reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký tablet?

proforma (3)|15.10.2011 18:37
Dobrý den,

chci si koupit tablet, prošla jsem toho hodně, ale nenašla jsem, co by mi vyhovovalo. A protože určitě neznám všechno, prosím o rady nebo tipy :-)

Tablet by měl splňovat následující kritéria (řazeno dle důležitosti):
- čtečka e-knih
- sledování TV přes externí TV tuner (ASUS), tzn. alespoň 1 normální USB port a pokud bude OS Android, tak verze min. 3 (to už je první kámen úrazu, 2 to prý ještě neumí)
- GPS pro aktivní využití navigace (prostě tablet na přístrojovou desku a hurá na cesty :-)
- na velikosti nezáleží, cena do cca 12 tis (+-), ale pokud by bylo něco úplně ideální, klidně připlatim :-)
- váha: samotný tablet do cca 750 g; pokud by šlo o nějaký zajímavý netbook/mininotebook, tak cca 1,5 kg. Ovšem pokud by to měl být minintb, tak už bych tam chtěla i DVD mechaniku (když už těžší, tak ať na tom můžu taky koukat na filmy a ne tahat 2 různé krámy)
- předpokládané využití: zábava na cestách (na práci mám jiné hračky :-)
- kdyby to mělo samostatný slot na vložení SIM (ne všude, kde se pohybuju, je wi-fi), bylo by to fajn, ale pokud ne, dá se to řešit opět přes klasické USB, takže to by byla spíš taková třešniča na dortu :-)

Napadá vás něco? Nějaký tip?

Docela mne zaujal ASUS Transformer, ale samotný tablet nemá to USB a komplet ntb zase nemá DVD. Ale ani jiným podobným variantním řešením se nevyhýbám, třeba o nich jen nevím. Díky za rady :-)
Salamander (6177)|15.10.2011 19:49
Apple iPad 2 3G + Elgato EyeTV Mobile

je pravda, ze nema USB, ale vynahrazuje to mnohonasobne v jinych ohledech.
proforma (3)|15.10.2011 20:05
No, když pro mně je ten USB dost zásadní. Navíc iPad nemá kromě BT a wi-fi vůbec žádné propojení "se světem" - tedy žádný upotřebitelný port. A tahat s sebou s iPadem ještě něco, abych si do iPadu mohla nahrát a pustit film? Děkuji, nechci. Hezká hračka, ale pro mne velice nepraktická (i z hlediska kompatibility Apple - ostatní příslušenství a periferie, které už mám). Prostě jsem zvyklá si cokoli přizpůsobit k obrazu svému a to jakékoli iNěco prostě nesplňují, bohužel...
Salamander (6177)|15.10.2011 20:34
no, filmu se na nej vejde spousta, a ted se treba delaji bezdratove disky pro iPad, ale chapu, ze vam to nemusi vyhovovat.

Tak hodne stesti s hledanim tabletu s dobrou podporou USB OTG ... podle me dost zasadni problem, dost pochybuju, ze to funguje spolehlive i na tom 3.2 Androidu (i kdyz na to jaka je to silena slatanina, tak maji celkem uspech)
Richmond (8084)|15.10.2011 20:39
Je to přímo prasárna - já se nebojím to pojmenovat. Půlka aplikací mě přijde nedodělaná, neucelená, designově neshodná, některé z Marketu zcela nefunkční. Ano iPad je drahej a nemá USB, ale po dvou dnech provozu si na nějaký USB nevzpomeneš...
proforma (3)|15.10.2011 20:40
Děkuju :-) Jestli nenajdu, tak ještě počkám, jednou se přece musí objevit něco, co bude podle mého gusta... Tedy doufám :-)
Salamander (6177)|15.10.2011 20:47
Myslim, ze treba v 64GB verzi je mista na filmu habadej :D
Richmond (8084)|15.10.2011 20:53
O tom nepochybuji, ale v dohledné době to asi nebude, Apple má v tomhle hodně náskok a zcela jistě předběhl i Microsoft s dospělými počítači (ten měl tablety nějakých 5-6 let před vydáním prvního iPadu). On se prostě Android chová jako poměrně sofistikované a všestranější počítač. Apple vítězí v neskutečné jednoduchosti a všechny aplikace dokáže ovládat i 5ti leté dítě, ovšem pod povrchem je to věcička, která se strikně drží pravidel což Androidům prostě chybí a vládne tam šílená anarchie. Navíc kdo by se bavil s počítačem, který nemá klávesnici?