reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

A3 tiskárna zmenšuje vše na A4

BlaineMono (3)|13.10.2011 11:41
Zdravím, mám menší problém s jednou síťovou tiskárnou. Nebo možná spíš s jedním pc v síti.
Jedná se o tiskárnu HP OfficeJet Pro 8600. V síti máme několik pc a ze všech krom jednoho tisk probíhá správně. Pokud z toho jednoho pošlu na tiskárnu něco velikosti A3 (je jedno z jakého programu) z tiskárny vyjede papír A3 s potištěnou plochou velikosti A4, na které je zmenšený odeslaný tisk. Na tom pc je Win7 Home x64, ale ty tu máme ještě na dvou jiných pc a tam to tiskne správně.
Pokud v nastavení tisku zaškrtnu "zobrazit náhled před tiskem", zbrazí se správně na celou A3, ale tiskárna stejně potiskne jen plochu A4. Zkoušel jsem tiskárnu několikrát odebrat, a nainstalovat znovu, ale pořád se to chová stejně.
Pokud by mi s tím někdo dokázal poradit byl bych vděčný.
Předem díky za nápady.
H3w3R (226)|13.10.2011 12:59
[quote=BlaineMono;476871]Zdravím, mám menší problém s jednou síťovou tiskárnou. Nebo možná spíš s jedním pc v síti.
Jedná se o tiskárnu HP OfficeJet Pro 8600. V síti máme několik pc a ze všech krom jednoho tisk probíhá správně. Pokud z toho jednoho pošlu na tiskárnu něco velikosti A3 (je jedno z jakého programu) z tiskárny vyjede papír A3 s potištěnou plochou velikosti A4, na které je zmenšený odeslaný tisk. Na tom pc je Win7 Home x64, ale ty tu máme ještě na dvou jiných pc a tam to tiskne správně.
Pokud v nastavení tisku zaškrtnu "zobrazit náhled před tiskem", zbrazí se správně na celou A3, ale tiskárna stejně potiskne jen plochu A4. Zkoušel jsem tiskárnu několikrát odebrat, a nainstalovat znovu, ale pořád se to chová stejně.
Pokud by mi s tím někdo dokázal poradit byl bych vděčný.
Předem díky za nápady.[/quote]

Zdravím,
pokud je stejný problém, když se to tiskne např. z graf. programu i z PDF, tak je problém v driverech tiskárny, potažmo softwaru, nainstalovaným přímo na daný počítač. Někde budete mít v nastavení položku zmenšení, přizpůsobení, či něco podobného. Nejsem obeznámen se softem HP, ale např. Xerox má třeba zvlášť nastavení vzorového formátu a zvlášť tiskového formátu, rozdílné hodnoty Vám tím pádem způsobují zmenšení či zvětšení tisku. Prošel bych si detailně na daném počítači všechny záložky, včetně advanced settings (rozšíření, pokročilé nastavení atd...)
BlaineMono (3)|13.10.2011 14:08
Tak už jsem to vyřešil. Všechna ta nastavení tisku jsem několikrát prošel a všude to bylo nastavené stejně jako na ostatních pc kde to funguje.
Nakonec jsem tedy odinstaloval tiskárnu + veškerý software co k ní byl, a potom ručně vymazal z registru všechno, co jsem v něm o té tiskárně našel. Nakonec jsem ještě vyčistil registr ccleanerem.
Holt bylo třeba odinstalovat ji pořádně a nemusel jsem tady otravovat. I tak díky za radu.