Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 7 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 91

Téma: Pokec o PC za 250tis a serveru za 250tis

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Celý tento thread až do včerejších 22:10 - tam vám teprve zpětně došlo, že vlastně něco bude s licencí ESX. U nás tomu říkáme pešek To samé i v diskuzi na PCTuningu, ovšem tam jste dvěma tazatelům pro změnu vůbec neodpověděl, já to z vás alespoň po celodenní diskuzi jakš-takš dostal.

Co má společného zátěž (a hlavně s čím)? Vám se zdá něco nelogického nebo převratného na 100% zatížení? To jako že by to mělo s jinými komponenty třeba jen polovinu?
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Nevšiml jsem si, že bych včera ve 22.10 psal něco o ESX, takže mám vlčí mlhu já, nebo Vy ?

Registrace
    May 2008

Jistě, právě že o to jde - celý den jste si na ESX nevzpomněl až pak najednou po desáté jste si konečně vzpomněl... http://www.svethardware.cz/forum/sho...2&postcount=27 Můžete si to přečíst ještě jednou (+/- 5 příspěvků kolem), nebo ve vašem případě raději 2x. Případně ještě odpovědět zpětně těm dvoum na PCT. Samozřejmě žádnou KONKRÉTNÍ featuru nikde nevidím, jen strohé konstatování o rozdílnosti ESX a ESXi (jako kdyby byla nedohledatelná)

Registrace
    Mar 2008

A ? Co v tom odkazovaném příspěvku není pravda ?

Registrace
    May 2008

Ježiš já se neptal na pravda/nepravda. Moje otázka se týkala vaší paměti - přijde vám normální, že si člověk u pc za čtvrt mega vzpomene na zásadně omezující faktor až po x-hodinách? A celé to měla být reakce na tu vaší mlhu pokud si ještě pamatujete o čem byla řeč

Registrace
    Mar 2008

Já o tom omezení vím půl roku. Vy jste se na žádné požadavky na PC neptal (což byste upřímně řečeno se asi ptát měl, když jste chytrej jak rádio co by se tam vše dalo udělat jinak) a tak jsem Vám ty podmínky napsal až ve chvíli, kdy jste už začal plácat úplně mimo. Kdybyste se na to zeptal hned, tak bych Vám to řekl hned. Mimochodem, ty omezující podmínky jsou psané i v těch článcích a v těch diskuzích pod články, takže jste asi moc pozorně nečetl...

Registrace
    May 2008

Takže znova - kde konkrétně je v tom článku na PCT zmínka o ESX? To jste zmínil až v diskuzi a ne v článku. S tím samozřejmě souvisí můj příspěvek č.26 ze včerejška

Registrace
    Mar 2008

Nezlobte se, já to za Vás hledat nebudu. Mimochodem, jak to souvisí s tím, co tady řešíme ? Víte, zatím jste tady napsal čtyři konkrétní připomínky k technickým specifikacím těch sestav a všechny čtyři byly opravdu velmi kvalitní. Od té doby tady raději plácáte neurčité věci okolo, jen abyste nemusel říct něco konkrétního. Pokud máte krátkou paměť, tak Vám ji osvěžím:

1) Místo SR-2 byste dal desku pro Opterony.
    2) Dvě 6990ky byste chladil čtyřmi Spitfiry a je jedno, že se to tam nevejde.
    3) Server byste nechladil vodou, ale nechal byste si na zakázku udělat heatpipe systém. To, že ty dva CPU mají dohromady 700W nevidíte jako problém.
    4) Existují desítky 2U skříní, do kterých se vejde EVGA SR-2

Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Alphacool Support Zobrazit příspěvek
    Nezlobte se, já to za Vás hledat nebudu. Mimochodem, jak to souvisí s tím, co tady řešíme ? Víte, zatím jste tady napsal čtyři konkrétní připomínky k technickým specifikacím těch sestav a všechny čtyři byly opravdu velmi kvalitní. Od té doby tady raději plácáte neurčité věci okolo, jen abyste nemusel říct něco konkrétního. Pokud máte krátkou paměť, tak Vám ji osvěžím:

1) Místo SR-2 byste dal desku pro Opterony.
    2) Dvě 6990ky byste chladil čtyřmi Spitfiry a je jedno, že se to tam nevejde.
    3) Server byste nechladil vodou, ale nechal byste si na zakázku udělat heatpipe systém. To, že ty dva CPU mají dohromady 700W nevidíte jako problém.
    4) Existují desítky 2U skříní, do kterých se vejde EVGA SR-2
    Takže:

1. na SuperMicro samozřejmě je lepší zapomenout, protože obě mají vzdálenou správu (což je imho u serveru celkem použitelná featura)
    2. Kde jsem takovouhle blbost naspal? Nebylo to tak, že jste se ptal na jednoslotový chladič (bez jakékoliv zmínce o R6990, načež jsem tento fakt naznačil ihned v závorce)
    3. Za tyhle peníze ano, narozdíl od vás si umím spočítat povrch chladiče a voda v serveru je rozhodně větší riziko než vzduch, který nenadělá takovou neplechu. Navíc v klimatizované serverovně je obojí naprosto zbytečné, v případě přehřátí se cpu samo vypne (resp. začne vkládat nulové instrukce)
    4. SE-2 má celkem běžnou velikost serverových desek na nichž jsou postaveny desítky běžně dostupných komerčních řešení

Registrace
    Mar 2008

ad 1) Jaká Supermicro deska s dvěma 1366 paticema umí taktovat ? Dočkám se už odpovědi ?
    ad 2) Dobrá, a jak byste teda dvě 6990 chladil ? Taky heatpipes ?
    ad 3) Není pak trochu zbytečné mít extra výkonné CPU, které když pojede na plný výkon tak se bude muset zpomalovat, protože se neuchladí ? Fakt uchladíte pomocí heatpipes 4.8GHz xeon ? Opravdu se s cenou vejdete do nějakých 25 tisíc ?
    ad 4) Dáte mi konečně alespoň 5 odkazů na skříně, do nichž se vejde SR-2 a jsou do 2U, nebo stále budete plácat omáčku jak jich jsou desítky ?

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

OT v OT.. tenhle thread pak půjde do vtipů

Btw mohlo by být celkem zajímavé hlasování ostatních, kdo že je vlastně ten mimoň.. Já hlasuji pro Richmonda.

@Alphacool: Jestli se ti tu ten OT v OT nehodí, tak to smázni
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 17-10-2011 v 20:28 Důvod: editace zbytečného pejorativa

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Původně jsem nechtěl přispívat, ale Speed si začal ... dávám taktéž hlas Richmondovi

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Ja bych asi videl na remizu

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Jeden o koze, druhý o voze.

A ty narážky na výběr GK? Zákazník přesně specifikoval, co chce. Pokud půjdu koupit produkt X, a dodavatel mi bude mermomocí vnucovat Y, protože je dle jeho názoru lepší, prostě se obrátím jinam. Když chci vyloženě X, mám k tomu asi důvod.

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od speedsnail Zobrazit příspěvek
    @Alphacool: Jestli se ti tu ten OT v OT nehodí, tak to smázni
    Já bych to tu s dovolením nechal. Nemám se za co stydět a pokud bude někdo další chtít pro změnu konstruktivně diskutovat o těch dvou sestavách, tak alespoň bude kde...

edit: jen to téma přejmenuju, ať má nějaký smysl...

Strana 4 z 7 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chyba serveru 500
    Od Benda00 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-03-2012, 16:55
  2. Battlefield Heroes - Obecny pokec
    Od cool.user v sekci Počítačové hry
    Reakcí: 200
    Poslední příspěvek: 27-09-2009, 21:06
  3. Koupě nas serveru a hdd