reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Který výrobce PC skříní je nejlepší?

Karel Polívka (1485)|10.10.2011 01:33
  • Cooler Master
  • Fractal Design
  • Chieftec
  • Lian Li
  • SilverStone
  • Thermaltake
  • Jiný (uveďte v diskuzi)

Hlasování k této anketě je na homepage magazínu Svět hardware v horní části pravého sloupce.
Richmond (8084)|10.10.2011 09:17
Nejspíš CoolerMaster když si u něj nechávají vyrábět kejsy i jiní výrobci :) ale kdyby neobnovil výrobu legendárních ACTS tak bych na první místo dal bez váhání SilverStony (miluju Temjin :inlove)
AndrewCZ (278)|10.10.2011 09:47
No já jsem teda zvolil Lian Li. Mají kvalitní a promyšlené skříně.
tomver (1)|10.10.2011 09:54
Já volím Zalman. Mám skříň HD160 Plus. Vysoká kvalita provedení a materiálů:thumb
Richmond (8084)|10.10.2011 09:55
[quote=AndrewCZ;476354]No já jsem teda zvolil Lian Li. Mají kvalitní a promyšlené skříně.[/quote]
No nevím, možná tak v segmentu dražších skříní (2.5k+), ale tam je konkurence opravdu drsná a nedarují si pomalu ani rámeček na disk. Na druhou stranu mají krásnou povrchovou úpravu (kartáčovaný hliník, ale takovej "jinej" než ostatní, to se musí nechat ;)) V dražších už hodně ztrácíc, navíc začínají kopírovat nápady od jistého japonského výrobce, což se mi vůbec nelíbí
dzandra (1368)|10.10.2011 09:59
CM, nic jiného, jestli to nebude tím, že mám od nich ATCS 840 a jsem máááx spokojen
Ivo Mašek (507)|10.10.2011 10:32
Odpověď na otázku je velmi těžká. Nedá se jednoznačně odpovědět. Protože neexistuje ta úplně nejlepší skříň na světě. Je to jako s AV technikou. Několik výrobců je na špici a ti všichni jsou nejlepší (ne jenom jeden z nich). No a ti další výrobci jsou pak někde uprostřed a pak vzadu.
Já bych asi volil CoolerMaster. Ale sto pro si tedy jistý nejsem.
athens (724)|10.10.2011 12:51
S mou první skříní CM jsem byl spokojen takže CoolerMaster, teď vlastním Antec a spokojenost stejná (pro mé potřeby vyhovující/dostačující)
alfah4ns (1040)|10.10.2011 13:26
Na tohle se nedá odpovědět.
Opravdu dobré skříně se dají najít u plno výrobců, stejně tak se dají najít i skříně, které za to moc nestojí.
NHKG (1136)|10.10.2011 13:29
Za mě Corsair, ale netuším kdo jim ty skříně ve skutečnosti dělá. Teď mám Lian-Li a docela zklamání...
Richmond (8084)|10.10.2011 13:43
[quote=NHKG;476413]Teď mám Lian-Li a docela zklamání...[/quote]
Jj, to je přesně to o čem mluvím - nejlevnější skříně kolem 2.5k a stejně se o ně dá říznout (uvnitř, zvenku ok), když bys připlatil tak je zase konkurence tak velká, že Lian-Li až tak ideální volbou není

BTW Antec = Chieftec, výroba v jihokorejských Avance (mj. výráběly kejsy C001 Terminator nebo proslulé "cedníky" aka B031, Rover apod.)

edit: a ne že by Silverstone měl k C001 daleko :) - dodnes na bednu TJ06 vzpomínám ikdyž už nejsem jejím vlastníkem (ale byla se mnou dlouhá léta)
wthulmann (238)|10.10.2011 19:44
[quote=Richmond;476347]Nejspíš CoolerMaster když si u něj nechávají vyrábět kejsy i jiní výrobci :) ale kdyby neobnovil výrobu legendárních ACTS tak bych na první místo dal bez váhání SilverStony (miluju Temjin :inlove)[/quote]

Tak tenhle komentář jsem chtěl napsat včetně toho Temjinu.... jen zrovna ACTS se mi tolik nelíbilo a při nákupech jsem tehdy dal přednost nejdřív Cosmosu a pak Stackeru. Ale pak přišel Temjin TJ10...

U Temjinu mě kromě vzhledu nadchlo to, že jde celý case rozšroubovat na prvočinitele, což jsem do té doby nezažil...

Jinak designově se mi ještě hodně líbila dřívější produkce Thermaltake (Tsunami Dream, Kandalf LCS, Lanbox...)
robky (3195)|10.10.2011 20:06
Ja dávam : Jiný ...
...a to Zalman . Viacmenej preto, že jeden - GS1000SE, mám doma a som spokojný.
Pevná konštrukcia, dobré možnosti vedenia kabeláže a chladenia, perfektné spracovanie ..... jediné malinké mínus za umelohmotné rámčeky na hdd
Neregistrovaný (0)|10.10.2011 21:47
Těžko hodnotit, podle mě jsou takzvaně "pořádné" skříně jak sillně předimenzované a přeplácané blbostičkami, tak i hodně předražené. Je to v podstatě všechno tuningářské zboží a tomu většinou odpovídá i různě připitomělý vzhled. Že by se objevila nějaká rozumně levná a nepřešpekulovaná (vyvážená) skříň se moc nestává.

Druhá, závažňejší námitka je, že se všichni soustředí na towery pro full atx formát, i když ruku na srdce, dneska se snad ani rozšiřující karty nepoužívají, kromě grafik. I v případě tv tunerů a zvukovek dneska často radši člověk sáhne po usb verzi (kvalita zvuku, není nutno rozpečetit stroj v záruce). Čili microATX desky se dneska můžou použít do 95% prodávaných sestav, pokud ne do všech. Ovšem nabídka odpovídajích menších skříní je naprosto tristní, stejně tak fakt, že chybí základní superlevné modely. To nikomu nevadí, jak ty pécéčka zbytečně zabírají plac v kvartýru?

Z výše uvedených důvodů nebyla první, druhá ani třetí cena uvedena. 4. cenu dostává neznámý čínský výrobce, který dodá do eshopů mATX kastli za 500,- pokud se tak stane :D
krl (8)|12.10.2011 21:18
Uz nekolik let pouzivam jedine Chieftec, momentalne mam jeden BigTower a MidiTower. Skladal jsem nekolik desitek PC z ruznych levnych i drazsich skrini a zadna jina mi nevyhovuje. Je tam snadna instalace, je pevna a tezka, coz mi vyhovuje, akorat musim mit take pevny velky stul, protoze nemam rad PC nekde u zeme. Cena je take prijatelna oproti nekterym predrazenym a nesmyslne preplacanym skrinim.
Misacek (18)|14.10.2011 22:14
Záleží na tom, co myslíte slovem "nejlepší". Jestli jde o to, kdo má nejlepší kvalitu, tak když vynecháme maloobjemové výrobce jako Windy a Abee (ani jeden z nichž se nedá v Evropě dostat, pokud vím), tak podle mě jednoznačně Lian Li. Na druhou stranu, na jejich špičkové modely nikdo nemá (stojí tak od 9 do 20 tisíc). Za 4 (tisíce) dostanete třeba od Antecu velmi kvalitní skříň. Od Lian-Li za stejné peníze koupíte něco o dvě úrovně níž. Skříň odpovídající vybavením tomu Antecu je u LL asi za 9.

Pokud bychom měli soudit komerční úspěšnost, pak by vyhrál skoro určitě Eurocase - jsou to sice ruchadla, ale mají je v každém kanclu. Pokud jde o to, jaký výrobce je celkově nejsympatičtější, to asi nemá cenu zjišťovat, každý řekne něco jiného a ani to není objektivně měřitelná vlastnost.

Mimochodem, pokud bylo skutečně záměrem ptát se na kvalitu, proč jsou tu Chiefteky a nejsou tu třeba Anteky nebo Corsairy?

Jinak body by určitě měl dostat Silverstone za Ravena, který už dosti dlouho překonává hlavně v chlazení i dost drahé Lian Li a spoustu jiných, i když je to jen jedna skříň, což je poměrně málo na celkové hodnocení výrobce. Coolermaster s HAFy se taky drží dost dlouho - výkonné chlazení za rozumnou cenu, jenom moc tiché to není a ne každý ocení agresivní vzhled.
Misacek (18)|14.10.2011 22:22
[quote=Neregistrovaný;476542]Těžko hodnotit, podle mě jsou takzvaně "pořádné" skříně jak sillně předimenzované a přeplácané blbostičkami, tak i hodně předražené. Je to v podstatě všechno tuningářské zboží a tomu většinou odpovídá i různě připitomělý vzhled. Že by se objevila nějaká rozumně levná a nepřešpekulovaná (vyvážená) skříň se moc nestává.

Druhá, závažňejší námitka je, že se všichni soustředí na towery pro full atx formát, i když ruku na srdce, dneska se snad ani rozšiřující karty nepoužívají, kromě grafik. I v případě tv tunerů a zvukovek dneska často radši člověk sáhne po usb verzi (kvalita zvuku, není nutno rozpečetit stroj v záruce). Čili microATX desky se dneska můžou použít do 95% prodávaných sestav, pokud ne do všech. Ovšem nabídka odpovídajích menších skříní je naprosto tristní, stejně tak fakt, že chybí základní superlevné modely. To nikomu nevadí, jak ty pécéčka zbytečně zabírají plac v kvartýru?

Z výše uvedených důvodů nebyla první, druhá ani třetí cena uvedena. 4. cenu dostává neznámý čínský výrobce, který dodá do eshopů mATX kastli za 500,- pokud se tak stane :D[/quote]

To máte sice z pohledu běžného uživatele pravdu, ale tady jste na hardware magazínu. Tady se zájem o vyšší třídu tak trochu implicitně předpokládá. Samozřejmě, že PC za 15,000 taky bude fungovat, ale lidi kteří to mají jako koníčka o takové věci většinou moc nestojí.
Richmond (8084)|15.10.2011 15:31
WiNDy se dají koupit třeba ve Španělsku, sice to není za lidovku (780 éček), ale koupit se dají. Mě se právě začíná LL hnusit tím, jak je slepě kopírují (disky na bočnicích, ikdyž pro to u LL není žádný důvod - vzduch kolem nich neproudí). Tenkrát jsem si chtěl objednat tu první s nasáváním z boku, ale poštovný mě krutě odradilo :D
Georginek (2957)|15.10.2011 18:46
Hlasuju pro CM, jelikoz si u nej nechavaji ostatni vyrobci delat skrine. Pak bych chtel jeste zminit Zalman.
Je to logicke, protoze kdyz sem vybiral skrin, tak sem chtel bud HAF932 nebo GS1000 :D
Vladimir (67)|15.10.2011 22:55
Ked vidim tie vysledky som hlboko znepokojeny. Ja som nazoru ze ThermalTake je jeden z najhorsich znackovych vyrobcov. Kvalitny vyrobok od TT je skor vynimkou ako pravidlom. :stupid

Ja hlasujem za SilverStone. Mam doma SilverStone Fortress FT02B :inlove
Bohuzial pre vacsinu ludi je myslienka otocenej zakladnej dosky prilis exoticka. :notsure