reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Freeznuti bootu OS

Deexer (365)|9.10.2011 10:22
Zdar,
Při spuštění OS(Windows 7 x64) zamrzne...presně v momentě kdy se načetlo logo OS (spojili se kulicky) a uz jen svítilo nepomohl ani retstart musel jsem vypnou i od sítě a pak už PC normálně nabootoval do OS.

Předem říkám, že komponenty v PC jsou ani ne 4 týdny staré.(krom disku - ale ten je v pořádku)

Stává se mi to obden nebo prostě kdy má náladu. Opravdu netuším čím by to mohlo být...
( Co se týče PC jako takového tak šlape bez problému atd.. jen ten boot zlobí)

BISO: je aktualní (teda 6.10 vyšel novej ale je taky stále beta a jen přidává funkci podpory 22nm CPU)

ASUS Sabertooth P67
i7 2600k - 4,6Ghz
8GB ram
Sli 460 GTX
PSU - seasonic 750W silver
4x HDD
16cmfan (2153)|9.10.2011 10:31
Choď do núzového režimu, odinštaluj ovládače od MB. A prekontroluj systémový HDD. A potom nahoď spať. Ale kľudne to môže byť aj zdroj - kedže pomohlo vybrať pc od zásuvky. OC ? Skus ísť trošku nižšie s tým CPU.
Richmond (8084)|9.10.2011 10:40
Jedeš na IDE nebo AHCI (pokud na AHCI tak pevně věřím, že jsi ovladače instaloval před instalací Windows)? Ramky máš 100% stabilní (opravdu otestované v memtestu)?

BTW když vytáhneš kabel od síťovky, restartneš pc tak naběhne bez škobrtnutí, že? Vlastně jde jen o první boot...
Deexer (365)|9.10.2011 12:30
Ehm... Takže

Ne CPU OC to neni to na to nema vliv je jedno co tam je... slabej zdroj ? hmm to si nemyslim to by delalo opravdu i jine blbosti...

AHCPI myslim ze mam zaple ... ne zadny ovladace sem neistaloval ? ---> ani nevim jak se todle konkretne mysli respktive vzivote sem to nedelal nevim jak...(ani nevim ze se neco takoveho musi)

ANO RAM to je zahaleno tajemstvi nevim co snima no.... oni jsou puvodne certifikovane na 1600mhz ale kdyz je dam na 1600mhz PC pri zatezi spadne.... (nevim jestli to souvisi stim to problemem - mam je na defaultnim nastavenim coz je 1333mhz)

Ano PC kdyz vytahnu od site pak nabehne v poradku
16cmfan (2153)|9.10.2011 12:35
CL4 na 1600Mhz ? Nemáš chybu v podpise ? Tieto obyčajné ramky zvládnu 8 pri 1600Mhz a sú rady že nezhoria. Prakticky to je lotérka a to, že si kúpiš 1600Mhz ktoré padajú, to len potvrdzuje.
Richmond (8084)|9.10.2011 12:45
1. Otestuj RAM - nejlépe si už sháněj nějaké na půjčení, Kinston je na tohle pěkná svině - test projede ok, ale pc ti s klidem 5x do měsíce vytuhne. Sám jsem tohle podstoupil a do doby než jsem nevyměnil ram jsem kolem toho běhal měsíc bez toho aby něco naznačovalo na závadu. CL4 na 1600MHz je fakt vtipné :D

2. Instalace ovladače pro řadič probíhá ideálně tak, že si stáhneš ovladače (F6 disk) a nainstaluješ je ještě před instalací Windows. Po instalaci už je to takové kostrbatější (zkus hledat "X-25M SSD" - probíral jsem to s Fanýnkem, měl by tam být i stručný návod pro MSAHCI)

3. Zdroj nevíme jaký je a v jaké je kondici takže taktéž otestuj
Alf (305)|9.10.2011 14:14
Tipl bych, že je to jak píše Richmond v 1. Mám s Kingstony podobné zkušenosti. Zkus dát taktování ješzě níž, na výkon PC to má neznatelný vliv.
Deexer (365)|9.10.2011 14:39
[quote=Richmond;476186]1. Otestuj RAM - nejlépe si už sháněj nějaké na půjčení, Kinston je na tohle pěkná svině - test projede ok, ale pc ti s klidem 5x do měsíce vytuhne. Sám jsem tohle podstoupil a do doby než jsem nevyměnil ram jsem kolem toho běhal měsíc bez toho aby něco naznačovalo na závadu. CL4 na 1600MHz je fakt vtipné :D

2. Instalace ovladače pro řadič probíhá ideálně tak, že si stáhneš ovladače (F6 disk) a nainstaluješ je ještě před instalací Windows. Po instalaci už je to takové kostrbatější (zkus hledat "X-25M SSD" - probíral jsem to s Fanýnkem, měl by tam být i stručný návod pro MSAHCI)

3. Zdroj nevíme jaký je a v jaké je kondici takže taktéž otestuj[/quote]

Zdroj je v dobre kondici uz sem nekolikrat delal totalni zatez PC .... (teda aspon nevim jak jinak ho testovat)

nene tyto ramky co mam v podpijsu nejou oni a ano je tam chyba ma tam byt CL8 xD

mam tam tyto http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-1600mhz-hyperx-cl9-xmp-x2-grey-series-d222802.htm


1) ok projedu ramky mem testem
2) a podivam se na to AHCPI

Nevim no ze by to fakt delali pameti ? spatnej kus ? je to na reklamaci ? (kdyby to teda byli oni) ponevac jestli to nebude hazet chyby a jsou fakt spatne tak tezkos e to pak dokazuje...
Richmond (8084)|9.10.2011 14:45
Ano, právě proto nemám Kinstony rád. Na některých deskách (ASrock Fatality, Tyan Thunder, Asus P6T v2) se chyby objeví takže není problém je vyreklamovat i pro běžného uživatele - na druhou stranu na Sabertoothu X58 se chovají tak jak jsem psal výše (pravda, ty šedé jsem v ní nikdy neměl) - tohle dělají zejména desky od Gigabytu (od nějaké DS3 s P35 chipsetem - ta dokonce nežrala ani A-Data, která jsou dodnes považována za nejkompatibilnější ram vůbec!)

edit: není to AHCPI, ale AHCI
Deexer (365)|9.10.2011 18:57
Tak sem testoval ram v memtestu cca 2hod zatim bez chyby ... nemam ted cas nechat test bezet 10hodin...

Bouzel opravdu nemam moznost si nikde pujcit pameti....
Deexer (365)|15.10.2011 16:38
Tak od tý doby co sem jsme psal to zatím neudělalo....

Něco sem nastavil zapnul/vypnul v biosu nevim co presne vsechno :D vim ale ze jedno z nastavenich co sem vyplnul bylo odriznuti podpory FFD...

Tím to se chci jěště zeptat zpšt k paměti RAM.... Jde udělat nebo nastavit těch 1600mhz aby to nepadalo.. nebo rada čím by to mohlo být každopádně stejně to asi nebude mít vliv na výkon moc... ale jen by mě zajímalo zda se to dá opravit...
Richmond (8084)|15.10.2011 17:28
Stačí v menu pro nastavení vypnout Auto a manuálně zvolit 1600MHz. Ostatní klidně můžeš nechat na automatice, případně zvolit XMP profil

PS: FFD je co? Nemyslels FDD?
Deexer (365)|18.10.2011 21:42
Kdyby to bylo tak jednoduchý tak se na to neptám :)

Nemůžu jen tak tam dát těch 1600mhz pak to padne
XMP nataktuje kapku přes 1600mhz a to padne okmazite to PC

ano myslel jsem FDD xD
robky (3195)|18.10.2011 21:48
[quote=Deexer;477662]Kdyby to bylo tak jednoduchý tak se na to neptám :)

Nemůžu jen tak tam dát těch 1600mhz pak to padne
XMP nataktuje kapku přes 1600mhz a to padne okmazite to PC
[/quote]

A akú voltáž máš nastavenú pri tých cca 1600 ...
Deexer (365)|19.10.2011 23:10
[quote=robky;477663]A akú voltáž máš nastavenú pri tých cca 1600 ...[/quote]

dlaší háček když přepnu na auto... dám 1600mhz skotroluju CL tak mam vse spravne i 1,65V (aspon je u nich napsano ze pri 1600mhz na 1,65V na 1333mhz 1,5V) opravud nevím čím by to mohlo být..
Deexer (365)|20.11.2011 17:31
Zdar, problém mám teď jiný...(RAM se teda nevyřešili ty budou asi padat pořád při 1600mhz mám je defaultně na AUTO)

Potřebuju pomoc podle mě to bude nějaká blbost jen v nastavení...

Každopádně když přetaktuju (nevím zda můžu říct přetaktování vlastně jen zvíším range turba) CPU... tak se mi náhodně zamrzá PC při bootu... buď při obrazovce "souštění windows" nebo na obrázku desky...
EPU POWER SAVING DISABLED
INTERNAL PLL OVERVOLTAGE mám ENABLE
LOAD-LINE CALIBRATION mám HIGH
CPU C1E DISABLED
CPU C3 REPORT ENALBLE
CPU C6 REPORT ENABLE

To jsou základní věci co jsem vypnul/zapnul C3/C6 REPORTY jsem nechal stejnak a některý fukce co sem vypisovat zatím nebudu... nevím co zas přesně k čemu slouží...

Jinak co se týče jako provozu PC jako takového tak není problém nepadá vše OK akorád nechápu ty starty některý že zamrznou... (kdyby se to dělalo v OS tak to chápu třeba napětí,teploty atd... ale tady fakt netuším)

Zatím jsem to nezkoušel ale můžu udělat screeny nastavení BIOSU (jelikož mám UEFI od ASUSe)

Snažil jsem se tady číst ten návod na sendybridge ale tam jsem nic moc kludnýho nevykoukal...