Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Víkendová diskuze: Netbooky?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Netbooky?

Netbooky jsou dnes poměrně oblíbené především u něžnějšího pohlaví. Používáte také nějaký? Je to váš jediný počítač nebo jen "náhražka" pro určité účely? A mají podle vás smysl i s ohledem na ergonomii? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Osobně nepoužívám, ale na browsení na gauči nebo jako přehrávač médií s výstupem HDMI, případně externí zvukovkou/DACem - proč ne?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Taky jej nemám, i když jsem IT profesionál. Pořád čekám až budu mít k dispozici "Tablet i s klávesnicí". Již jsou na trhu, ale pořád mi nějak nezbývají peníze si jej pořídit. Tak snad někdy v budoucnu. :-))

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

já používám tablet Lenovo X61t, což v podstatě netbook je. Tenký, poměrně lehký, bez mechaniky, kompaktní rozměry, slušná výdrž(5h), výkon jakž takž.

Co ale nepochopím jsou ta různá šidítka založená na Atomech či VIA. Nulový výkon, výdrž nic moc, totálně plastový drek. Hlavně, že je to za "pár" korun
    Naopak se mi líbí netbooky založené na platformě AMD Brazos, případně AMD Fusion.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No je to celkem dobrá věcička (hlavně ale na výdrž), ale podle mě až za moc velké peníze. Stát to do 4000,- tak to bude super mašinka, ale za 7-8000,- si raději koupím velký notebook.

Mám teď na stole Lenovo X100e s AMD procesorem. Nejede to úplně špatně, když to srovnám například s tím Acerem od Bédi Trávníčka , ale na druhou stranu Acer má kolega už snad 3 roky a jede bez problémů a tohle Lenovo bylo v prvních 5 měsících života 3x v servisu a celkem hodně se zahřívá.

Tak že za mě "ANO", ale jen tam kde neni třeba žádný výkon a je potřeba dlouhá výdrž na baterky a samozřejmě, a když dotyčný má na vyhazování. Jelikož jsem zatim nenarazil na člověka, který by netbook měl kvůli tomu, že ho potřebuje. Většinou ho někde dostal a nebo koupil kvuli frajeřině a následně zjistil, že to zase tak horký nebude
    Naposledy upraveno uživatelem JindraPce: 14-10-2011 v 14:41

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od George eLzyx Zobrazit příspěvek
    Co ale nepochopím jsou ta různá šidítka založená na Atomech či VIA. Nulový výkon, výdrž nic moc, totálně plastový drek. Hlavně, že je to za "pár" korun
    No nevím, ale něco mají do sebe. S tou VIou bych si napřed rozšířil obzory a pak bych dělal závěry (já mám třeba pár "netbůků" do terénu, který strčím do kapsy, do druhý baterku a do večera mě doma nikdo neuvidí. Další kapitolou pro sebe je třeba automobilový nebo firemní průmysl...). Co se týče X61 tak fakt to není netbook, stejně tak třeba malá (a drahá) Vaia - spíš je to pro ně urážka

Jinak klasické netbooky jsem vždy považoval za póvl, kterému evidentně marketingové blafy výrazně pomohly vytvořit nový trh. Samozřejmě chápu, že pro někoho je to skvělá věc a díky ceně si poprvé mohl pořídit počítač což je výtečné, ale spíš převažuje ta část lidí, která si naivně myslela, že na 7" lcd se dá dělat ve excelu s úsměvem na tváři jako má ta paní z obrázku.

Noxikk

Pro BFU to muze byt dobra a lacina masinka na internet. Me osobne na tom nejvic vadi umela okripleni, napriklad jen 1GB RAM, coz je u Windows 7 malo a absence DVI nebo HDMI. Mit moznosti koupit ho za rozumnou cenu v konfiguraci dvoujadro/2 GB RAM/ 250 GB HDD, wifi, BT, 3x USB a baterka alespon na 6 hodin, tak nevaham. Bohuzel dnes bych si tuto konfiguraci musel splacat sam a vysledna cena by dosahovala notebooku, takze to nema smysl.

BTW: Vsimli jste si take v posledni dobe degradacce netbooku? Starsi modely meli 6-clankovou baterku a 3x USB, ty nove maji polovicni baterku a 2x USB. A to prosim stale pri cene cca 5000 Kc.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    No nevím, ale něco mají do sebe. S tou VIou bych si napřed rozšířil obzory a pak bych dělal závěry (já mám třeba pár "netbůků" do terénu, který strčím do kapsy, do druhý baterku a do večera mě doma nikdo neuvidí. Další kapitolou pro sebe je třeba automobilový nebo firemní průmysl...). Co se týče X61 tak fakt to není netbook, stejně tak třeba malá (a drahá) Vaia - spíš je to pro ně urážka
    ale tak CPU od VIA beru - do různých embedded super, ale na provoz widlí trága.
    ad X61t, tak ta nikdy nebyla brána jako netbook, v té době ta kategorie ještě ani neexistovala. Ale v dnešní době už tam pomaličku začíná zapadat. Přeci jen je to 5let stará mašina, kterou leckteré moderní low-end CPU začínají předhánět. A to i v kategorii netbooků.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Netbooky se začínají jevit jako zajímavé pro techniky v terénu, kteří mají něco, někde nastavit. Dokonce slušně jede i SQLko pro potřebné programy.
    Pro mě bych ideální konfiguraci viděl takto:
    10" s výškou do 2cm, matný LCD: Hliník + 2GB RAM + 320GB + W7 + 3G a GSM modem + wifi + BT + 6h AKU + 3xUSB (min 1x USB3.0) + HDMI + 2jádro CPU s nějakou zákl. int. grafikou na starší hry (chvilku oddechu).

Téměř je to splnitelné, jen nechápu ten nedostatek 3G modelů. Když "mám" takového skřítka na cesty, proč mám sakra po kapsách nosit nějakej čumící hnus z USBčka?

Hodně se mě líbil Asus Eee1018, ale Atom mě o výkonu moc nepřesvědčil a má to jen VGA. (o 3G nemluvě)

Neregistrovaný

No každý si nemôže dovoliť drahý notebook, tak pre toho musí za 180 až 200 € netbook stačiť, bohužiaľ musí sa uskromniť. Čo som počul tak dosť ľudí sa sťažuje na chiclet klávesnice, čo tam montujú, asi to nebude to pravé na písanie. Nevýhodou je aj malý display a s tým súvisiace časté skrolovanie pri prezeraní www stránok. No ten 1 GB ram je na windows určite už málo, ale keby že tam dajú nejakú linuxovú distribúciu, tak tam by to nebolo až tak hrozné, najmä ak by sa použilo napr. LXDE.
    Takže ja považujem netbook za takú z núdze cnosť, pre tých ktorý si nemôžu dovoliť niečo lepšie. Pokiaľ sa dá tak kúpiť niečo väčšie, a najmä výkonnejšie.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Netbook je spíše taková malá hračka kdy velikostí moc nepomůže ale jako kalkulačka je dobrý, spíš vidím větší využití u notebooků kde velikost už sedí na internet ,video,hry atd .
    Velikost 15,6" je solidní universál no míň je jediná výhoda skladnost ale to je asi vše.
    10" no nevidím užitečné využití krom skladovatelnosti ale jak už jsem psal je to spíš hračka než plnohodnotný nástroj na různé využití.

Alexius321

Citace Původně odesláno od jarod72pm Zobrazit příspěvek
    Netbook je spíše taková malá hračka kdy velikostí moc nepomůže ale jako kalkulačka je dobrý, spíš vidím větší využití u notebooků kde velikost už sedí na internet ,video,hry atd .
    Velikost 15,6" je solidní universál no míň je jediná výhoda skladnost ale to je asi vše.
    10" no nevidím užitečné využití krom skladovatelnosti ale jak už jsem psal je to spíš hračka než plnohodnotný nástroj na různé využití.
    Nemůžu než nesouhlasit, jsem student na VŠ a mám 15,6" notebook a nedá se to.. je těžký, příliš velký a z přesouvání mezi budovami s +3kg na zádech rozhodně radost nemám... spolužák má netbook a žádný z těhle problémů neřeší.. akorát si místo HoMM VI v hodině zahraje tak max HoMM III ...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Osobnu skusenost mam okrem ineho s Lenovo IdeaPad s10. Bohuzial som to mal ako pracovny notebook.

Klady:

-Dobra vydrz baterie (5,5-6 hodin s Wifi pri kancelarskej praci)
    -Dobra prenasatelnost

Zapory:

-Zalostne maly displej zvyrazneny nedostatocnym rozlisenim 1024x600 (pri praci velmi casto scrollujes a scrollujes a scrollujes) ergonomia 5-
    -Vykon je nedostatocny
    -mne sa zacal rozpadavat (popraskal mi zadny kryt displeja pri pantoch, pri klavesnici mi prasklo sasi)

Podla mna ma zmysel konceptu Ultrabookov, ktory prezentuje Intel. To je rozumny pomer vykon/ergonomia/prenasatelnost.
    Cenovy aspekt podla mna nieje pri netbookoch zaujimavy, lebo niesu az take lacne ake by mohli byt a uz to tu aj bolo spomenute a uz je zaujimave obzerat sa po nejakom tablete s Androidom, lebo netbook tiez nieje dimenzovany na serioznu pracu a na to prave tablety su. Na nezavezne "tukanie" vecer pri telke alebo v posteli na citanie knih

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Kdysi jsem si myslel, že bych přesně něco takového chtěl (ještě než přišlo první Eee 701), ale pak se to nějak rozleželo.
    Teď si říkám, že na to, na co jsem chtěl ten netbook by byl lepší tablet ... ale popravdě teď mám tak málo času, že ani ten nepotřebuju a "v terénu" používám pouze smartphone, doma bych vůbec neměl využití.

Myslím že pořádně do tohoto problému (netbook/tablet/smartphone) promluví až Windows 8.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Jako diskuzi jsem necetl, pro me netbook je absolutne zbytecne zarizeni Nepotrebne, osklive, nevykonne - neco jako iPhone

Proc si kupovat netbook, kdyz muzu mit plnohodnotny a vykonny laptop..

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: IP kamery?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 22-11-2016, 16:55
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  4. Víkendová diskuze: Freemail?
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 19-02-2012, 23:25
  5. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 09:32