reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

IPS do 10k

Snowjack (21)|4.10.2011 16:10
Sháním monitor, který by se nejlépe vlezl do uvedené ceny a měl by:
1.: 16:10, 1900 x 1200, HDMI a/nebo DisplayPort, IPS technologie, netahání očí v noci, cena kolem 8 000 Kč
2.: 23-24 palců, slušná černá, slušná odezva, senzor okolního osvětlení, pivot a další polohování, ne moc žravý, bez zvukového doprovodu :-D

1. je více méně nutná, u 2. je možný kompromis

Nejsem grafik, většina času office a filmy, někdy hry. Hdmi chci kvůli budoucímu propojení s konzolí, DisplayPort na propojení s počítačem. Kraviny jako USB a čtečky nepotřebuju, PIP a podobné věci použiju maximálně 2x, tuner netřeba.

Díky za rady.
Richmond (8084)|4.10.2011 17:24
http://www.softcom.cz/produkt/hp-24lcd-zr24w-1920x1200-s-ips-/-10001-/-400-/-vga/dvi/dp-/-7ms-/-usb-/-vm633a4/?flist=1

V černé proti SPVA neexceluje, ale to žádné IPSko, navíc za tyhle prachy není asi co řešit ;)
kocourleo (110)|4.10.2011 18:14
Anebo s mnohem nižší spotřebou toto: http://www.softcom.cz/produkt/nec-23-lcd-led-ea232wmi-led-19201080-ips-dvi-dp-d-sub-usb-vesa-barva-cerna/?flist=1
Ale má jen 1080 řádků, na rozdíl od toho HP.
alfah4ns (1040)|4.10.2011 18:21
FHD bych nebral, když je možnost wuxga.
Když už by se opravdu jednalo o tu spotřebu, tak Dell U2412, cca 7k, rovněž wuxga, ale s LED podsvícením -> míň žere.

Ty ZR24W jsou ale luxusní panely.
Snowjack (21)|5.10.2011 15:44
Tyto monitory znám, ale přes 1200 px na výšku nejede vlak. Hodilo by se mít jak DisplayPort tak HDMI, ale to není nutnost... spotřeba nehraje takovou roli, kolem těch 70W si to vezme, s tím se počítá. Nevím jestli volit nějaký rozuný kompromis nebo počkat víc k Vánocům. Nějaké další tipy nejsou ?
Snowjack (21)|5.10.2011 16:29
V podstatě vybírám někde tady http://lcd-monitory.heureka.cz/srovnani-produktu--lenovo-l2440x_-_dell-u2410_-_asus-pa246q_-_hp-lp2475w_-_hp-zr24w_-_dell-u2412m/

Problém je, že nemám představu o minimálním jasu těchto monitorů, jestli to neni moc na noční práci. Dále bych rád věděl jestli stojí za to připlácet si za S-IPS, záruka, časté vady... Prostě zkušenosti.
xmarek (1676)|5.10.2011 18:06
Co se týče připlácení, tak to je asi na zvážení každého. Já bych osobně nic jiného než H/S-IPS nebral. Není to o tom jestli to namáhá oči. To je problém všech LCD bez rozdílu technologie. Mě jde hlavně o pozorovací úhly, pěknější podání barev (u drahších LCD) a celkově mě přijde tato technologie lepší.

Větší poruchovost? Nevím, na to by asi odpověděl servis. Viděl jsem velké množství Samsungů (TNT) s poruchou, ale IPS ani jedno. Ale není to o technologii, ale spíš o tom, že jsem neměl možnost vidět a dělat s tolika IPS panely v porovnání s TN.

Vady: Vadný pixel je u IPS černý, takže tak nebije o očí v porovnání s TN.

Zkušenosti: Zrovna sedím před HP LP2475w a jediný problém o kterém vím je pomalé nabíhání podsvětlovacích lamp (je to asi záležitost jednoho kusu). U ostatních IPS jsem se moc s problémy nesetkal snad s vyjímkou problémů, které šly např. za T60 (IPS). Tam byly v místě trubice tmavší úseky (hrozně malé a navíc ne moc viditelné). To byl spíše problém pro puntičkáře jako jsem já. :(
Snowjack (21)|7.10.2011 10:20
Díky za rady. Asi dám na vás a zvolím H-/S- IPS i s jasem okolo 400 cd. Podívám se jestli není nějaký obchod v Brně, kde bych se podíval, jestli nemá konkrétní kus nějaké vady, ale u těchto značek je zpravidla dobrá záruka samozřejmostí.
Snowjack (21)|7.10.2011 17:58
Tak nakonec úplně jinak. Zabrouzdal jsem na zahraniční weby a nakonec po zvážení mých potřeb jsem zvolil nový Dell U2412M. Nižší jas, super černá, pozorovací úhly, spotřeba. Asi pak na heureku napíšu recenzi, jak ten krasavec dopadnul.
kocourleo (110)|7.10.2011 21:16
Na toho Della jsem zvědavý, napiš sem pak svoje zkušenosti. Monitor od HP bych nechtěl, máme IPS od HP v práci a všechny mají jakousi protivnou perleťovou úpravu povrchu, je to docela nepříjemné pro oči.
Snowjack (21)|17.10.2011 08:41
Po týdením zkoušení mám z koupě dobrý pocit, filmy a hry naprosto nádhera, barvičkama a dokonce i černou budete nadšeni, kancelářská práce bez výraznější únavy, to posvěcuje solidní možnosti nastavení nebo právě správně vyvážená bílá... ale pár vada na kráse je: u pravé hrany je černá trochu světlejší, u pravého horního rohu je to ale děs. Poznáte to ale pouze u filmů 16:9, 4:3, atd., kde je prostě vidět podsvícení v rohu... na to si snad zvyknu, ale kazí to krásu obecně... dál mi úplně nevyhovuje povrchová úprava, která přesně taková perleťová jak je u HP, je to druhem fólie... skoro tak otravné jak odlesky na lesklých panelech. Dobrý pocit mám ale z tlačítek, je to přece jenom jistější než dotykové ovládání. Všechno ostatní v pořádku. Dávám tak 85%
duracer (7)|20.10.2011 11:30
Tak ja som ten monitor prave vcera vratil. Mal som ho na stole cca 10 minut a hned mi bolo jasne, ze to takto skonci. Stacilo sa nan trochu lepsie zahladiet a bolo vidno, ze ten monitor blika uz pri defaultnych hodnotach jasu a kontrastu (75,75). Pripomenulo mi to moje stare CRT. A nie som jediny, kto toto spozoroval u tohoto modelu, takze chyba kusu to nebude.
_Marduk_ (30)|20.10.2011 19:56
ja rozmyslam nad U2312HM co je 23", mal by mat identicky panel s tym 24"
1hroch (6)|24.10.2011 08:22
Muj pozadavek byl monitor pouzitelny pro upravu videa + normalni kancelarske prace + obcas nejaka gamesa. Matny panel.
Hned v uvodu odpadly panely TN -> zkresleni barevneho podani jiz pri male odchylce od nuloveho pozorovaciho uhlu.
V teto cenove relaci je nutno se smirit vzdy s urcitymi nedokonalostmi.
Precetl jsem vse dostupne, vcetne recenzi a testu a z vysledku prop moje pozadavky jako nejlepsi vysel HP ZR24w. Byt starsi model s CCFL podsvicenim. Jas je v zakladu hodne vysoky, spotreba pri tomto nastaveni okolo 75W. Pro bezne pouziti a hlavne v noci mam vse stazene temer k 0 a spotreba je 42W.
Spokojenost!
Snowjack (21)|24.10.2011 17:13
Delší dobu jsem měl problémy s přihlášením sem na fórum, ale jsem zpět. Musím vyvrátit duracerovo tvrzení. U mé U2412M není vyditelné blikání. A líp se dívali i lidi s pořádnýma monitorama. K _Marduk_, U2312HM jsem viděl naostro, ale hold mně vadilo 1080 p vertikílně. Pokud děláš office, web, atd. tak s menší úhlopříčkou se ochuzuješ o 10%, a to je za pár let dost rolování :-D ne, každý má jiné preference. 1Hroch zase radši HP, já se bál té jejich poruchovosti, ale určitě de jas stáhnout a určitě mě netrápila spotřeba, ani poloprofi grafická využitelnost... ale opravdu nejlepší volbou je asi obědnat si vybraný monitor, když Vám nebude vyhovovat, tak ho do 14ti dnů vrátite a pořídíte konkurenci.
1hroch (6)|25.10.2011 06:52
[quote=Snowjack;478370]1Hroch zase radši HP, já se bál té jejich poruchovosti[/quote]
Vubec nepreferuji zadnou znacku, tento typ mi, jak jsem psal vyse, vysel jako nejmensi zlo kompromisu a splnujici v prevazne mire me pozadavky v teto cenove relaci. Pred koupi jsme si s prodejcem objasnili presna pravidla na reklamaci, i specifikaci HP na reklamaci vadnych pixelu. Take jsem byl na vazkach, kdyz jsem cetl o velke poruchovosti a mnozstvi vadnych pixelu. Mozna to byla jen nejaka serie. Samozrejme nemuzu poruchovost hodnotit 100%, mam ho teprve 6 mesicu. Asi zalezi na "stastne ruce" pri koupi. Mel jsem kdysi za 4500,- 15" CRT Yakumo, jeden z prvnich plnotucnych digitalu - totalne rozjeta zelena, kdyz se doladilo, nemel vady. Pak jsem koupil 17" CRT Targa za 15000,- trikrat za 2 roky na oprave, ceny klesly tak dalece, ze po teto dobe byl prakticky neprodejny, proto jsem se rozhodl jit cestou nejmensi ceny. Poridil jsem 19" CRT Samtron 96P za cca 5700,-. Mnozstvi funkci na doladeni, takze spokojenost. Jedinou vadu mel, ze ctil obdobi leto/zima - byt v byte byla konstantni teplota, vzdy 2krat do roka jsem musel doladit rozmer obrazu. Ted je na stole zmineny HP. Z toho vychazi ma filozfie nakupu - za co nejmene penez, co nejvice muziky. A s primhourenim oka lze vybrat.
Kdyby me prace na compu zivila, urcite bych se poohlizel ve vyssich cenovych kategoriich, zrejme Eizo je porad jeste zarukou kvality. Ale nechaji si patricne zaplatit.
Nedostatek dnesni doby je v tom, ze je jen strasne malo mist, kde lze videt vice monitoru InNatura bezicich vedle sebe. Pak je koupe na slepo vzdy sazka do loterie.
Snowjack (21)|26.10.2011 09:39
[quote=1hroch;478462] ..., tento typ mi, jak jsem psal vyse, vysel jako nejmensi zlo kompromisu a splnujici v prevazne mire me pozadavky v teto cenove relaci... [/quote]

Naprostý souhlas. Já jsem na 24" ale přešel z LCD 17" Phillips, myslím z roku 2004 :-D Nakupování naslepo je ale bohužel standartem, pak se člověk může spolehnout pouze na informace, které "prosáknou". Díky četnému PR a lidem co si stojí za vlastním produktem se ale objektivnost hledá steží... proto čím víc recenzí, srovnání a diskuzí na dané téma, tím lepší možnost porovnat vlastní schopnosti s možností výrobku. Jsem si jistý, že každý nalezne zlatý střed. Ale nesmíme zapomenout na specifický trh české kotliny, proto se neomezujte na výběr v ČR a v českých cenách (tady to narozdíl od operátorů jde) .
1hroch (6)|27.10.2011 09:45
Snowjack: hezke doplneni!
alfah4ns (1040)|27.10.2011 10:56
Btw. co se týče vadných bodů - třeba Dell má jako jeden z mála nulové tolerance, dokonce i u některých notebooků (Latitude, Precision, ...).

Jinak ZR24W máme v CAD učebnách, jsou to super LCD a věřím, že bude tazatel spokojen.
Snowjack (21)|28.10.2011 19:33
Téma už bylo vyčerpáno, co se mělo říct se řeklo a nebudem se už odklánět od tématu, pro další dotazy založte nové vlákno. Uzavírám konverzaci a děkuju všem co nějak přispěli.