reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Šum z reproduktorů

CommanderZ (512)|12.10.2011 21:52
Po zhruba dvou týdnech jsem si všiml, že můj nový notebook (Dell XPS) za určitých podmínek z reproduktorů (především z levého) vydává takové chrčení/šum, zhruba té hlasitosti co zvuk pevného disku, možná o trošku tišší, mám tam ale SSD tak je to slyšet.

Děje se to pouze pokud notebook není připojen na napájení a pouze při nějaké aktivitě (typicky například při scrollování v dokumentech/webech, nějaké intenzivnější činnosti zapnou ventilátor, který to zvětšiny přehluší). Při důkladném poslechu také mírné bzučení vychází přímo z baterky.

Minulý týden jsem to reklamoval. Možná jsem to nepopsal úplně exaktně a během dvou dní se jim nepodařilo mě chytit na telefonu, tak mi to vrátili - pouze přeinstalovali OS a řekli, že se jim to neprojevilo. To chápu - pokud to testovali v hlučném prostředí, tak to rozhodně nemuseli slyšet.

Má cenu to reklamovat znovu, můžou mi to vůbec uznat? Je to obvyklý problém? Máte nějaké lepší tušení co to způsobuje?

Není to nějaká fatální vada, ale například při ranním čtení zpráv v posteli nebo práci v tiché kanceláři to celkem hodně ruší. Mám navíc strach že je tam něco s napájením/bateríí a že by to mohlo mít negativní vliv na životnost ostatních komponent.
Richmond (8084)|13.10.2011 01:19
Já bych to šel reklamovat - přesně takhle pískaly třeba zdroje Fortron v kombinaci se Seagate diskama ;) Podle mě je to méně kvalitní napájecí část (nejspíš cívka)... Je fakt, že tohle bych čekal u Aceru (ten mě třeba krutě vazbil když jsem ho připojil na zesilovač a zároveň jsem ho nabíjel, Latitude E6500 ani XPS1330 a dokonce ani UMPC mi tohle rozhodně nedělá)