reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Soft na záznam videa

SkyVessel (157)|8.10.2011 14:22
Zdravím... Nevím, kde se zeptat - snad mi tady poradíte =)

Hledám nějaký softík na záznam obrazu ve hrách pro tvorbu gameplayů... S frapsem nejsem spokojen, zatím používám xfire, ale jestli neznáte něco lepšího... A ještě jak to nahrávat - jestli je lepší to nahrávat na poloviční rozlišení, když mám 1280x1024px nebo full a pak to zkomprimovat do čeho? :)

A ještě řeším takový menší problém, že nekomprimované hodinové video zabírá nejen hodně místa na disku... Není nějaký prográmek, který to grabuje hned? :notsure ... Zní to děsivě, ale za otázku nic nedám =D

Díky moc za odpovědi
Richmond (8084)|8.10.2011 15:53
FRAPS je ok (něco podobného by mělo být v Afterburneru) ;) Co se komprese týče tak záleží co s výsledným videem hodláš dělat - pokud jde jen o upload na Youtube tak skvělou práci odvede PocketDivXEncoder (dělá hodně malá videa s dostatečnou kvalitou) nebo AnyVideo Converter a převést do mkv, v případě menších úprav Corel Video Studio / Cyberlink něco (ikonka s režisérskou židlí) :D
SkyVessel (157)|8.10.2011 22:21
[quote=Richmond;476050]FRAPS je ok (něco podobného by mělo být v Afterburneru)[/quote]
No můj neplacený fraps nahrává max půl minuty... A ten afterburner - myslíš tím ten program ke grafikám?
Tu kompresi už nějak zvládnu - já jen myslel, jestli není něco, co to kompromuje hned při nahrávání - přece jenom hranice volného místa se rychle blíží ke 40GB... Ale asi ne :D
Jinak používám MediaCoder...
DrZelenka (2491)|9.10.2011 08:59
[quote=SkyVessel;476117]No můj neplacený fraps nahrává max půl minuty... A ten afterburner - myslíš tím ten program ke grafikám?
Tu kompresi už nějak zvládnu - já jen myslel, jestli není něco, co to kompromuje hned při nahrávání - přece jenom hranice volného místa se rychle blíží ke 40GB... Ale asi ne :D
Jinak používám MediaCoder...[/quote]

U komprimace přímo při nahrávání si dávej pozor na výkon - ta komprese žere nějaký výkon CPU.
Richmond (8084)|9.10.2011 10:21
Mno já právě o žádném programu, který by uměl snímat obraz z her a zároveň komprimovat třeba do mkv nevím. Můžu teda poprosit jak se jmenuje? :notsure
SkyVessel (157)|9.10.2011 23:03
[quote=DrZelenka;476125]U komprimace přímo při nahrávání si dávej pozor na výkon - ta komprese žere nějaký výkon CPU.[/quote]
S tím počítám, ale podle mě ho mám... No chcu to vyzkoušet, protože větší problém mi dělá to uncompressed - ale to bude spíš záležitost HDD než CPU... Ale pokud existuje, tak název bych uvítal.
kevin00 (10238)|10.10.2011 05:22
Pro záznam videa se dá taktéž použít Game Camcoder.
Richmond (8084)|10.10.2011 09:07
[quote=SkyVessel;476316]S tím počítám, ale podle mě ho mám... No chcu to vyzkoušet, protože větší problém mi dělá to uncompressed - ale to bude spíš záležitost HDD než CPU...[/quote]
Právě, že uncompressed má zvýšené nároky jen na hdd, kdyby se to zároveň ještě komprimovalo tak ještě k tomu zatížíš cpu (což by mohl být dost velký problém i na ne-fullhd)
SkyVessel (157)|10.10.2011 23:36
[quote=kevin00;476327]Pro záznam videa se dá taktéž použít Game Camcoder.[/quote]
Díky... luxusní prográmek, ale placený =(... Nedělám profi videa, aby mi to za ty prachy stálo, ale jinak je bomba...
john (877)|11.10.2011 08:39
dobry free SW pro zachycenu obrazovky je CamStudio, ale jestli umi zachytit hry netusim, muzes zkusit
SkyVessel (157)|11.10.2011 09:25
[quote=john;476573]dobry free SW pro zachycenu obrazovky je CamStudio, ale jestli umi zachytit hry netusim, muzes zkusit[/quote]
Tenhle jsem zkoušel, ale hry nedělá... Díky
Richmond (8084)|13.10.2011 00:46
[quote=SkyVessel;476117]A ten afterburner - myslíš tím ten program ke grafikám?[/quote]
Jj - já to tam tehdá zahlédl... Každpádně jsem to na vlastní kůži zkusil až před chvílí. Mimo klasického ukládání nekomprimovaného videa umí video rovnou komprimovat do mjpegu a rtv1. Bohužel má to jeden háček - všechny tři pokusná videa jsou bez zvuku (předpokládám, že je to vlastnost, ale možná je tam někde ještě nastavení) takže bys musel v dalším programu dát dohromady zvuk a obraz (třeba ve VirtualDubu, bez přepočítávání obrazu) :thumbdown Na druhou stranu je zadara a od utilitky na přetaktování jsem ani víc nečekal...



Výsledný mjpeg jsem uploadnul na
MSI Afterburner properties (3).png