTX 580, ale dneska už bych si provoz na integrované dokázal představit. Tedy jen díky změněným prioritám a nedostatku času a nálady na hraní.
    U mě přesně to samé a to jsem myslel, že jsem výjimka. Sem tam si ještě něco nového zahraju (víceméně ze zvědavosti), ale nejvíc času trávím paradoxně u nenáročného QuakeLive... Ikdyž v dalším pc mám integrovanou... vypnutou

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Do příštího "stroje" budu určitě chtít integrovanou grafickou kartu. Ne z důvodu, že bych jí aktivně používal, ale v případě závady na dedikované grafické kartě mám aspoň nějaké "zobrazovadlo" a po dobu odstraňování problému není počítač "odstaven".
    Jinak si myslím, že do kancelářských sestav je integrované řešení plně dostačující a vyhovující.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Do pracovního počítače integrované grafiky úplně stačí. Většina business PC a notebooků dnes ostatně ani jinou nemá. Herní, multimediální, nebo CAD stroj s ní sice nevystačí, ale jako záloha pro případ nouze může být určitě i tam. Takže ano, do nového počítače integrovaná grafika rozhodně patří. U některých kousků jenom zůstane na věky zálohou.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Deska s integrovanou grafikou obvykle mívá i průměrný čipset a vybavení v dané řadě MB a je určená výhradně pro jistý segment trhu a nelze ji zaměnit za herní desku či nedej bože za herní grafiku. Integrovaná grafika bude vždy brána jako zobrazovadlo pro kancelářské PC určené především pro práci.To že čip je výkonnější v každé nové řadě je logické a přirozené protože každý rok se zvedá výkon všech komponent tedy i grafických čipů.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Pro mne je nepříjemné, že pro mé potřeby (rychlý, supertichý a vybavený PC pouze na práci) nejsou moc dostupné žádné MBs. Buď jsou levné s mizernou výbavou a integrovanou grafikou nebo drahé, vybavené bez grafiky. Proč aspoň jeden výrobce neudělá pěknou vybavenou desku okolo 2500Kč s int.graf.??

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

"Pěkně" vybyvenou za 2.5k? Za tuhle sumu ani na AMD. Já chtěl třeba taky šetřit, jediným požadavkem byla nepřítomnost čehokoliv od Realteku a mohl jsem si vybrat dokonce ze dvou (!) desek - jedna za 3.5k s integrovanou gk a druhá za 3.8k s chipsetem od AMD takže jsem radši volil menší zlo. Necelý rok poté na Intel byla situace prakticky stejná s tím rozdílem, že stejné požadavky splňovaly desky nad 4k... Jó, je to rok od roku lepší :rolleyes

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Ja ji mel v notasu, tedy integrovanou v desce, nikoliv v CPU, dalsi notas bude mit uz i5, tj s integrovanou v procesoru ( mozna zapremyslim i nad dedikovanou ale v kombinaci s ingerovanou ), no a v desktopu integrovanou nepotrebuju.

badan

Integrovaná grafika do noťasu klidně, ale nikdy tu od Intelu : jsou vždy výkonově horší a o generaci pozadu. Vzhledem k trendům teď už zbývá pouze AMD Fusion (Intel Atom ze zásady odmítám do PC na práci, je to takový bazmek na půl cesty mezi procesorem a SoC). Teď používám GMA4500, a už nikdy do něčeho takového nevlezu... Do desktopu samozřejmě buď nízkoprofilová, nebo silná (podle potřeby), možná do kanceláří integrovaná, ale zase s pravým grafickym jádrem.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Integrovaná grafika v procáku?
    Od Adamko746 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 08-07-2013, 18:31
  2. Víkendová diskuze: Dokonalá grafika ve hrách
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 21-05-2013, 14:39
  3. Vadná integrovaná grafika?