reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pokec o PC za 250tis a serveru za 250tis

Richmond (8084)|16.10.2011 12:21
Proč nevyhodit 4litry za potencionálně nebezpečnou vodu, když se to samé dá chladit vzduchem? (Tu vodu stejne taky chladíš vzduchem)... Úvaha hodná přesně někoho, kdo je shopen napsat "napjetí" :rolleyes:
Richmond (8084)|16.10.2011 13:09
K čemu je mi 45 na 6950? Co mi přináší navíc proti třeba 65? Máme se opravdu bavit dál? Vodní chlazení samozřejmě má svá pro a proti. Samozřejmě pokud vezmu v úvahu co by mě mělo přinést např. u serveru za čtrv mega (který nemá ani možnost za chodu vyměnit cokoliv kvůli hadicím bez ventilu) nebo supr herní sestavě (u které si autor ani nedokázal uhlídat kabeláž) tak to klidně můžem rozpitvat do posledního šroubku
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 14:08
[quote=Richmond;477265]K čemu je mi 45 na 6950? Co mi přináší navíc proti třeba 65? Máme se opravdu bavit dál? Vodní chlazení samozřejmě má svá pro a proti. Samozřejmě pokud vezmu v úvahu co by mě mělo přinést např. u serveru za čtrv mega (který nemá ani možnost za chodu vyměnit cokoliv kvůli hadicím bez ventilu) nebo supr herní sestavě (u které si autor ani nedokázal uhlídat kabeláž) tak to klidně můžem rozpitvat do posledního šroubku[/quote]

A jéje, takže odtud vítr vane. Takže Vám vadí naše recenze dvou těch sestav na jednom nejmenovaném konkurenčním serveru, respektive výběr komponent v těch sestavách. V tom případě bych byl rád, pokud byste vtvořil téma v této sekci a napsal tam, co Vám na to vadilo. Určitě se ke všemu vyjádřím a jak už jsem psal v diskuzi pod těmi dotyčnými články, já si dokážu zdůvodnit každý jednotlivý šroubek, který v těch sestavách byl.

A k těm teplotám - zkuste se nad tím zamyslet, podle Vašeho uvažování teď s dovolením budu stejně uvažovat i já - nemáte ve svých příspěvcích žádné gramatické chyby tak jste bezpochyby vzdělaný člověk, který nedělá chyby a vždy vše ví a zná a vždy se rozhodnuje správně. Určitě Vám tedy během 10ti sekund bude jasné, co je na komponentě s teplotou 65 stupňů horší než než na té samé s teplotou 45 stupňů, tak proč se na to ptáte mně ?
Richmond (8084)|16.10.2011 14:35
[quote=Alphacool Support;477274]....[/quote]
No tak kdyby to byla jedna sestava tak neřeknu ani píp, ale když ty samé dětské chyby nese i ta druhá, navíc ještě nějaké přihodí tak to na serióznosti určitě nepřidá. V podstatě už i v té diskuzi pod oběma bylo řečeno celkem dost a nijak jsem si nevšiml, že byste s úspěchem obhájil právě ty dětské chyby (naopak jsme se tu s kolegy velmi bavily za což upřímě děkujeme).

Pokud myslíte, že mi 20 stupňů u grafické karty výrazně prodlouží životnost tak ano, ale nikoliv výrazně a nikoliv u herní grafické karty, která zastará technologicky do 2 let, maximálně 5-ti a je úplně jedno, jestli na ní člověk má nebo nemá vodní chlazení. Proto se tedy ptám proč je lepší na ní mít takový chladič, který je řekněme cenově stejný jako slušný chladič, který k sobě navíc nepotřebuje vodní okruh (ten taktéž není zadarmo) a nevyžaduje větší péči.

edit: jinak těch 65 je tedy garantovaných při nonstop provozu?
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 14:50
Tak ještě jednou, abyste to pochopil i Vy. Toto není téma o těch sestavách. Pokud do tohoto topicu napíšete ještě jeden jediný příspevěk, který se netýká tohoto topicu, tak tuto kompletní diskuzi od Vašich příspěvků promažu a promažu i moje reakce na Vás, tak aby tady zůstalo jen to, na co se ptal autor. Pokud máte pocit, že mi chcete něco sdělit ohledně těch článků, vytvořte nové téma. V opačném případě bych byl rád, abyste se zde nevyjadřoval. Je mi ale jasné, že to nové téma nevytvoříte, protože argumenty byste neměl žádné, pokud tedy nebudu brát jako argument "všichni jsme se tady s kolegy bavili", kde máte mimochodem hrubku jako prase s ypsilon na konci, což o vás dle Vaší logiky taky vypovídá, jaký jste...
Richmond (8084)|16.10.2011 14:55
No jistě, proč mě raději neshodit za hrubku než odpovědět na 2 části ze 3 :shut

[quote=Alphacool Support;477280]...pokud tedy nebudu brát jako argument "všichni jsme se tady s kolegy bavili", kde máte mimochodem hrubku jako prase s ypsilon na konci, což o vás dle Vaší logiky taky vypovídá, jaký jste...[/quote]
BTW myslíte psát kolegi? :notsure http://cs.wikipedia.org/wiki/Mluvnick%C3%A1_shoda

edit: od začátku mě jde o přínosnost vodníka, o nic jiného... Kdybych chtěl zakládat to Vámi vysněné téma tak bych po Vás chtěl ovšem minimálně to samé
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 15:06
LOL, fakt mám trávit čas s někým, kdo ani neumí česky ? Původně jsem to chtěl opravdu promazat, ale teď to tu nechám jako memento toho, jak kážete vodu ostatním, ale sám pijete víno. Sám neumíte česky, ale do ostatních se navážíte...co na to říct ?

A k Vašemu odkazu - však ono je to správně, akorát ja se omlouvám, že jsem nepochopil, že Vaši kolegové jsou mužského neživotného rodu :stupid :D:D:D:D:D

Ano, pokud jsou mužského neživotného, tak by to bylo správně bavilY s kolegy. Bohužel pro Vás je to ale mužský životný rod, a tak je to bavili s kolegy.

Opravdu máte pocit po tomhle faux pas, že bych Vás měl brát vážně s nějakou kritikou mých sestav ? :thumbdown
Richmond (8084)|16.10.2011 15:06
Nj, vlastně jsem si myslel už původně, že to takhle dopadne :D Klobouk dolů :D Ještě jednou - nešlo tu o kritizování Vašich sestav (na to bych si vytvořil přece thread a byl jsem na to i upozorněn). Takže místo vysvětlení přínosnosti vodníka bylo téma promazáno protože hrubka a kritizování sestavy :stupid

edit: Jinak Vy si opravdu myslíte, že jsou ty Vaše sestavy opravdu "neprůstřelné"??? Tak to gratuluji, takové sebevědomí je opravdu záviděníhodné...
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 15:36
Zajímavé, že k Vašim hrubkám se nevyjádříte, ale neurčité kecy o tom, jak moje sestavy stojí za prd (nic konkrétního jste zatím nenapsal) máte dál. Takže, dostanu z Vás alespoň JEDNU jedinou konkrétní výtku k těm sestavám, nebo to bude z vaší strany nadále mlácení prázdné slámy ? A co ty vaše hrubky, vše OK ?
Richmond (8084)|16.10.2011 15:59
[quote=Alphacool Support;477285]Zajímavé, že k Vašim hrubkám se nevyjádříte, ale neurčité kecy o tom, jak moje sestavy stojí za prd (nic konkrétního jste zatím nenapsal) máte dál. Takže, dostanu z Vás alespoň JEDNU jedinou konkrétní výtku k těm sestavám, nebo to bude z vaší strany nadále mlácení prázdné slámy ? A co ty vaše hrubky, vše OK ?[/quote]
Dobrá - jsem hlupák, neumím psát česky, sypu si popel na hlavu, ale nechtěl jsem příspěvek editovat abych pajk poslouchal jak se všechno dá dokázat mojí editací a jak jsem chtěl zakrývat mojí neschopnost atd... O prdu jsem nenapsal nic, psal jsem něco v tom smyslu, že u sestavy za čtvrt mega nebo u serveru, kde je kladen důraz na trochu jiné preference bych čekal minimálně hadici s ventilem (viz. druhý příspěvek) - nijak blíže jsem to neřešil, přecijen už je to nějakou dobu co jsou ty sestavy venku, navíc asi oba víme, k čemu primárně měly obě sloužit (a tím nemyslím použití pc jako takových).

Naopak si já dovolím kritizovat Váš postup, kdy jsem místo odpovědi na kterou jsem čekal od první chvíle docílil akorát přesunutí příspěvku na skládku bez jakéhokoliv vyjádření k mému dotazu, což rozhodně nepokládám za standartní jednání (určitě jste se tímto způsobem nikdy nezachoval k potencionálnímu zákazníkovi ať psal sebehůř)
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 16:47
Víte, mně se omlouvat nemusíte, to spíše kolegu z vedlejšího tématu jste osočil z toho, že je debil protože chce vodní chlazení za 6 tisíc a ani neumí psát bez pravopisných chyb...takže tolik k tomuto.

A k tomu ventilu - u toho PC za 250tis je externí 50ti litrový tank s kapalinou, takže o napouštění a vypouštění okruhu je postaráno více než dostatečně, a u toho serveru není nic jednoduššího než odšroubovat víko expanzky a otočit ji dnem vzhůru :-) Nejsem si tedy jist, jaký smysl by u obou sestav mělo instalování nějakého dalšího vypouštěcího ventilu...
Nějaké další dotazy k tomu PC nebo serveru ?

A k těm 65ti stupňům. To je přesně to, o čem mluvím. Předpokládám, že jste nikdy vodní chlazení neměl, protože lidi, kteří ho mají toto napadne okamžitě. Tam nejde o životnost, to je samozřejmě jedno, jestli karta vydží 5 let na 65ti stupních nebo 8 let na 45ti stupních, tam jde o to, že uplně něco jiného je PCB zahřáté na 40 stupňů, kde je teplo okamžitě odvedeno pryč z case (vodní chlazení) a PCB zahřáté na 65 stupňů, kde vzduch vesele dále cirkuluje v PC a ohřívá ho...takže abych to shrnul, ukažte mi vzduchový chladič, který:

1) Má jeden pomaloběžný 120mm ventilátor, nebo jiné ventilátory s podobnou hlučností jako jeden pomaloběžný ventilátor.
2) Zabere JEDEN slot (zajímavé, že ?).
3) Uchladí kartu ve Furmarku na 65 stupňů max. (a voda to zvládne na 45 stupňů).
4) Teplý vzduch z karty bude tímto ventilátorem okamžitě vyveden z PC ven a nebude ohřívat nic v PC.

Tak se předvěďte ;)
Richmond (8084)|16.10.2011 18:06
1. Gamer Storm Dracula, Thermalright Spitfire apod. výrobky od Thermalrightu
2. Jeden slot zabere třeba Spitfire
3. 65 sice nemám odzkoušených, ale 70 Spitfire na GTX580 při 1450rpm (Magma)
4. Spitfire (výfuk ven dírou v bočnici, kterou má třeba i CM Elite za 8 stovek)

Co se týče expanzky tak o tu taktéž nejde. Představte si situaci, kdy je zapotřebí vyměnit zdroj (za chodu). Taktéž umístění vody do racku působí dost nelogicky obzvláště pokud si vezmu co se stane, když mi proteče voda rackem. Životnost mi řeší výrobce a nemusím na něj rvát další železa za 20litrů. O výběru desky nemluvě.

Dále bych poprosil, kde konkrétně jsem tazatele nazval debilem nebo ho podobně osočil.

Co se obou sestav týče tak bych neviděl až takový problém vyčlenit si čas na sepsání jednotlivých výtek k oboum řešením včetně ocenení, za čtvrt mega bych si neváhal někde vyrobit bloky s klidně 20 heatpipe vyvedenými do pláště nebo rovnou zakoupil obdobně řešenou skříň od Zalmanu

PS: narozdíl od Vás se nemusím předvádět :D Nechápu k čemu je mi 50l něco, co vůbec není zapotřebí a tudíž úplně odpadá problém s tím spojený. Dokud budou v grafických kartách a prakticky ve všem cestičky z kovu, který vodí teplo tak je úplně jedno jestli je chip chlazený vodou nebo vzduchem - stejně se po nich teplo rozvede a nepomůže vám ani voda svěcená
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 19:21
Myslíte ten Spitfire, jehož dostupnost v celé Evropě dohromady se dá spočítat na jednotky kusů a například do Vánoc to nebude lepší ? Myslíte ten Spitfire, pro který musíte mít case s dírou v bočnici, aby vzduch mohl někudy jít pryč ? myslíte ten Spitfire, který totálně zničí jakýkoliv rozumný pokus o nějakým systém air flow ve skříni ? Tak to potom jo ;)

Vyměnit zdroj za chodu v tom serveru jde zcela bez problémů - nějak si nejsem jist, jak konkrétně té vyměně zdroje za chodu to vodní chlazení v tom serveru vadí, můžete být trochu konkrétnější ?

Proč by měla voda protéct rackem ? Mimochodem tenhle konkrétní stroj je v racku až uplně dole, takže... :idea

Výběr desky - můžete mi říct, jaká konkrétní dvouprocesorová deska pro 1366 Xeony umí taktovat tak, jako SR-2 ? Nebo aby byl dotaz jednodušší, jaká dvouprocesorová deska na trhu vůbec umí taktovat ? Co jsme tam asi měli dát, když ta SR-2 je jediná taková deska na světě ?

O jaké životnosti čeho mluvíte ?

LOL, to myslíte vážně ? Fakt myslíte, že dvě 6990ky a CPU na 4GHz uchladí nějaký šrot typu Zalman case ? Tohle jste opravdu myslel vážně ? Můžete mi říct, jak konkrétně byste do té case nacpal všechny ty komponenty ? Jak konkrétně byste to chladil ? Nebo opět výkřik do tmy ?

ad PS: Tak tahle hláška by zasloužila Nobelovku za fyziku... :stupid
Richmond (8084)|16.10.2011 19:36
Proč by mě měl ničit airflow? :notsure (to, že s airflow evidentně neumíte pracovat je vaše blbost, ale chápu, že je jednodušší zákazníkovi přednést takový názor, že to prostě jinak nejde a škrábnout si na vámi doveženém produktu).
Přiznám sem, že si teď nejsem jist, zda byl zdroj chlazen vodou nebo ne, ale mrknu na to. Pokud si správně pamatuju tak ještě i v té diskuzi bylo psáno, že je pc nahoře.

Tyan Thunder, Supermicro (Mitac)

Vy jste tu psal (zde je příspěvek) o životnosti PCB, které vodní chlazení výrazně pomůže (odkaz na test ovšem nikde, taky aby né když normální kvalitní grafiky drží ze stock coolerem 5let a více)

Takže ze všeho co jste po mě chtěl jste mě "vymluvil" akorát tak Spitfire, který ovšem skladem byl minimálně v době stavění té gejmr sestavy (já ho kupoval na vámi zajisté velmi dobře známém casekingu). Nicméně zbývá pár chladičů, které jsou skladem dodnes ;)

Nechápu co tu melete najednou o dvou 6990?

Takže ještě jednou a snad naposledy - V čem konkrétně tkví přínos vodníka?

edit: jinak ten příspěvek, kde jsem označil tazatele za debila jste předpokládám nenašel (nebo "omylem" vymazal), že?
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 20:28
Aha, a tak proto všichni ti inženýři všech významných výrobců PC case doporučují mít boční ventilátor jako intake, jen Vy a Thermalright máte opačný názor a proto my všichni ostatní jsme idioti. Tak ok, no :rolleyes: Zapoměl jsem, že jsem na českém foru a tak je běžné, že si ze čtyřech věcí vyberete jen tu, co se Vám do argumentace alespoň trochu hodí a tu použijete, zatímco ostatní věci co jsem psal taktně vynecháte... :rolleyes:
A s dovolením bych přidal ještě jeden argument - opravdu Vám jedna Magma na 1450rpm přijde stejně hlučná, jako jedna Noctua P12 na 850rpm ? Tak to nevím, co na to říct...

K dalšímu odstavci. Obávám se, že jsme u jádra pudla - Vy jste ty recenze ani NEČETL :notsure Protože plácnout takovou hloupost, že tam je vodou chlazený zdroj...no...raději popojedem...

K Tyan Thunder - fakt mi chcete jako alternativu k dual 1366 SR-2 dávat EOL opeteronovou desku ? Která nejde taktovat ? Začínám mít pocit, že si ze mně děláte srandu, protože se mi nechce věřit, že by na tomhle fóru mohl mít někdo 6 000 příslěvků a mít tak chytré nápady a argumenty :notsure

Ad další odstavec - umíte číst ? Já jsem tam právě souhlasil s tím, že je jedno, jestli grafika vydží 65 stupňů 5 let nebo 45 stupňů 10 let, že výhoda vodního chlazení není v životnosti těch komponent (teda pokud se do nich nedává nějaké brutálnější napětí, tam to voda může trochu vylepšit...).

Pokud se budeme bavit konkrétně o tom PC za 250tis, mohu vědět, jak ten Spitfire uchytíte na DVA KUSY 6990 karet v tom PC ? nebo se taky nedočkám odpovědi ?

Tak znova. Recenze byly dvě. Jedna na vodou chlazený server za 250tis, druhá na vodou chlazené PC za 250tis. Vy sem mícháte jednotlivé věci co Vás napadnou z obou sestav...takže by mě zajímalo, do kterého toho PC jste chtěl dát ty heatpipe ? Do toho serveru, kde jsou dva 300W CPU, nebo do toho PC, kde je jeden 300W CPU a dvě 450W grafiky ? Nebo jste chtěl dát Spitfire do toho serveru ? CO jste tam tím Spitfirem chtěl chladit ? Dochází Vám, že server musí být 1U, 2U nebo 4U a že ani do jednoho rozměru se jaksi ten Spitfire nevejde, navíc v tom serveru není nic, co by ten Spitfire mohl chladit ?

Opravdu, pokud chcete pokračovat v této argumentaci dále, doporučil bych si ty dva články alespoň přečíst, ať tu ze sebe neděláte...no nic...
Richmond (8084)|16.10.2011 20:54
Ale tak to vůbec né. Určitě jste měl možnost zvolit z x-desítek skříní (včetně pseudo BTX formátu kde je cpu dole a nezřídka rozdělený na zóny) a v ani jedné přece není airflow přisně daný. Co se Magmy týče tak rozhodně má větší tlak na tlačení/vytahování než Noctua a hlavně jí mám takhle odzkoušenou, proto jsem ji uváděl. Pokud bych vzal v úvahu dvě Noctuy (jedna kolem 16dB) na výměníku bez jakéhokoliv přihlédnutí k překážce (výměník) tak dostanu 19.01něco dB...

Nikdo se nebaví o desce pro AMD platformu, to jste opravdu vytáhl zase vy...

Dva Spitfiry bych nejspíš uchytil jeden heatpipe nahoru a druhý logicky dolů protože to jinak nejde (ikdyž oni asi těžko půjdou na R6990, ale ten jste opět teď vytáhl vy, ne já)

Ne, vy mícháte pitchoviny - původně jste se ptal na očíslované body a pak jste k tomu postupně přidával Radeony. Já bych Radeon do takto drahé sestavy nikdy nedal, protože je rozštípe 3x GTX580 bez problémů spojených s ovladači. Samozřejmě, že si plně uvědomuji výšku serveru, ale že by to byla neřešitelná věc se mi nezdá (to by je asi firmy vyrábějící blade servery nemohly dále produkovat + jestli jste si nevšiml, tak jsme právě u problému, který jsem zmiňoval na začátku, tj. klimatizovaná serverovna)

Pokračovat mi nedělá sebemenší problém, narozdíl od vašeho pochybného hledání úskoků a falešného obviňování ;)

edit: jinak těch 20k jsem ve finále hodně podcenil ("ultmátní" desktop s 9 vrtulema), ono je to ve finále přes 70k :D Za tyhle prachy by nejednomu frézaři stálo přeštelovat frézu
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 21:12
Toto nikam nevede, takže to zkraťme.

Bavíme se teď o tom dvouprocesorovém vodou chlazeném serveru, nebo o té jednoprocesorové PC sestavě s dvěma 6990 ? Nebo co teda chcete řešit ? Ukažte mi alespoň pět skříní do 2U racku, do kterých se vejde ta SR-2, pro začátek, ok ? Když teda píšete, že mám na výběr desítky skříní...

Tyan Thunder je AMD platforma. Tu desku jste napsal Vy jako argument na mojí otázku, jakou lepší desku než SR-2 byste tam do toho serveru dal. Takže kdo že tady tu desku vytáhnul ? Fakt já ? No comment...

A čtyři Spitfiry byste uchytil jak ? Asi nijak, že ? A věříte, že dvě 6990 mají výpočetní výkon větší než tři GTX 580 ? Ta sestava - možná Vám to nedošlo - není na hry, ale na výpočetní výkon...takže pá pá GTX 580...

A k těm dvěma Noctuám - jak jste přišel na DVA kusy ventilátorů ? Dva kusy ventilátorů byly v té nabídce kvůli tomu, že chtěl chladit vodou i CPU. Takže prosím porovnávejte porovnavetelné - JEDNA noctua na radiátoru pro kartu, druhá pro CPU. Takže proč porovnáváte jednu magmu na 1450rpm s dvěma noctuama na 850rpm ? Protože se Vám to zrovna hodí, že ? A protože jinak byste musel uznat, že to vzduchem nedáte...ale přiznat chybu se na českém netu nenosí... :thumbdown
Richmond (8084)|16.10.2011 21:23
A co bych vám pořád ukazoval? Vždyť vy byste měl být ten, který by mě měl ukázat kdo má přehled. Bavil jsem se o tom levném chlazení, kde jste radil duální radiátor (a tam je také odemě psáno, že není zapotřebí). Radeony mají větší výkon leda na bitcoin, ale rozhodně ne na to, co ta firma předvádí (btw tohle zvládal engine od FutureGames někdy v roce 2008 na prvních dualcorech). Proč porovnávám Magmu? Protože na jednom Spitfiru mě jedna magma udělá větší službu než jedna dražší Noctua nebo dokonce dvě na něčem co vůbec není zapotřebí, proto.

Pokud bych se bavil konkrétně o serveru nebo worskstationu tak bych zaprvé zvolil jiné komponenty, za druhé nelpěl slepě bna signleslot chlazení (opět není zapotřebí) a za třetí neřešil bych vodu u něčeho, co bude tepat v klimatizované serverovně.

Co bych já dal nebo nedal na vzduchu laskavě nechte na mě, za 70k v chlazení se dá vymyslet spousta věcí

Co se chyby týče tak já ji přiznal, ale vy pořád žádnou v podobě křivého nařčení nikoliv, pane seriózní firmo :D

edit: jen tak mimochodem, vidíte tady někde vodu? http://www.supermicro.nl/GPU/
A vidíte tady rozdíl proti vaší vodě? http://www.maingear.com/custom/desktops/quantumshift/customize.php Račte si naložit podle svého včetně mrazení :D
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 21:34
Aha, takže vy řeknete, že výběr komponenty X ja na prd, načež já se Vás zeptám, jakou lepší komponentu místo komponenty X byste zvolil, načež vy mi odpovíte, že nevíte, co byste mi mě pořád něco ukazovat, když já jsem ten, kdo by měl mít přehled. Tomu se říká věcná argumentace. Nebo to vyšperkujete tím, že místo komponenty X mi navrhnete komponentu Y, která s původní sestavou vůbec není kompatibilní :))))))))))

Opravdu si myslíte, že dva X5690 xeony na 4.8GHz se ve 2U racku uchladí vzduchem, jo ? A je uplně irelevantní, jestli tam bude nebo nebude nějaká klimatizace :stupid
Richmond (8084)|16.10.2011 21:35
Ale proč bych měl chladit dva Xeony když z ty peníze mohu mít čtyři? :notsure
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 21:40
Kdybyste si přečetl ten článek, tak to víte - protože na tom firma provozuje takový software, jehož licence pro 2 CPU stojí 250tisíc a licence pro 4 CPU stojí 500 tisíc. Takže hádejte co se vyplatí více - vrazít 20 nebo 30 tisíc do chlazení a mít jeden ultra výkonný server, nebo koupit za 250tis druhou licenci na software ?
Richmond (8084)|16.10.2011 21:46
Tohle rozhodování bych nechal na firmě - vlbec tu nekritizuju firmu, že si vybrala x nebo y, bavili jsme se o hw. Ať tak či onak, servery se silnějšími grafikami (Tesla) jsou běžně dostupné a že by v nich hrál výkon cpu (a hlavně rozdíl oc) takovou roli se rozhodně říct nedá takže bych nějakou licenci nechal licencí :rolleyes:
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 21:55
Proboha, v tom serveru je 5450 grafika jen kvuli tomu, aby tam bylo něco na zobrazování. Tam jde o výkon CPU a proto tam jsou dva xeony na 4.8GHz. Zase tu mícháte ten server a ten druhý stroj, kde jsou 6990...můžete prosím konečně začít to alespoň někdy rozlišovat ? A ano, firma se rozhodla, že místo dvou serverů a dvou licencí raději investuje do vodního chlazení jednoho serveru...a tedy i jen jedné licence.
Richmond (8084)|16.10.2011 22:07
Mohu, proč bych nemohl. Proč bych měl mít tedy v tom druhém stroji chlazení za 70k když mohu mít mrazení nebo výkon v podobě Tesly nebo quadsocket? Aha, protože to zajisté běží jenom na dualsocketu a radeonech - zkrátka přes to vlak nejede a vaše řešení je nejlepší protože hrubka, 50l lavór vedle a basta :D

Odkaz na server bohužel nemohu najít :notsure
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 22:13
Ano, ta druhá sestava (ne ten server) měl jasné zadání - co nejvyšší výkon s JEDNÍM CPU a maximálně čtyřmi jádry VGA. Protože to byl maximální limit, co jejich SW dokázal využít. A s tím, že jejich SW byl optimalizován na ATI chipy, takže se zvolila 6990 a ne třeba GTX 590...
Richmond (8084)|16.10.2011 22:21
Je mi to naprosto jasné :D (zajímavé, že jste si na to vzpomněl až teď, tomu říkám pešek)

BTW zmínku o licenci jsem našel jen v diskuzi a hned pod vaší píš uživatel Ozana a pita_lbc, že je licence pro ESIX zdarma - oba příspěvky jsou dodnes bez reakce tak nevím co si o tom mám myslet...

edit: takže argumentace, že jsem si nepřečetl článek beru jako... minimálně zavádějící
edit2: pro ostatní: alphacool = MaWa kdyby někdo nevěděl
Alphacool Support (1563)|16.10.2011 22:28
Je VMWare ESXi a je VMWare ESX. Verze ESXi je zdarma ale má určitá dost podstatná omezení, díky který je to spíš taková hračka, než reálně nasaditelný software. Z toho důvodu je na tom serveru samozřejmě ESX...a ten stojí tolik, co jsem psal.
Richmond (8084)|16.10.2011 22:51
Předpokládám, že tou magickou featurou v ESXu bude určitě UEFI :rolleyes:

Jinak u té optimalizace pro ATI jsem se nedočetl nic kromě vašeho argumentu trdícím, že prostě na ATInách je lépe optimalizovaný, což bez žádné bližší specifikace nelze ani potvrdit ani vytknout (+ beru v úvahu, že platící zákazník má vždy pravdu, na druhou stranu tohle např. u mě nebyl problém u českého vývojářského studia až takový problém prokázat byť jsem musel vedle render stroje s duální ati dát tu samou s jedním, ale zato dražším quadrem a nechat vše předvést. Spokojenost byla na obou stranách - já si škrábl z dražší gk a oni zase z výhod, které quadro proti herní grafice nabízí. Vše bylo v dobách, kdy neexistoval jakýkoliv bench kvůli vlastnímu enginu)

edit: a samozřejmě, optimalizace pro 4 gpu ATI je taktéž neuvěřitelná. UnrealEngine a podobné enginy se na tohle nezmůžou dodnes, ale tenhle engine to dává levou zadní, to zní skoro jako pohádka :D
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 08:32
UEFI ? Proboha co do toho taháte UEFI, který ta deska ani nemá ? na co by asi v serverovém stroji to UEFI bylo ? Tam jde uplně o jiné věci - pokud si chcete počíst, tak rozdíl mezi ESX a ESXi je třeba tady http://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=1015000

Co se týká Engine - nezlobte se, ale já k tomu nemohu víc říct. Klidně si do mně rejpejte jak je Vám libo.
Richmond (8084)|17.10.2011 08:32
LOL, tak to jsem se dobře trefil :D

Já vím jaký je v nic rozdíl, ale na to jsem se neptal.

Proč bych nerejpal když vaše teorie není zrovna typicky vykonstruovaná. Snad víte co měl zákazník za požadavek hned a ne, že vám to dojde za x-hodin... Engine samozřejmě neubránitelný, že?

Příspěvěk, kde tazatele označuji za debila samozřejmě nikde...

edit: jinak na co by v serverovém stroji bylo zvirtualizované (U)EFI? Třeba kvůli tomu, že na virtuálním stroji nemusí nutně jet je Windows, který je zrovna v tomhle mírně řečeno pozadu a je úplně fuck jestli to podporuje základní deska nebo ne

PS: Engine se nepíše velké E pokud se tak nejmenuje
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 08:40
Pokud víte, jaký je rozdíl mezi ESX a ESXi, tak proč plácáte takové hlouposti jako že ten rozdíl je UEFI ? Plácáte uplné hlouposti a když Vám to člověk vyvrátí tak okamžitě otočíte o 180 stupňů a řeknete že to přeci víte a že o to vůbec nešlo. To je argumentace...
Richmond (8084)|17.10.2011 08:48
Právě, že rozdíl mezi placenou a komerční verzí je mj. i v podpoře UEFI (viz. můj příspěvek ze včerejšího 22:51), a vy jste se ho slepě chytil aniž byste věděl.

Holt nezbývá než počkat až vyjde ta hra a počkat na tu magickou optimalizaci multigpu jak se to s ní vlastně má. Do té doby mě nezbyde nic než v tu pohádku věřit (přičemž dnes pro ATI škálování moc prim nehraje, jak jistě víte)
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 09:09
Aha, rozdíl mezi placenou a komerční verzí...není náhodou placená verze = komerční verze ? Vy si pletete dojmy a pojmy...

A když už, tak UEFI pro některé desky podporuje od verze 4.1 jak ESX, tak ESXi...
Richmond (8084)|17.10.2011 12:28
Neřešte blbosti (opět jdete po tom, jestli hrubka nebo ne), ale to co jsem po vás chtěl už včera:

1. Příspěvek, kde osočuji tazatele (pro mě zatím bez toho působíš jako prolhanej šmejd než seriózní obchodník)
2. Název enginu, případně odkaz na test

Narozdíl od vás chci dva body a z toho jeden od včerejšího bezdůvodného vašeho napadání.

edit: A ty pohádky co tu vyprávíš jsou někde na úrovni DD Stacha - opravdu si myslíš, že ti žeru tu kravinu, že je engine optimalizovaný na multigpu a ještě k tomu na dvě dvouprocoserový atiny? Neprovádí se optimalizace až na konci vývoje? Není ti stále divné, že všichni kromě této firmy (alespoň podle tvého tvrzení) mají enginy odladěné pouze na jednu kartu a jeden chip a SLI profily řeší až později? (nemluvě o Croossfiru, který přichází zpravidla o měsíce později). Prostě MaWa řekl a tak i bude :D
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 13:08
Aha, takže Vy napíšete, že zákazník je idiot, protože chce placenou verzi ESX jen proto, že dle Vás potřebuje UEFI, na to já Vám napíšu, že plácáte hlouposti a nějaké UEFI je mu uplně ukradené, načež Vy my napíšete, že řeším nesmysly a že moc dobře vím, jak to myslíte. Můžete se tedy konkrétně vyjádřit, jak to s tou podporou UEFI pro ESX myslíte ? nebo opět to zahrajete do autu a KONKRÉTNÍ informaci z Vás nevydoluju ? :stupid

ad 1) Hned ten první v tomhle tématu. Samozřejmě teď budete zase vykládat jak jsem zase něco nepochopil a bla bla bla...kecy v kleci...
ad 2) Vzhledem k tomu, že je to ve vývoji tak asi žádný test není, že ? Ale to je bohužel přesně to, co potřebujete slyšet, abyste si dál mohl mlít svou...
Richmond (8084)|17.10.2011 13:15
Zahrajeme do autu, přesně ve vašem stylu - vy byste přece měl vědět o konkrétní featuře, kterou zákazník vyžadoval, tu si já přece nemohu vycucat z prstu

1. Kde je slovo idiot?
2. Vývojář přeci ví a moc dobře (taktéž jsem byl vývojářem a už jen v malém týmu, kde rozhodně nikdo neměl stejné stroje bylo vidět na čem engine běží rychleji nebo bez chyb)
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 13:17
Ano, já vím proč chtěl zákazník dvě dvoujádrové grafiky a snažil jsem se Vám to i vysvětlit. Nechcete to pochopit, tak to holt nechápejte, Vaše věc...
Richmond (8084)|17.10.2011 13:21
Jasné, to už psal. Já bych chtěl vědět co máte v ruce abyste mohl říct - vidíš, tady s tímhle to má o 5fps míň než tady s tímhle. Ne, nic takového neexistuje :p To samé v případě ESX a ESXi - nedokázal jste to obhájit už ani v té recenzi a nechal jste tam příspěvky bez odpovědi (že by opět náhodou?)
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 13:26
A mohu vědět, proč já bych Vám měl něco dokazovat ? Vy jste to PC koupil ? Zákazníkovi jsem dal jasně na výběr, můžeme tam dát dvě 590ky nebo dvě 6990. Oni řekli, chceme tam dvě 6990, máme engine lépe optimalizovaný na ATI. Oni s tím enginem dělají x let každý den, ale Vy přesto víte, že by jel lépe na Quadru, i když jste ten engine nikdy neviděl, gratuluji.

Co jsem nedokázal obhájit v té vaší kauze ESX vs ESXi ? Povídejte...opravdu mě to zajímá, protože zatím tu plácáte hlouposti jen Vy. Já jsem Vám dal přímo odkaz na tabulku s rozdíly, ta Vám nestačí ? Nechcete to ještě přeložit, abyste byl spokojený ? Nechcete zase zákazníkovi vysvětlit jaký je blbec, že radši nekoupil něco jiného za 2x vyšší cenu ? :mistake
Richmond (8084)|17.10.2011 13:31
Ale tabulka přeci nic nevypovídá o tom co jste tvrdil - tedy, že zákazník chtěl ESX kvůli feature, ale už jste nedokázal konkrétně řici kvůli které (zároveň jste mě pak žádal o něco konkrétního :D)

Jinak vám přijde fakt, že optimalizace pro 4 gpu reálná když čas potvrdil, že je tomu většinou naopak? (nebudem tu rozebírat detaily typu rozpůlení VRAM mezi jednotlivé chipy protože jeden cip nemůže sahat do části VRAM druhého chipu atd.)
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 13:43
Chtěli to kvůli KickStart, Active Directory a hlavně Service Console...jo a taky kvůli modularitě patchů. Spokojen ?

A ta optimalizace - vzhledem k tomu, že jsem na vlastní oči viděl, jak s jednou kartou trvalo renderování jedné scény 2x déle než to samé se dvěma kartama, tak ano, věřím tomu.
Richmond (8084)|17.10.2011 13:48
Ano spokojen (KickStart prvozují na jaké platformě? *nix nebo dokonce čistokrevné Amize?)

Jasné - takže viděl, ale akorát radeony... BTW engine mají propojený nejspíš s nějakým 3dstudiem (nebo podobným programem zprostředkujícím 3d objekty a jejich začlenění do herního enginu), že?
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 13:53
Opravdu myslíte, že si budu pamatovat jaký SW jsem u jednoho z mnoha zákazníků někdy před 4mi měsíci viděl spuštěný ? Ne, opravdu nepamatuji.
Richmond (8084)|17.10.2011 13:57
Jasně - viděl jste tam něco, co nedokážete rozumně vysvětlit, bláboly o krutopřísné optimalizaci pro multigpu navzdory všem možným omezením si příště vykládejte někomu, kdo v životě nevyvíjel žádný engine nebo někomu kdo pro tyhle firmy nestaví pc (a vem jed na to, že i hudebník ví, co přesně potřebuje). Nezbývá tedy doufat, že ta firmu tu hru vydá a pak se sem vrátit

Jinak s pamětí na tom opravdu extra dobře nebudete - viz včerejší vzpomenutí si po více než půl dni na to, že zákazník měl taková omezení, která nic jiného než jste jim dodal vy nesplní. Trošku mi to připomíná tendr na policejní auta :D
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 14:11
Kde jsem si po půl dni na něco vzpomněl ? Odkaz na příspěvek prosím...

Ne, já si to vysvětlit dovedu, jediný, kdo si to tady nedovede vysvětlit jste Vy...

edit: mimochodem, běžel u toho na druhém monitoru i monitoring zátěže jednotlivých jader a budete se divit, všechny jely na 100%. Asi zázrak...
Richmond (8084)|17.10.2011 14:20
Celý tento thread až do včerejších 22:10 - tam vám teprve zpětně došlo, že vlastně něco bude s licencí ESX. U nás tomu říkáme pešek :D To samé i v diskuzi na PCTuningu, ovšem tam jste dvěma tazatelům pro změnu vůbec neodpověděl, já to z vás alespoň po celodenní diskuzi jakš-takš dostal.

Co má společného zátěž (a hlavně s čím)? Vám se zdá něco nelogického nebo převratného na 100% zatížení? To jako že by to mělo s jinými komponenty třeba jen polovinu?
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 14:25
Nevšiml jsem si, že bych včera ve 22.10 psal něco o ESX, takže mám vlčí mlhu já, nebo Vy ?
Richmond (8084)|17.10.2011 14:31
Jistě, právě že o to jde - celý den jste si na ESX nevzpomněl až pak najednou po desáté jste si konečně vzpomněl... https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=477362&postcount=27 Můžete si to přečíst ještě jednou (+/- 5 příspěvků kolem), nebo ve vašem případě raději 2x. Případně ještě odpovědět zpětně těm dvoum na PCT. Samozřejmě žádnou KONKRÉTNÍ featuru nikde nevidím, jen strohé konstatování o rozdílnosti ESX a ESXi (jako kdyby byla nedohledatelná)
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 14:38
A ? Co v tom odkazovaném příspěvku není pravda ?
Richmond (8084)|17.10.2011 14:43
Ježiš já se neptal na pravda/nepravda. Moje otázka se týkala vaší paměti - přijde vám normální, že si člověk u pc za čtvrt mega vzpomene na zásadně omezující faktor až po x-hodinách? A celé to měla být reakce na tu vaší mlhu pokud si ještě pamatujete o čem byla řeč :rolleyes: