Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Jaký tablet?

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Dobrý den,

chci si koupit tablet, prošla jsem toho hodně, ale nenašla jsem, co by mi vyhovovalo. A protože určitě neznám všechno, prosím o rady nebo tipy :-)

Tablet by měl splňovat následující kritéria (řazeno dle důležitosti):
    - čtečka e-knih
    - sledování TV přes externí TV tuner (ASUS), tzn. alespoň 1 normální USB port a pokud bude OS Android, tak verze min. 3 (to už je první kámen úrazu, 2 to prý ještě neumí)
    - GPS pro aktivní využití navigace (prostě tablet na přístrojovou desku a hurá na cesty :-)
    - na velikosti nezáleží, cena do cca 12 tis (+-), ale pokud by bylo něco úplně ideální, klidně připlatim :-)
    - váha: samotný tablet do cca 750 g; pokud by šlo o nějaký zajímavý netbook/mininotebook, tak cca 1,5 kg. Ovšem pokud by to měl být minintb, tak už bych tam chtěla i DVD mechaniku (když už těžší, tak ať na tom můžu taky koukat na filmy a ne tahat 2 různé krámy)
    - předpokládané využití: zábava na cestách (na práci mám jiné hračky :-)
    - kdyby to mělo samostatný slot na vložení SIM (ne všude, kde se pohybuju, je wi-fi), bylo by to fajn, ale pokud ne, dá se to řešit opět přes klasické USB, takže to by byla spíš taková třešniča na dortu :-)

Napadá vás něco? Nějaký tip?

Docela mne zaujal ASUS Transformer, ale samotný tablet nemá to USB a komplet ntb zase nemá DVD. Ale ani jiným podobným variantním řešením se nevyhýbám, třeba o nich jen nevím. Díky za rady :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Apple iPad 2 3G + Elgato EyeTV Mobile

je pravda, ze nema USB, ale vynahrazuje to mnohonasobne v jinych ohledech.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

No, když pro mně je ten USB dost zásadní. Navíc iPad nemá kromě BT a wi-fi vůbec žádné propojení "se světem" - tedy žádný upotřebitelný port. A tahat s sebou s iPadem ještě něco, abych si do iPadu mohla nahrát a pustit film? Děkuji, nechci. Hezká hračka, ale pro mne velice nepraktická (i z hlediska kompatibility Apple - ostatní příslušenství a periferie, které už mám). Prostě jsem zvyklá si cokoli přizpůsobit k obrazu svému a to jakékoli iNěco prostě nesplňují, bohužel...

Registrace
    May 2006

no, filmu se na nej vejde spousta, a ted se treba delaji bezdratove disky pro iPad, ale chapu, ze vam to nemusi vyhovovat.

Tak hodne stesti s hledanim tabletu s dobrou podporou USB OTG ... podle me dost zasadni problem, dost pochybuju, ze to funguje spolehlive i na tom 3.2 Androidu (i kdyz na to jaka je to silena slatanina, tak maji celkem uspech)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Je to přímo prasárna - já se nebojím to pojmenovat. Půlka aplikací mě přijde nedodělaná, neucelená, designově neshodná, některé z Marketu zcela nefunkční. Ano iPad je drahej a nemá USB, ale po dvou dnech provozu si na nějaký USB nevzpomeneš...

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Děkuju :-) Jestli nenajdu, tak ještě počkám, jednou se přece musí objevit něco, co bude podle mého gusta... Tedy doufám :-)

Registrace
    May 2006

Myslim, ze treba v 64GB verzi je mista na filmu habadej

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

O tom nepochybuji, ale v dohledné době to asi nebude, Apple má v tomhle hodně náskok a zcela jistě předběhl i Microsoft s dospělými počítači (ten měl tablety nějakých 5-6 let před vydáním prvního iPadu). On se prostě Android chová jako poměrně sofistikované a všestranější počítač. Apple vítězí v neskutečné jednoduchosti a všechny aplikace dokáže ovládat i 5ti leté dítě, ovšem pod povrchem je to věcička, která se strikně drží pravidel což Androidům prostě chybí a vládne tam šílená anarchie. Navíc kdo by se bavil s počítačem, který nemá klávesnici?

Podobná témata

1. Jaký Tablet
    Od out_of_space v sekci Periferie
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 22-10-2018, 05:16
  2. Tablet s 3G
    Od jacobsen v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-11-2011, 14:35
  3. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 11-06-2011, 00:00