reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BIOS nepovedený upgrade

pancoo (125)|11.10.2011 16:50
Zdravím,

ted jsem udělal flash BIOSU na vyšší verzi u desky Gigabyte GA-990-XA-UD3, z ofiko stránek gigabyte jsem si stáhnul posledni verzi BIOSu a to F9A. Předtím tam byla verze F2.

BIOS jsem flashnul z flashky úspěšně přes funkci Q-FLASH co nabízí Gigabyte na této desce.

Po tom jsem udělal reset CMOS a restartoval počítač. Od tý doby naběhne PC vypíše se stránka s deskou atd a pak mi to zůstane viset na - Loading operating system...

Řešil jste někdo něco podobného ???
robky (3195)|11.10.2011 17:47
V biose skontroluj správne nastavenie poradia bootovania ...
pancoo (125)|11.10.2011 20:10
To jsem taky už kontroloval a bootuji dobře z HDD jediného co tam je.
Salamander (6177)|11.10.2011 20:51
boot z CD/flash disku taky nefunguje?
robky (3195)|11.10.2011 21:15
Podľa popisu by doska mala mať EFI (resp. nejaký Hybrid EFI a ešte k tomu aj dualBios:notsure) ... zrejme bude potrebné použiť inštalačné DVD a následne bcedit

Podľa tohto návodu je to príkaz

Bcdedit /set {FWbootmgr} displayorder {Bootmgr} /addfirst

Edit: tak ako pozerám do manuálu, bude to asi inak ...vyzerá to na normálny bios:notsure som zmätený:eek:
pancoo (125)|12.10.2011 08:43
No to už já jsem taky. Jinak to bootuje normálně z CDROM jsem to nezkoušel ale zkusil jsem udělat znova flash biosu z flashky a nepomohlo. Jinak myslím že to nemá dualBios je tam jen jeden. Napadlo mě jestli jsem neměl ten BIOS updatovat postupně po verzích jak šli po sobě protože jsem z toho nejstaršího udělal ten nejnovější hnedka najednou .... Ale zase když jsem flashoval na podobný desce taky od GB tak to byl stejný případ a flash proběhl v pohodě tak nevím.

Potřeboval bych něco skusit ale už sám nevím co :(

EDIT: Tak nakonec jsem koukal že tam je dualBios ted jsem u toho počítače ajdu něco vymýšlet tak kdyby někdo měl nějakou super myšlenku na záchranu tak bych byl moc rád. Jinak jsem zjistil že to nebootuje z ničeho už ani z CDROM interní ani z externí připojenou přez USB. Když odpojím disk a všechno nevypíše ani chybu s tím, že tam není disk a prostě na černé obrazovce naběhně Loading operating system ... a tam to stojí .... divné :D :D
pancoo (125)|12.10.2011 10:47
Tak nakonec jsem tam nahodil starej bios tu původní verzi F2 a funguje všechno. Předtím byl problém s tím, že nešlo bootovat z jiného zařízení než je HDD ted jde všecko tak je to zajímavé ale myslím si, že už nemá cenu dávat nejnovější BIOS verzi ....
EditorPO (2819)|12.10.2011 17:50
Od včera je tam nový BIOS F9B. (máš ho dole v prílohe)

O problémoch s BIOS-om v. F9A sa už na fórach písalo. http://www.overclock.net/amd-motherboards/1048912-official-gigabyte-ga-990xa-970a-series.html
[quote]F9A BIOS - 2011/10/06 - Improve CPU AGESA code - NOT RECOMMENDED
Several users have reported OS fail to load with F9A BIOS. Fixed with revert to F8.[/quote]

F9A mal asi chybu, lebo ho odstránili.

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3901#bios