reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung Galaxy S nebo Galaxy Ace?

VencaX (3686)|2.10.2011 16:06
Zdravím, rozhoduji se mezi těmito 2 zařízeními a nemůžu se pořád rozhodnout. Jako jeden z rozhodujících faktorů je u mě cena.

Galaxy Ace mě bude stát 4600 Kč
Galaxy S mě bude stát 6700 Kč

Samozřejmě jsem si vědom hardwarových rozdílů (menší displej s menším rozlišením, mírně pomalejší procesor atd.). Galaxy S se mi líbí více, oproti Ace (oba jsem studoval pouze na prodejně) má takový pružnější svižnější chod.
Má podle Vás cenu připlácet 2000 Kč a koupit Sko?
speedsnail (4876)|2.10.2011 19:36
V té vyšší cenové bych zvážil rozhodně Google Nexus S který minulý týden zlevnil až pod 7 tisíc. Nicméně pokud máš nový Galaxy S za 6,7k tak je to těžké rozhodování (samsung lepší displej, ale nemá blesk k foťáku, NFC a hlavně Google má ofiko 2.3 GB Androida a jistou podporu do budoucna. Nevim jak je to u samsungu, ale pokud má jen původní 2.1 tak je v tom značný rozdíl).

Pokud chceš mobil používat i na prohlížení internetu (jsi často u Wifi nebo budeš mít datový tarif), tak bych o Galaxy ACE neuvažoval, protože má procesor se starší architekturou ARMv6, která nepodporuje flash. Ale jinak je to dobrý mobil (nicméně v téhle cenové bych naopak vzal SE Xperia Mini, která má HW jako ty dražší modely výše)
VencaX (3686)|7.10.2011 19:00
Zjišťoval jsem to s tou verzí Androidu u toho Galaxy S a oficiálně je k dispozici verze 2.3.5
speedsnail (4876)|8.10.2011 14:01
Super, to je dobrá zpráva. Tahle nevýhoda tedy odpadá.

No zkus napsat co od toho očekáváš (výdrž, velikost, vzhled) a na co budeš telefon používat (internet? GPS do auta? kvalitní foto? Pracovní nástroj - mobilní kancelář? hry?)
Richmond (8084)|8.10.2011 16:50
Obávám se, že výdrž má Android mizivou. Perlou ovšem je fakt, že nemá prakticvky žádný respekt před soukromým :rolleyes: Co se "práce" týče tak je to spíše výsměch (vlastním HTC HD2 o němž se psaly vesměs ódy, na telefonování Wildfire S za 4k ovšem u něj mi vadí opět výše zmiňovaná výdrž a prakticky neuhlídatelné "bonzování" - než si vše odškrtáte tak vymlátíte baterku, rozpoznávání písma neexistuje, v Android Marketu se stále zobrazují aplikace jako nainstalované přestože už dávno nejsou, bez stálého připojení na net jej nelze rozumně použít ani jako gps ikdyž jsou mapy jinak výtečné - stačí se odchýlit od trasy a je problém)
VencaX (3686)|8.10.2011 20:31
No tak abych odpověděl - u výdrže jsem smířený s tím, že to nebude týden na jedno nabití (jako u mé náhradní Nokie 1661), na rozměrech tolik nezáleží, ostatně radši bych něco s 4" displejem (Galaxy S, Nexus S,...). Co do designu mám rád takové pěkné rovné tvary (na Nexusu S se mi právě nelíbí tvar).

Bude využíván převážně na internet a GPS, občasně nějakou hru.
Richmond (8084)|8.10.2011 20:39
Na GPS bych doporučil iGo, Truck Navigator díky Bohu, že ani jedno není pro přihlouplý Android (naopak jsou podporovány pouze seriózní os(x))... Hry na telefonech jdou úplně mimo mě...
VencaX (3686)|9.10.2011 09:49
Děkuji, ale nepotřebuji poradit, co za GPS použít a opravdu je mi jedno, jaký je Váš názor na Android - nicméně myslím, že už samotný název tématu vypovídá o tom, s čím potřebuji poradit.
16cmfan (2153)|9.10.2011 10:18
[quote=VencaX;476133]Děkuji, ale nepotřebuji poradit, co za GPS použít a opravdu je mi jedno, jaký je Váš názor na Android [/quote]

Preboha - veď Richmond ti chce dať len kvalitnú radu. Celé tie founy padajú a stoja na kvalite OS. A nezachráni to ani sebelepší HW.
Richmond (8084)|9.10.2011 10:24
Asi tak nějak... V tom případě si klidně hoď korunou. Lidská blbost nezná hranic :stupid Kopat do zadnic špičatou botou - jinak to asi Vénové nepochopí :mistake Není to jen můj názor, ale fakt, se kterým se musíte smířit (což je narozdíl od Vámi prezentované věty s mým názorem dost podstatný rozdíl).
VencaX (3686)|9.10.2011 10:46
Tak co mi navrhujete? koupit si iPhone? Ne díky, měl jsem jej půjčený na 2 týdny, nezvyknul jsem si, nevyhovuje mi prakticky v ničem. Windows Mobile? Ani náhodou, ten rok s ním mi stačil... Symbian za chvíli nebude mít podporu, protože Nokia, což je prakticky jediný výrobce mobilů se Symbianem (nepočítám-li těch pár kousků od SE) je začíná nahrazovat Windows Phonem. Android jsem měl půjčený měsíc, přesně podle mých požadavků, jsem s ním spokojený.

Řekněte mi tedy prosím Vás, co si mám vybrat. A ještě pro zpřesnění - nechci bazarový a nehodlám za něj dát víc, než bych dal za Galaxy S.
Richmond (8084)|9.10.2011 10:52
1. iPhone
2. WindowsMobile

a cena je relativní - za vlezlýho šmejda, jakým Android momentálně je bych nedal ani korunu, naopak bych si nechal platit. Uvědomte si, na co asi padnou ty informace, které z vás postupem času ten telefon vysává! Tohle si opravdu chcete koupit??? Tohle je pomalu jako Facebook Phone!

Já osobně využíval Windows Mobile (tehdá se to ještě jmenovalo PocketPC) do doby, než jsem pořídil UMPC - dodnes jsou i 5 let staré pda/telefony na mnohem vyšší úrovni v použitelnosti než cokoliv jiného takže nechápu co Vám nevyhovuje! Na telefonování Mám Symbian - řeknu koho chci volat a telefon volá (sms nepíšu).
VencaX (3686)|9.10.2011 11:31
jak říkám, iPhone jsem půjčený měl a opravdu ho nechci. S Windowsem jsem spokojený nebyl. Proč bych si podle Vás tedy měl kupovat něco, co mi nevyhovuje? Jen kvůli Vašemu názoru (popřípadě názoru několika dalších jedinců tady na foru)?
Opravdu nebudu vyhazovat 5000 navíc jen kvůli tomu abych měl jablíčko, který nechci (byť je to designově pěknej u nás šíleně předraženej telefon).

Mimochodem Symbian jsem měl ještě před Windowsím mobilem a tak nějak se mi tenkrát nezdál výrazně lepší než nějaké obyčejné řešení mobilního systému.

EDIT: A když se tak dívám na srovnání Galaxy S s Nokiemi do nějakých 7 tisíc - horší menší displej, nižší verze procesoru (nepodporující flash) tak jako tak od Samsungu, nižší výdrž a ano, lepší fotoaparát. Na co mám potom zrcadlovku, když nokie umí 12 MPix. To jsem za tu zrcadlovku nemusel dávat tolik peněz.
Richmond (8084)|9.10.2011 11:44
Opět - není to můj názor, je to vlastnost!

Co se iPhonu a ceny týče tak souhlasím, je drahý - ovšem precizně udělaný a na nesrovnatelně lepší úrovni než nejvyspělejší Android 4.0 (alias zmrzlina). Bohužel tento dojem mám i z C7 Nokie (s novým Symbianem Annou, každopádně rozpoznávání písma zvládá i ten první Symbian s kterým byl telefon pořízen včetně české interpunkce). Pro mě za mě kupte si co chcete, nic to na vlastnostech Androidu nezmění ;) Jen tak cvičně navštivte https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.maps&feature=order_history a klikněte na Oprávnění, pak si položte otázku k čemu Mapy potřebují tyto data:
  • správa seznamu účtů
Umožňuje aplikaci provádět operace, jako je přidávání nebo odebírání účtů nebo mazání jejich hesel.
  • používání ověřovacích pověření účtu
Umožňuje aplikaci požadovat ověřovací tokeny.
  • nahrání zvuku
Umožňuje aplikaci získat přístup k nahrávání zvuku.
  • čtení dat kontaktů
Umožňuje aplikaci načíst všechna data kontaktů (adresy) uložená ve vašem zařízení. Škodlivé aplikace poté mohou dalším lidem odeslat vaše data.
  • zápis dat kontaktů
Umožňuje aplikaci změnit kontaktní údaje (adresu) uložené v zařízení. Škodlivé aplikace toto oprávnění mohou zneužít a vymazat či pozměnit kontaktní údaje.
  • čtení stavu a identity telefonu
Umožňuje aplikaci získat přístup k telefonním funkcím zařízení. Aplikace s tímto oprávněním mohou určit telefonní a sériové číslo tohoto telefonu, zda zrovna probíhá hovor, volané telefonní číslo a podobně.
  • upravit/smazat obsah úložiště USB upravit/smazat obsah karty SD
Umožňuje aplikaci zapisovat do úložiště USB. Umožňuje aplikaci zapisovat na kartu SD.
  • načtení spuštěných aplikací
Umožňuje aplikaci načíst informace o aktuálně a nedávno spuštěných úlohách. Toto nastavení může škodlivým aplikacím umožnit odhalení soukromých informací o jiných aplikacích.
  • odhalení známých účtů
Umožňuje aplikaci získat seznam účtů v zařízení.
  • zobrazení nakonfigurovaných účtů
Umožňuje aplikacím přístup k uživatelským jménům (e-mailovým adresám) nakonfigurovaných účtů Google.
  • automatické spuštění při startu
Umožňuje aplikaci spuštění ihned po spuštění systému. Toto nastavení může zpomalit spuštění i celkové fungování zařízení, protože aplikace neustále poběží.

Bohužel podobně jsou na tom i vysněné hry, ale u nich nepochopím rozhodně víc věcí než u map, kde je "sahání" na internet nebo somrování v tel. seznamu naprosto irelevantní
speedsnail (4876)|9.10.2011 11:57
Mám LG Optimus 2x. HW super, akorát LG není momentálně zrovna vzorem SW podpory pro své telefony (nedoladěné ROMky, pozdní update na Gingerbread). Nicméně jsem od přírody hračička, takže custom ROMky nejsou problém. Po přechodu z WM 6 si sice na něco musím zvykat, ale není to problém.

S iiphonem 4 mám osobní zkušenost a kombinace uzavřeného systému a předražené ceny je pro mě neatraktivní.

Co se týče doporučení HW za tu cenu je imho ten Samsung Galaxy nejlepší volba.

edit: paranoiou netrpím
VencaX (3686)|9.10.2011 12:00
Jak jsem psal o několik příspěvků výše. Telefon mám hlavně na internet a GPS. Na internet se hodí velký displej s velkým rozlišením, na GPS taky.

Pokud bych Galaxy S srovnával s Windows Phone mobily (HTC HD7, Samsung Omnia 7), pak v Microsoftu asi nepochopili nic o výdrží telefonu a jestli je pravda, že Windows Phone nemá multitasking, tak to je fakt vrchol nedodělanosti.
speedsnail (4876)|9.10.2011 12:10
Windows phone mají multitasking od aktualizace Mango. Jak moc propracovaný a plnohodnotný nevím, ale mělo se to zlepšit.
Richmond (8084)|9.10.2011 12:10
[quote=speedsnail;476169]...takže custom ROMky nejsou problém. Po přechodu z WM 6 si sice na něco musím zvykat, ale není to problém.

edit: paranoiou netrpím[/quote]
Já začínal na prvním XDA, takže custom ROMky taktéž nejsou problémem ;) Ovšem jak dostat do Androida rozpoznávání písma (možná jsem hlupák, ale tohle jsem u dotyk. displeje považoval tak nějak za samozřejmost)

Ad paranoia: Pokud budu mít kontrolu nad vším ve svém telefonu (snad jsem ho koupil tak si s ním mohu nakládat jak uznám za vhodné, nebo ne?) tak nemám problém. Je to můj telefon a já budu rozhodovat co má nebo nemá dělat a co bude odesílat - bohužel zde je tomu naopak a bez jakéhokoliv upozornění. Takže ona ta paranoia nemá s tím co Android prostě dělá nic společného. Předpokládám, že máš nainstalované SDK tak jsi si vědom toho co a kam "operační systém" odesílá ;)

PS: tvou reakci jsem čekal už včera, ale jak se zdá tak jsou mnou popisovaná fakta nevyvrátitelná ;)
speedsnail (4876)|9.10.2011 12:14
Já netvrdim že android nezpracovává zbytečně moc údajů uživatelů. Zpracovává. Beru to jako jednu z nevýhod. Nicméně nevýhody mají i ostatní řešení. Uživatel si jich několik osobně vyzkoušel, rohodl se pro android a chce k němu poradit HW.. Kdyby chtěl diskutovat o mobilním OS, dotaz by asi zněl jinak.
Richmond (8084)|9.10.2011 12:23
Nikde nevidím zmínku o tom, že by uživatel věděl o vlastnostech Androidu. Drtivá většina lidí, kteří se pro tyhle telefony rozhoduje zajímá pouze cena a papírové parametry, nic víc - proto (je považuji za idioty) jsem tazatele upozornil na poměrně velkou invazi do soukromí (žádný telefon se s tímhle množstvím nedá srovnat). To co tu dále tazatel hází na Windows je podle mě zanedbatelné. Popravdě s Windowsama jsem byl výsostně spokojen a prakticky za celou dobu jsem nenarazil na aplikaci, kterou bych postrádal. Samozřejmě výtku bych měl k telefonní části, která pokulhávala, ale Android ji také nemá extra vychytanou. Stručně řečeno: Windows = spíše počítač na práci s možností telefonovat, Symbian přesně naopak a Android je podle mého ještě hodně nezralý na boj, ale jeho kuráž je až absurdní ;)

edit:
Ještě dodám, že nikdo mi tu nevyvrátil, že na Androida existuje lepší navigace než iGo nebo Truck navigator. Na internet hovoří proti Androidu zmiňované zbytečné odesílání dat. Nemohu se proto ubránit dojmu, že tazatel prostě chce za každou cenu pitchoviny jako superamoledplushd lcd, které je mu na slunci víte k čemu + je mu úplně jedno, že existují lepší produkty - prostě to viděl v televizi a basta. Přirovnal bych to třeba k Ulici na Nově - je to barevný a na pokračování, co na tom, že je to absolutní hovadina.
VencaX (3686)|9.10.2011 12:39
Takže podle vás prostě mám zapomenout na Android a koupit si Windows. A opět se hádáme o tom samém :stupid

Cena a HW mě tolik nezajímá, vždyť je tu několik dalších telefonů s konkurenčním OS, které mohu mít za podobnou cenu (viz telefony, které uvádím u Windows Phone + Nokia C7 a N8). Mám zkušenosti se všemi zmíněnými OS a samozřejmě vím o tom, že Android odesílá spoustu věcí, které by nemusel. O tom se tu nebavím. Přece jsem Android už měl, používal jsem ho a když říkám, že mi vyhovuje, pak mi Vy nezměníte názor. Windows prostě není to co chci a proto si ho kupovat nebudu.

Edit: teda samozřejmě HW mě zajímá...

Edit 2: V reklamě jsem to neviděl, protože televize je něco, co tak nějak jde kolem mě - nemám na to čas a když už se na něco dívám, tak na reklamy přepínám jinam.
speedsnail (4876)|9.10.2011 12:44
Co se displeje týče, mám na O2X IPS a kvalita je vynikající. Obyčejné TFT je na slunci výrazně horší. Proto já osobně doporučuji AMOLED (měl jsem v ruce C7) nebo IPS.
Richmond (8084)|9.10.2011 12:53
[quote=VencaX;476182]Takže podle vás prostě mám zapomenout na Android a koupit si Windows. A opět se hádáme o tom samém :stupid[/quote]
Nikoliv - kupte si co chcete. Akorát mi k vám nesedí Android (už jen podle toho sledování tv), a co mi hlava vůbec nebere proč stále dokola (a dokola a dokola a dokola - jako u debilů) chcete Android?

Podle mě si máte koupit UMPC s plnohodnotným systémem a dvě baterky - zcela nekompromisní řešení, ale s hodně špatnou výdrží :cool:
VencaX (3686)|9.10.2011 13:08
Ok, tak jinak, nový telefon potřebuju (1. telefonování), rád bych ho na cestách použil jako MP3 přehrávač (2. hudba), tudíž bych rád, aby se mi to vešlo do kapsy (3. mobilita, kterou s UMPC nedostanu), to jsou 3 důvody, proč ne UMPC. To si potom můžu odděleně ke svému notebooku koupit ještě netbook, GPS a klasickej mobil. Místo 4 věcí můžu mít 2, tak proč ne?
Neříkám, že Windowsí mobily tohle neumí, jen říkám, že jestli si mám vybrat Android nebo Windows, pak to bude Android a to asi proto, že mi prostě Windowsy nesedí.

Asi jsem si vyzkoušel práci s několika OS - iOS, Windows Mobile, Windows Phone, Symbian, Android - a z nich jsem vybral ten, co mi nejvíce vyhovuje. Tak doufám, že jsem vám už konečně odpověděl, proč stále dokola (a dokola a dokola a dokola - jako u debilů) chci Android.
Richmond (8084)|9.10.2011 13:14
Ano, UMPC nejsou tak placaté jako telefony, ale do kapsy se vejde (já nosím dva ;))

Chcete android? Proč ne - hoďte si korunou, je totiž úplně jedno co si vyberete za přístroj, cenově jsou poměrně úměrné kvalitám (protože ostatní parametry je na bedrech systému, nikoliv výrobce)
VencaX (3686)|9.10.2011 13:19
Ano chci Android, proto jsem založil téma, jestli si mám vybrat Galaxy S nebo Galaxy Ace. To by Vám mělo být jasné ještě dřív, než rozkliknete téma. Nejsme přece na Facebooku, kde se kliká na všechno, co "like button" má.
Richmond (8084)|9.10.2011 13:24
Nemám Facebook. Jsme na odborném fóru - Vám by snad mělo dojít, že pitchoviny typu tenhle nebo tenhle Android jsou taktéž mimo mísu. Buď chcete vyhazovat prachy za somrovací kraviny a je jedno jakou bude mít telefon podobu nebo dáte na radu ostatních a budete chtít za svoje peníze to nejlepší co mít můžete... Bohužel Vaše trdohlavost naznačuje, že je Vám to úplně jedno (nicméně už vím kam si Vás zařadit, ale s tou televizí to vypadalo tak slibně) :cry
VencaX (3686)|9.10.2011 13:33
Podle mě je to něco jako:

"Chci si koupit Audi A3 nebo A4"

Zdravím, chci si koupit Audi, protože jsem měl Volkswagena - kterému upadlo kolo, BMW - kterému upadly dveře a Škodovku - které upadl volant. Na zkoušku jsem měl i Audi, které fungovalo v pořádku a byť má horší autorádio, jezdilo se mi v něm výborně. Poraďte mi, kterou Audinu si mám koupit.


A teď mi do toho někdo začne kecat "Kup si Volkswagena, protože je to nejlepší auto a určitě se ti bude líbit a kecy a kecy a kecy". Teď mi povězte, kam si mám zařadit já Vás.



EDIT: Podle mě hlavní názor tady mám já, jelikož já tu věc kupuju a musím proto vědět, co chci a rád bych od lidí tady na foru věděl názor na něco, na co vy máte špatný názor. Pokud máte tento názor, pak není o čem se tady bavit a rovnou si mě můžete zaškatulkovat do nějaké kategorie "naivních tvrdohlavých androiďáků", protože Vy si myslíte, že máte nejlepší názor a že vaše řešení musí vyhovovat vždy, všude a všem, zatímco já jsem prostě "de*il" (omlouvám se za ten výraz), co se rozhodl si koupit něco co mu vyhovuje místo něčeho, co vyhovuje Vám.
Richmond (8084)|9.10.2011 13:42
Jenomže opět jsme u problému, kdy si Audi a Škochtli koupí jenom idiot! Ano, BMW, Mercedes jsou dražší, ale jsou mnohem lepší než zmiňované značky a navíc se dá aplikovat i moje oblíbené "i cesta může být cíl". Pokud chce člověk šetřit tak se poohlédne po japonských (nikoliv korejských) značkách a něco musí oželet. Škochtle a VW jsou pro blbečky - tečka. Audi nabídne pouze pár modelů (Sx, RSx) nic jiného tahle firma není v současnosti schopna nabídnout. Čili opět jsme u problému, který máte i s Androidem :D
speedsnail (4876)|9.10.2011 13:50
Už dost OT, každý další příspěvek, který nebude doporučovat HW dle dotazu tazatele bude smazán. Prostor si Richi dostal dostatečný, názor si vyjářdil a tím toto téma prosím dále nekomentuj..
NalitýUmělec (9)|12.8.2014 19:49
Popravdě, se samsungem Galaxy Ace nemám nejlepší zkušenosti. Měl jsem ho já, moje sestra i její přítel. Krom slabého HW se nám taky stalo, že postupně docházelo k problémům s telefonem. Vypínaly se, sestře úplně odešlo napájení z baterie a nákup nové baterky nepomohl. Přežil jen ten můj a raději jsem se ho rychle zbavil a prodal ho, než by mi taky odešel :D
Jsem si pak koupil sony a spokojenost. http://www.booth.cz/sony-xperia-m-single-sim-black-c1905/
VencaX (3686)|14.8.2014 00:25
A všiml sis, že jde o 3 roky staré téma, kde postrádá význam reakce vzhledem k tomu, že dané telefony už dávno nejsou na trhu? :)