reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Co dělat na PC - ntb?

iloftue (0)|10.10.2011 22:52
Ahoj všem,

koupil sem si nový ntb od sony. konkrétně http://www.sony.cz/product/vn-f-series/vpcf22s1e co sem tak hledal tak mi připadal ze všech nejlepší. No ale to sem trošku odbočil. Spíš by mě zajímalo co všechno na takový věci můžu dělat. Donedávna jsem měl starej asus takže co maximálně co sem rozchodil byl internet a nějaká mini hra. Ale teď by mě zajímalo co všechno bych mohl udělat na takový mašině.??? Nějaký typ ať co se týče her nebo nějakých programů.Díky
alfah4ns (1040)|10.10.2011 23:01
Cokoliv tě napadne, třeba koukat na porno... :)

promiň, že tak zhurta, ale přece ty musíš vědět, proč si něco kupuješ a co od toho chceš, ne? (a tomu podřizuješ výběr).

Abych nebyl jen zlej, tak ti pošlu jeden odkaz:
http://www.notebookcheck.net/FAQ-Tips-Technics.123.0.html
najdeš tam všechny myslitelné mobilní CPU + jejich zhodnocení výkonu a všechny mobilní grafiky + cca co utáhnou za hry a jak.
Počítej s tím, že díky FHD displeji se bude ta grafik atrápit ale podstaně více a na nějaké hraní náročných her na max. detaily budeš muset zapomenout (ta karta má výkon asi jako stolní karta za 1500kč). Rozjet bys tam měl ale vše, uděláš-li ústupky (snížení detailů a rozlišení)
iloftue (0)|10.10.2011 23:20
Asi sem se blbě vyjádřil spíš my šlo o to zjistit co dělají ostaní lidi na svých PC. Samozřejmě že sem si kupoval a věděl co dělat ale jsem jen zvědavý co takhle ostatní dělají.

P
VencaX (3686)|11.10.2011 09:39
Za ty peníze si myslím, že je to napsrosto průměrnej notebook, ale což - je tvoje věc, za co dáš výplatu. Ale to jsem trochu odbočil.
Já třeba notebook většinou používám na Word, Excel, programy na tvorbu programů, někdy nějaký ten film, hudbu nebo jednodušší hru (já opravdu nemám zapotřebí utrácet tisíce za hry, který mě budou bavit stejně jen tak 2 týdny) a z větší části také na internet. Kromě tvorby programů je to asi všechno, co tak na notebooku může běžný uživatel dělat (kromě sledování porna a chytání virů)...

Samozřejmě na tvém notebooku si hry zahraješ v pohodě byť ne na nejvyšší detaily - holt notebook není stolák. A jestli chceš poradit, jakou hru si zahrát, sleduj recenze na nějakém herním webu.

Stejně mi ale přijde ta otázka dost divná. "Co dělat na ntb". Přece sis nekupoval takhle drahej notebook a teď nevíš, co na něm máš dělat. Musíš přece vědět na co ho chceš použít a jestli se ti vyplatí takovej notebook koupit.
Zoidik (1405)|11.10.2011 10:04
notebook mám v práci, takže na něm pracuju a prolézám web. Třeba jako teď SHW a rybicky.net nebo soukromé mejly a tak podobně. Jinak na něm nemůžu dělat nic jiného. Doma na sotolním již standardní zmiňované činnosti :D, občas nějakou hru, střih videa, excel, net a spoustu dalších legálních a legálních činností. Občas ho dokonce i otevřu a vyčistím od prachu.
DrZelenka (2491)|11.10.2011 11:28
Jako student VŠ (dojíždějící) používám PC k brouzdání po netu, dělání projektů a jiných víceméně školních věcí během pauz (je pohodlnější mít programy a data na ntb, než být zavislý na školních PC), doma ho pak napíchnu na běžnej monitor a jedu na něm (školní licence jsou na 1 kopii SW a jsem línej tahat data).

Jinak ho používám i jako 2. monitor (dělám na PC a na ntb běží film/seriál jako pozadí), při reinstallu cizích PC jako místo pro zálohu (školní data zaberou málo a větší data mám v PC, takže tam je místo), když testuju funkčnost připojení k netu (po montáži antény/zjišťování zda za nefunkční netu může PC), ...
alfah4ns (1040)|11.10.2011 18:35
No tak teda ok, no, když už se přidali i ostatní. (a když jsi to chtěl i s prg, tak budiž...)
Ntb mám jako hl. stroj (na doma + externí LCD, klávesnice, myš, samozřejmě), takže:
- 3D modelování, pevnostní analýzy (Pro/ENGINEER), výkresy (AutoCAD), výpočty (MathCAD, MITCalc), pro školní potřeby
- email (Thunderbird)
- office (používám jen word, excel a PP)
- internet (Opera)
- úprava foto (Gimp, Microsoft ICE)
- výjimečně úprava domácího videa z miniDV kamery (WinDV, Virtualdub, ConvertXtoDVD)
- filmy (MPC homecinema)
- nějaká ta hudba