reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém zřejmě s grafikou

WT88 (4)|9.10.2011 12:06
Ahoj,
mám problém s notebookem Amilo Pi 2540 (OS, Windows Vista, grafická karta ATI Mobility Radeon HD 2400).
- NTB od určité chvíle padá nahodile při jakékoliv činnosti, hodí blue screen a zrestartuje se.
- Při restartu se občas objevují po celé obrazovce někdy přičně pruhy u POSTu trvalé, u úvodního loga při startu Win blikající, následně ve win zase někdy vodorovné.
- kompletní reinstal nepomohl (resp. 4 dny fungovalo vše perfektně, pak zase šílené problémy)
- win zobrazuje v utilitce "hlášení a řešení problémů" : Chyba hardwaru videa. Problém s grafickým adaptérem způsobil, že systém Windows přestal správně fungovat.
Další informace o tomto problému
BCCode: 117
BCP1: 875CE510
BCP2: 8B4BD5C2
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_0_6000
Service Pack: 0_0
Product: 768_1
- občas některý bluescreen vypíše i nějaký soubor např. atikmdag.sys, jednou to byl i jiný. Většinou ale tyto soubory nevypíše (spíše klasický bluescreen).
- teď už win spadnou skoro okažitě po startu a vždy. Stav nouze jede zcela bezproblému, nepadá, žádné pruhy.
- ovladač od grafiky mám z originál instalaček (datum ovladače 11.10.2007, verze 8.423.0.0). Myslím, že bych mohl zkusit najít novější. Nebo ještě BIOS?
- jeví se mi to ale, že mi spíš končí grafika. Nebo se mylím? Má někdo zkušenosti s podobným problémem?
Díky za případnou radu
WT88 (4)|9.10.2011 12:45
Tak jsem zkusil od Fujitsu siemens jejich utilitku FTSDeskUpdate a nenašla žádné nové ovladače, ani pro BIOS. Měl bych mít vše v tomto ohledu OK.
Georginek (2957)|9.10.2011 13:59
No, tak ovladace so aktualni muzes stahnout z ATI/AMD webu, ale pochybuju, ze to pojde, kdyz nejedou sice stary, ale originalni z CD k notasu.

Bluescreen najdi v pocitaci, slozka Minidump a uploaduj sem, my zjistime, co zpusubuje pad. Taky vypni automaticky restart.
Jestli Ti grafika dela pri POSTu pruhy a Windows pada s hlaskama o video adapteru, pripadne Ati ovladacich, je IMHO grafika v poslednim tazeni a moc s tim neudelas.
Ted jde o to zjistit, jestli se neda vyndat a ze by sis tam koupil jinou. +-2000 a kdyby ne, tak se nevyhnes servisu a za prepajeni a vymenu grafiky ( integrovane v desce ) si priprav kolem 5000+- :mistake - pak musis zvazit ty, jestli cena nepresahne opravu.
WT88 (4)|9.10.2011 14:44
Díky, posílám pár souborů - výběr. Jak jsem výše psal, taky mám podezření, že už se GK pomalu se mnou loučí.Teď jsem se sice dostal i do win aniž bych musel přes nouzový a už dobré 2 hodiny se nic neděje, otázka času......než to zase klekne. Minule mi to jelo klidně 2 dny než se kolotoč začal opakovat.
WT88 (4)|9.10.2011 15:46
Pustil jsem z cedla filmeček, přitom mi běžel Everest, zkoušel jsem jestli se mi GK nepřehřívá a ne ne, před spuštěním 59°C, po 3 minutách filmečku pád a bluescreen, těsně před pádem byla teplota GPU 64°C. Takže tam je to ok.