reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS N53SN-SZ121V nebo LENOVO IdeaPad Y570

svecova.veru (4)|10.10.2011 13:25
Ahoj, chtěla bych se zeptat, který notebook byste doporučili, jestli ASUS N53SN-SZ121V (http://www.alza.cz/asus-n53sn-sz121v-d233048.htm) nebo LENOVO IdeaPad Y570 (http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y570-d265161.htm#popis). Měla jsem ASUS N61 s procesorem Core2Quad a vůbec sem si na něj nemohla stěžovat, ale bohužel se mi po necelých 2 letech zlomil pant, takže na reklamaci řekli, že se musí vyměnit celá obrazovka a vzhledem k tomu, že náhradní díl jim ještě nepřišel a ve čtvrtek jim končí 30-denní lhůta na opravu, tak se poohlížim po novým notebooku, neboť ho potřebuju každý den. O jiných značkách než ASUS případně tedy to LENOVO, ale o tom jsem si nepřečetla jen dobré recenze, jsem neuvažovala a ani nechci. Chtěla bych se zeptat, který z těchto notebooků je výkonnější (bude mít všestranné náročné použití) a zároveň po stránce hardwaru to nebude tak, že po 2 letech bude po něm (ty panty neberu jako závadu - bylo mi řečeno, že u obrazovek s rámečkem jdou jednoduše vyměnit)? Díky moc za odpovědi
VencaX (3686)|10.10.2011 13:42
Nevím, jestli se dá notebook nazvat sestavou (jedná se o hotové řešení) ale budiž.

Já bych určitě vzal Y570 - má velmi kvalitní šasi (na multimediální notebook). Výkon procesoru (Core i5) bude sice menší (v multithreadových aplikacích), ale záleží jestli takové aplikace využívá. A pokud na tom notebooku plánuješ hrát, pak ti bude i7čku GT550ka v Asusu zpomalovat, naopak GT555M a i5ka by měly být poměrně vyvážená dvojice.
Navíc ten notebook na i5ce vydrží na baterii asi o 20 - 30% déle než s i7.

Samozřejmě ale záleží, k jakému učelu je notebook určen (což jste nenapsala), ale samozřejmě s výkonějšími komponenty, které vyzařují více tepla je vyšší šance, že HW komponenty odejdou dříve.
svecova.veru (4)|10.10.2011 14:22
[quote=VencaX;476417]Nevím, jestli se dá notebook nazvat sestavou (jedná se o hotové řešení) ale budiž.

Já bych určitě vzal Y570 - má velmi kvalitní šasi (na multimediální notebook). Výkon procesoru (Core i5) bude sice menší (v multithreadových aplikacích), ale záleží jestli takové aplikace využívá. A pokud na tom notebooku plánuješ hrát, pak ti bude i7čku GT550ka v Asusu zpomalovat, naopak GT555M a i5ka by měly být poměrně vyvážená dvojice.
Navíc ten notebook na i5ce vydrží na baterii asi o 20 - 30% déle než s i7.

Samozřejmě ale záleží, k jakému učelu je notebook určen (což jste nenapsala), ale samozřejmě s výkonějšími komponenty, které vyzařují více tepla je vyšší šance, že HW komponenty odejdou dříve.[/quote]

Jj omlouvám se za napsání slova sestava, neuvědomila jsem si to. :D Opraveno.
Jinak LENOVO z odkazu je také s procesorem i7.
Plánuju používat náročný grafický programy (což zase asi FullHD u ASUSU by bylo lepší), mít otevřeno spoustu aplikací, programů najednou (proto chci čtyřjádro - navíc zase u LENOVA je i SSD disk), na hry budu využívat jen občas, ale chtěla bych aby i ty nenovější hry šly na plný detaily. Já jsem právě co se týče GT555ky nečetla nic moc (ale četla jsem teda jen o 1GB),tak nevim. Navíc u LENOVA jsem četla, že při připojení sluchátek to spousty lidem šumělo. ASUS má zase části z hliníku (sice málo,ale...), já notebook denně a častokrát přenášim. Tak já nevim, co byste vybral?

Jinak je to přesně Lenovo IdeaPad Y570 59-313471.
VencaX (3686)|10.10.2011 14:54
Moje chyba s tou i5. Pokud tedy i7, pak bych vzal jednoznačně Y570.

FullHD nikde nedoporučuju. Sice je to "lepší" rozlišení, ale je už extrémě malinkatý, mě se na to dívá opravdu špatně (podle mě je FullHD malé i na 20" LCD monitoru). Na 15" notebooku by bylo lepší HD+ (1600x900), ale to se špatně hledá. Pokud jste z Prahy nebo okolí, zkuste se podívat do některého ze showroomů (v Praze je minimálně Mironet, Alza a Czc), kde si můžete prohlédnout a porovnat FullHD a HDReady (1366x768), možná i HD+.
Nicméně horší rozlišení se dá řešit externím monitorem (22" až 24") doma, v bytě nebo na koleji.

Kvalita šasi je u Y570 na multimediální notebook velmi slušná, nicméně pokud bude notebook hodně přenášen, raději bych zvolil pevnější šasi na úkor výkonu. Pořád je to multimediál a to šasi není prostě dělané na denní přenášení. Teď už záleží jen na tom, co preferujete.
dzandra (1368)|10.10.2011 16:07
Já vás jen asi vyvedu z omylu, myslím že na ani jednom s těch dvou si nezahrajete "ale chtěla bych aby i ty nenovější hry šly na plný detaily" na plný detaily. Jinak bych volil to lenovo. A sobě bych si koupil nějaké téčkové, sice nemá takový výkon na grafice, ale zase to provedení :-)

Škoda že toužíte po té 15,6 protže taková 12" ThinkPad X220 tablet , x220
,či 14tka t420 s 1600x900
Přce jenom na přenášené :-)
VencaX (3686)|10.10.2011 19:45
Což to je pravda. Ano - na hraní her jsou tu jiné notebooky. Konkrétně doporučuju Asus G53 a G74. Ještě lepší řešení by za tyhle peníze byla stolní mašina...
Podívejte se tady na výkon grafických karet ve hrách.
svecova.veru (4)|10.10.2011 22:33
Tak ntb za 40000 si opravdu nekoupim, ještě jsem se nezbláznila, navíc sou naprosto stejný, kromě graf. karty. A co se týče toho rozjet nenovější hry na těhle grafikách - bez problému, před rokem jsem na GT540M rozjela úplně všechno na plné detaily. Takže si myslim, že s touhle grafárnou problém nebude, připlácet 10000 za to abych měla o něco rychlejší grafiku, když píšu, že budu hrát občas - děkuju nechci (za to už můžu pořídit slušnej netbook), nehledě na to, že to už vůbec neni na přenášení natož každodenní...

Co se týče tabletu, nepřipadá v úvahu...jasně jsem psala, že chci čtyřjádro (i7).
Každopádně děkuju za rady.
alfah4ns (1040)|10.10.2011 22:37
Ani jeden zmíněný ntb moderní hry naplno nedá.

Na to je třeba stolní gtx560, která je někde jinde, než jakákoliv single notebooková grafika.
tyhle "herní" grafiky se mohou rovnat maximálně stolní kartě za 1500-2000kč.
Na hraní nových her to stačí, ale na FHD a plné detaily už ne.
Tedy bude nutné snižovat. Ale jinak ano, zahrát si na tom slušně půjde.
VencaX (3686)|10.10.2011 22:41
Pokud si koupíš Y570 - s nižším rozlišením - takový problém to nebude. Nicméně si myslím, že na plné detaily to neveme, aspoň ne ty nejnáročnější (COD Black Ops nenazývám náročnou hrou).
dzandra (1368)|11.10.2011 07:49
Ale já Vám , nevnucoval tablet nebo ty dva. Já používám notebook opravdu jen k přenášení a nedělám na něm na hw náročnější věci. K tomu mám desktop. Z těch dvou jsem Vám doporučoval bylo lenovo, hlavně asi z pozitivní zkušeností s touhle značnou a to mi jich rukama prošlo už dost. Hlavně ty zmiňované panty mají celkem kvalitní.
VencaX (3686)|11.10.2011 08:26
U Y560 nebyly panty až tak dobré, Y570 má podle mě lepší.
svecova.veru (4)|11.10.2011 20:36
Jestli se ještě můžu zeptat u toho ASUS G53SW-SZ141Z je kvalita šasi jaká? Teď ho maj u czc za výbornou cenu, tak se ptám. Ale jak říkám, potřebuju to na denodenní přenášení, to radši objetuju hraní her.