Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 70

Téma: Rada s nakupem levneho vodnika

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Alphacool Support Zobrazit příspěvek
    Neznám žádný zdroj se 120mm ventilátorem, kterému by jako náhrada nestačila Noctua ULN.
    Mohu se zeptat, proč mu stále nutíte Noctuu P12 když je na výměníky mnohem výhodnější vzít ventilátor s větším tlakem (který se imho dá sehnat o nějakou stovku levněji)? Ještě včera jste mu nabízel alespoň Noiseblockery (Magmu ovšem ani jednu, byť se přesně na tohle hodí více než předražená Noctua)
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od CyberDeath Zobrazit příspěvek
    Tak do dneska sem myslel ze sou to vibrace ... ale dal sem mezi disky tenke podlozky a je to to same - jeden z disku dost huci (motorek) ale vadny neni , SMART ma vse OK.

Co takhle ? http://www.alphacool.cz/Nakupni%20ko...fDQ5ODA6Mnw%3d
    Když je necháte zapojené, ale vyndáte je z té case a položíte je vedle na něco měkkého (koberec), je to lepší ? Ono pokud máte šest disků, tak to bude v každé levnější case rezonovat

Co se týká odkazu - proč ne :-) Ale třeba ten blok Watercool v nabídce, co jsem Vám navrhoval, je lepší než tenhle EK-Supreme LTX...

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Mohu se zeptat, proč mu stále nutíte Noctuu P12 když je na výměníky mnohem výhodnější vzít ventilátor s větším tlakem (který se imho dá sehnat o nějakou stovku levněji)? Ještě včera jste mu nabízel alespoň Noiseblockery (Magmu ovšem ani jednu, byť se přesně na tohle hodí více než předražená Noctua)
    Asi jste si nevšimnul, ale radil jsem mu ventilátor do zdroje, ne na radiátor...doporučil bych spíše nejdříve příspěvky číst, a pak na ně případně reagovat. Což ale nic nemění na faktu že Noctua P12 je na radiátor typu Alphacool Xtreme II mnohem lepší než Magma...

Registrace
    May 2008

No a není to jedno? Větší tlak při nižších otáčkách je vhodnější vždy když vzduch něco brzdí jako že ve zdroji jej něco brzdí! Každopádně budu velmi vděčný za link kde Noctua překoná Magmu (nebo silnější, ale hlučnější Papsty). Vlastně si to můžete i celkem jednoduše spočítat, případně nasimulovat v nějakém 3d programu.

edit: zrovna zde na fóru je několik lidí, kteří mají ve zdroji Magmu a Noctuu maximálně jako casefan (prostě tam, kde vzduch nic nebrzdí a Noctua může čerpat vzduch bez překonávání překážek na což je Magma lepší díky tlaku)

Nějak se mi nezdá, že by v tomhle výměníku bylo málo žeber... Ve zkratce: Noctua je dobrá maximálně tak na heatsinky (a to i výměníky) s žebrováním na úrovni Scythe Ninja, kde jsou žebra dál od sebe a je jich málo, na ostatní je lepší ventilátor s vyšším tlakem aby žebra profoukl za minimálních otáček
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 17-10-2011 v 13:10

Registrace
    Mar 2008

Víte, pro mě je podstatná praxe. Vy jste viditelně ten jeden z miliónů lidí na světě, kteří si přečtou o něčem článek a následně jsou chytří jak rádio. Já mám vyzkoušeno, že pokud dám na Xtreme III tři Magmy, tak teploty vody jsou minimálně o jeden až dva stupně vyšší, než když tam dám tři P12ky. A je mi uplně jedno, jestli je ta Magma ze zlata nebo má na papíře takový nebo makový specifikace. Pro mě je podstatný, jak se to chová v reálu, a proto z mého pohledu není co řešit.

Registrace
    May 2008

Mám tu Noctuu P12 a Magmu + TBalancer, možná trochu vím co a jak fouká
    Můžete mi tedy vyvrátit to co jsem napsal nebo ještě jinak: Můžete něčím podložit tvrzení, že je Noctua lepší na tyhle účely ikdyž i papírově je tomu naopak? Mě je taky úplně jedno, že je Magma červená

Registrace
    Mar 2008

Dobrá, tak až budu příští týden zase dělat nějakou vodu, tak natočím video, abyste to viděl, jaké teploty tam budou s Magmou a jaké s Noctuou. I když si nejsem jist, proč se namáhám, protože Vy mi stejně zase vysvětlíte, že to bylo buď

a) Uplně jasné a také jste to tak myslel (i když teď tvrdíte opak).

nebo

b) Kecám a lžu.

nebo

c) Je výsledek zcela nepodstatný.

Registrace
    May 2008

Ale vždyť já po vás nechci video - spokojým se třeba s 5ks nezávislých recenzí Z nich lze přeci dojít k poměrně přesnému závěru. Vždyť z recenzí lze prvotně také zjistit proč je větráček za 50,- horší než ten za 500,- apod.

Registrace
    Mar 2008

Pokud si děláte úsudek na základě recenzí od lidí, kteří daný produkt měli jeden den a v horších případech píšou recenzi bez toho, aby produkt fyzicky kdy viděli natož aby jej používali (moc dobře vím, jak to v online IT magazínech chodí...), místo toho abyste spíš věřil někomu, kdo to x let prodává a každý den to má v ruce a používá to, tak Vám není pomoci...a mě je to v podstatě i jedno, plácejte si co chcete...

Registrace
    May 2008

Tak třeba zde na SHW nebo na konkurenčních serverech (včetně anglicky mluvících) dělají recenze seriózněji než vy a podloží to měřením včetně popisu podmínek, za jakých byl test prováděn, viz. třeba http://www.svethardware.cz/recenze-d...zduchu/15261-3

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Tak moje pozadavky na vodnika se trochu zmenily vzhedem k tomu ze semi do rukou dostala GTX590.
    Momentalne sem posunul cenovou hranici kousek vys a nebudu kupovat novou skrin jen odhlucnim tu soucasnou a radiator namontuju zeshora zvenku na skrin.
    Taky to znamena ze si vodnika nadelim az pod stomecek nebo na novy rok.
    Ale momentalne sem si udelal dva navrhy -
    http://www.alphacool.cz/Nakupni%20ko...oxfDIwMTMwOjN8

a

http://www.alphacool.cz/Nakupni%20ko...fDk2MjY6MXw%3d

kdy ta druha moznost semi libi vic protoze za prakticky stejnou cenu dostanu slusny univerzalni blok na CPU kdybych chtel prejit na 1155. A pumpu ktera ma sice prutok nizzsi nez ten enheim ale zato vyrazne vyssi vytlak.

Ale nevim jestli je dobry ten blok na GPU ? jestli chladi i VRM na grafice. Abych si tim fullcover chlazenim vubec k necemu pomohl :-) protoze dva uni bloky by vysly levneji.

Registrace
    Mar 2008

Dva uni bloky jsou sice levnější než jeden full cover, ale tyhle dvoučipové karty nelze uni blokama chladit...neuchladí se ty další součástky na kartě (mosfety atd). Jediná možnost jsou full cover bloky. Ten Alphacool je zcela OK, není důvod ho nevzít. na co máte v košíku ty BGA pasivy ? Nenapadá mě pro ně využití.

Jinak ta druhá varianta je lepší...

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

BGA pasivy sou pro pameti z druhe strany karty ... original je tam Backplate ale nevim zdali pujde pouzit i s tim vodnim blokem.

Registrace
    Mar 2008

Ano půjde použít, tzn ty pasivy nepotřebujete...

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Pohorsil bych si o moc kdybych zvoli set od EK se slabsim cerpadlem ?
    http://www.alphacool.cz/Nakupni kosi...k4MDoyfA%3d%3d

Podle informaci co sem zistil na netu je to silnejsi cerpadlo vcelku hlucne a stejne bych jej zreguloval na nizzsi vykon kvuli hluku.

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. rada s volbou komponent pro vodníka
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 10-05-2014, 20:18
  2. SSD: Výběr levného SSD
    Od DrZelenka v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 85
    Poslední příspěvek: 05-08-2012, 11:24
  3. Rada pred koupi - obmena vodnika