Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Samsung Galaxy S nebo Galaxy Ace?

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Zdravím, rozhoduji se mezi těmito 2 zařízeními a nemůžu se pořád rozhodnout. Jako jeden z rozhodujících faktorů je u mě cena.

Galaxy Ace mě bude stát 4600 Kč
    Galaxy S mě bude stát 6700 Kč

Samozřejmě jsem si vědom hardwarových rozdílů (menší displej s menším rozlišením, mírně pomalejší procesor atd.). Galaxy S se mi líbí více, oproti Ace (oba jsem studoval pouze na prodejně) má takový pružnější svižnější chod.
    Má podle Vás cenu připlácet 2000 Kč a koupit Sko?
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

V té vyšší cenové bych zvážil rozhodně Google Nexus S který minulý týden zlevnil až pod 7 tisíc. Nicméně pokud máš nový Galaxy S za 6,7k tak je to těžké rozhodování (samsung lepší displej, ale nemá blesk k foťáku, NFC a hlavně Google má ofiko 2.3 GB Androida a jistou podporu do budoucna. Nevim jak je to u samsungu, ale pokud má jen původní 2.1 tak je v tom značný rozdíl).

Pokud chceš mobil používat i na prohlížení internetu (jsi často u Wifi nebo budeš mít datový tarif), tak bych o Galaxy ACE neuvažoval, protože má procesor se starší architekturou ARMv6, která nepodporuje flash. Ale jinak je to dobrý mobil (nicméně v téhle cenové bych naopak vzal SE Xperia Mini, která má HW jako ty dražší modely výše)
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 02-10-2011 v 21:19

Registrace
    Jun 2008

Zjišťoval jsem to s tou verzí Androidu u toho Galaxy S a oficiálně je k dispozici verze 2.3.5

Registrace
    May 2006

Super, to je dobrá zpráva. Tahle nevýhoda tedy odpadá.

No zkus napsat co od toho očekáváš (výdrž, velikost, vzhled) a na co budeš telefon používat (internet? GPS do auta? kvalitní foto? Pracovní nástroj - mobilní kancelář? hry?)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Obávám se, že výdrž má Android mizivou. Perlou ovšem je fakt, že nemá prakticvky žádný respekt před soukromým Co se "práce" týče tak je to spíše výsměch (vlastním HTC HD2 o němž se psaly vesměs ódy, na telefonování Wildfire S za 4k ovšem u něj mi vadí opět výše zmiňovaná výdrž a prakticky neuhlídatelné "bonzování" - než si vše odškrtáte tak vymlátíte baterku, rozpoznávání písma neexistuje, v Android Marketu se stále zobrazují aplikace jako nainstalované přestože už dávno nejsou, bez stálého připojení na net jej nelze rozumně použít ani jako gps ikdyž jsou mapy jinak výtečné - stačí se odchýlit od trasy a je problém)

Registrace
    Jun 2008

No tak abych odpověděl - u výdrže jsem smířený s tím, že to nebude týden na jedno nabití (jako u mé náhradní Nokie 1661), na rozměrech tolik nezáleží, ostatně radši bych něco s 4" displejem (Galaxy S, Nexus S,...). Co do designu mám rád takové pěkné rovné tvary (na Nexusu S se mi právě nelíbí tvar).

Bude využíván převážně na internet a GPS, občasně nějakou hru.

Registrace
    May 2008

Na GPS bych doporučil iGo, Truck Navigator díky Bohu, že ani jedno není pro přihlouplý Android (naopak jsou podporovány pouze seriózní os(x))... Hry na telefonech jdou úplně mimo mě...

Registrace
    Jun 2008

Děkuji, ale nepotřebuji poradit, co za GPS použít a opravdu je mi jedno, jaký je Váš názor na Android - nicméně myslím, že už samotný název tématu vypovídá o tom, s čím potřebuji poradit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Děkuji, ale nepotřebuji poradit, co za GPS použít a opravdu je mi jedno, jaký je Váš názor na Android
    Preboha - veď Richmond ti chce dať len kvalitnú radu. Celé tie founy padajú a stoja na kvalite OS. A nezachráni to ani sebelepší HW.

Registrace
    May 2008

Asi tak nějak... V tom případě si klidně hoď korunou. Lidská blbost nezná hranic Kopat do zadnic špičatou botou - jinak to asi Vénové nepochopí Není to jen můj názor, ale fakt, se kterým se musíte smířit (což je narozdíl od Vámi prezentované věty s mým názorem dost podstatný rozdíl).
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 09-10-2011 v 11:35

Registrace
    Jun 2008

Tak co mi navrhujete? koupit si iPhone? Ne díky, měl jsem jej půjčený na 2 týdny, nezvyknul jsem si, nevyhovuje mi prakticky v ničem. Windows Mobile? Ani náhodou, ten rok s ním mi stačil... Symbian za chvíli nebude mít podporu, protože Nokia, což je prakticky jediný výrobce mobilů se Symbianem (nepočítám-li těch pár kousků od SE) je začíná nahrazovat Windows Phonem. Android jsem měl půjčený měsíc, přesně podle mých požadavků, jsem s ním spokojený.

Řekněte mi tedy prosím Vás, co si mám vybrat. A ještě pro zpřesnění - nechci bazarový a nehodlám za něj dát víc, než bych dal za Galaxy S.

Registrace
    May 2008

1. iPhone
    2. WindowsMobile

a cena je relativní - za vlezlýho šmejda, jakým Android momentálně je bych nedal ani korunu, naopak bych si nechal platit. Uvědomte si, na co asi padnou ty informace, které z vás postupem času ten telefon vysává! Tohle si opravdu chcete koupit??? Tohle je pomalu jako Facebook Phone!

Já osobně využíval Windows Mobile (tehdá se to ještě jmenovalo PocketPC) do doby, než jsem pořídil UMPC - dodnes jsou i 5 let staré pda/telefony na mnohem vyšší úrovni v použitelnosti než cokoliv jiného takže nechápu co Vám nevyhovuje! Na telefonování Mám Symbian - řeknu koho chci volat a telefon volá (sms nepíšu).

Registrace
    Jun 2008

jak říkám, iPhone jsem půjčený měl a opravdu ho nechci. S Windowsem jsem spokojený nebyl. Proč bych si podle Vás tedy měl kupovat něco, co mi nevyhovuje? Jen kvůli Vašemu názoru (popřípadě názoru několika dalších jedinců tady na foru)?
    Opravdu nebudu vyhazovat 5000 navíc jen kvůli tomu abych měl jablíčko, který nechci (byť je to designově pěknej u nás šíleně předraženej telefon).

Mimochodem Symbian jsem měl ještě před Windowsím mobilem a tak nějak se mi tenkrát nezdál výrazně lepší než nějaké obyčejné řešení mobilního systému.

EDIT: A když se tak dívám na srovnání Galaxy S s Nokiemi do nějakých 7 tisíc - horší menší displej, nižší verze procesoru (nepodporující flash) tak jako tak od Samsungu, nižší výdrž a ano, lepší fotoaparát. Na co mám potom zrcadlovku, když nokie umí 12 MPix. To jsem za tu zrcadlovku nemusel dávat tolik peněz.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 09-10-2011 v 12:40

Registrace
    May 2008

Opět - není to můj názor, je to vlastnost!

Co se iPhonu a ceny týče tak souhlasím, je drahý - ovšem precizně udělaný a na nesrovnatelně lepší úrovni než nejvyspělejší Android 4.0 (alias zmrzlina). Bohužel tento dojem mám i z C7 Nokie (s novým Symbianem Annou, každopádně rozpoznávání písma zvládá i ten první Symbian s kterým byl telefon pořízen včetně české interpunkce). Pro mě za mě kupte si co chcete, nic to na vlastnostech Androidu nezmění Jen tak cvičně navštivte https://market.android.com/details?i...=order_history a klikněte na Oprávnění, pak si položte otázku k čemu Mapy potřebují tyto data:
    • správa seznamu účtů

Umožňuje aplikaci provádět operace, jako je přidávání nebo odebírání účtů nebo mazání jejich hesel.
    • používání ověřovacích pověření účtu

Umožňuje aplikaci požadovat ověřovací tokeny.
    • nahrání zvuku

Umožňuje aplikaci získat přístup k nahrávání zvuku.
    • čtení dat kontaktů

Umožňuje aplikaci načíst všechna data kontaktů (adresy) uložená ve vašem zařízení. Škodlivé aplikace poté mohou dalším lidem odeslat vaše data.
    • zápis dat kontaktů

Umožňuje aplikaci změnit kontaktní údaje (adresu) uložené v zařízení. Škodlivé aplikace toto oprávnění mohou zneužít a vymazat či pozměnit kontaktní údaje.
    • čtení stavu a identity telefonu

Umožňuje aplikaci získat přístup k telefonním funkcím zařízení. Aplikace s tímto oprávněním mohou určit telefonní a sériové číslo tohoto telefonu, zda zrovna probíhá hovor, volané telefonní číslo a podobně.
    • upravit/smazat obsah úložiště USB upravit/smazat obsah karty SD

Umožňuje aplikaci zapisovat do úložiště USB. Umožňuje aplikaci zapisovat na kartu SD.
    • načtení spuštěných aplikací

Umožňuje aplikaci načíst informace o aktuálně a nedávno spuštěných úlohách. Toto nastavení může škodlivým aplikacím umožnit odhalení soukromých informací o jiných aplikacích.
    • odhalení známých účtů

Umožňuje aplikaci získat seznam účtů v zařízení.
    • zobrazení nakonfigurovaných účtů

Umožňuje aplikacím přístup k uživatelským jménům (e-mailovým adresám) nakonfigurovaných účtů Google.
    • automatické spuštění při startu

Umožňuje aplikaci spuštění ihned po spuštění systému. Toto nastavení může zpomalit spuštění i celkové fungování zařízení, protože aplikace neustále poběží.

Bohužel podobně jsou na tom i vysněné hry, ale u nich nepochopím rozhodně víc věcí než u map, kde je "sahání" na internet nebo somrování v tel. seznamu naprosto irelevantní

Registrace
    May 2006

Mám LG Optimus 2x. HW super, akorát LG není momentálně zrovna vzorem SW podpory pro své telefony (nedoladěné ROMky, pozdní update na Gingerbread). Nicméně jsem od přírody hračička, takže custom ROMky nejsou problém. Po přechodu z WM 6 si sice na něco musím zvykat, ale není to problém.

S iiphonem 4 mám osobní zkušenost a kombinace uzavřeného systému a předražené ceny je pro mě neatraktivní.

Co se týče doporučení HW za tu cenu je imho ten Samsung Galaxy nejlepší volba.

edit: paranoiou netrpím

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Samsung Galaxy MINI android a java
    Od veny v sekci PDA a smartphony
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-06-2011, 18:41