reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router / repeater

WING_43krat (38)|1.10.2011 09:15
Dobrý den, rád bych Vás požádal o pomoc. Potřeboval bych router, který bude přijímat wifi signál a dále jej bude přeposílat s tím, že síť zůstává stejná (jenom se rozšíří na větší oblast).


Moje otázka zní:
1. dá se takový router koupit nebo potřebuji externí anténu na chycení signálu z prvního routeru?
2. jak složitá je problematika, že pokud mi signál slábne na NTB u jednoho routeru, router vydá signál k přepojení k tomu 2. routeru/repeateru, který má lepši dosah a naopak.
3. pokud takový je, můžete poradit jaký? (cena 2-3 tisíce)



Děkuji za Vaše rady a tipy.
durib (1141)|1.10.2011 09:44
[quote=WING_43krat;475069]1. dá se takový router koupit nebo potřebuji externí anténu na chycení signálu z prvního routeru?
2. jak složitá je problematika, že pokud mi signál slábne na NTB u jednoho routeru, router vydá signál k přepojení k tomu 2. routeru/repeateru, který má lepši dosah a naopak.
3. pokud takový je, můžete poradit jaký? (cena 2-3 tisíce)
[/quote]
1. Po chvíli hledání narazíš na plno "repeaterů". Ano, klíčové slovo do vyhledávače je "repeater".
2. Signál se přehodí na silnější. Problém vzniká jenom ve chvíli, kdy jsou si rovny. Ale s tím si snad dnešní zařízení už poradí. Např. můj stařičký Dell D400 má lehce problém.
3. A musím se vlézt do cenové jámy? Stačí cokoliv, co umí repeater- takže např. http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=1061K0&Search=repeater&SearchType=1&SearchSubmit=1
WING_43krat (38)|1.10.2011 09:55
Problém byl v tom, že chci přenášet signál vzduchem a ne metodou router kabel router, ale router wifi router.
Pokud to tyto výrobky umí, které jsi dal hledat. Tak nemám problém a děkuji ti.
Georginek (2957)|1.10.2011 17:28
No, on ani nemusi byt repeater, me to doma slape na Bridge with AP. Repeater sem zkousel, ale zadnou zmenu jsem neregistroval.