reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna procesoru

kurynda (2)|10.10.2011 14:19
Dobrý den, na mém PC mám v socketu LGA755 osazený procesor intel pentium IV, ale často se mi přehřívá a počítač se následně vypne( to přehřívání dosahuje tak extrémních teplot, že jsme se divil, jak to počítač může vydržet). napadlo mě že bych mohl vyměnit procesor za jiný, funkční, ale nevím jestli stačí pouze vyměnit procesory fyzicky nebo je potřeba udělat něco v systému či biosu? je výměna pro všechny sockety stejná nebo se může lišit např. u PGA370 nebo mPGA478?
děkuji
alfah4ns (1040)|10.10.2011 14:24
- vyčistit chladiče od prachu
- vyměnit pastu pod chladičem
- jak máš řešeno chlazení skříně? (onoP4 topily hodně)

Procesory, keré můžeš osadit Každopádně, podle mě nemá smysl kupovat CPU do mrtvé 775 platformy, navíc ještě z doby P4...
kurynda (2)|10.10.2011 14:48
no, já právě nechcu investovat a druhý procesor mám v jednom starém pc, a skříň i kdyby se přehřívala tak to nezahřeje cpu na 85stupnů - neuvěřitelné ale opravdu mi to ukázaly čidla v biosu, chladič mám samozřejmě vyčištěný. jediné čím jsme se nezabýval byla pasta, ale zajímá mě jestli stačí vyměnit procesory pojede to nebo je třeba ještě něco?
speedsnail (4876)|10.10.2011 18:55
Pokud máš blbě řešený chlazení (PC ve stole, bez ventilátorů, zanesený chladič, zaseklý ventilátor, nebo nemáš pod chladičem pastu atd..) tak tomu žádná výměna procesoru nepomůže..

Bylo by vhodné napsat jaké jsou oba procesory a jaká je deska. Pak můžeme říct, jestli výměna půjde a jestli je vhodná.