reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Oznamovací oblast

@NUB!5 (81)|16.10.2011 21:07
Dobrý den,

mám menší problém ve Windows 7... Nainstaloval jsem 64-bit verzi OS Windows 7 Profesional se SP1. Hned po instalaci se mi v oznamovací oblasti (v pravo dole na liště) zobrazila ikona pro "Bezpečné odebrání hardware a vysunutí média", aniž bych měl k PC připojené jakékoliv odnímatelné zařízení přes USB nebo eSATA. Při rozkliknutí ikony se mi zobrazuje můj interní HDD připojený přes SATA a někdy dokonce optická mechanika.

Rád bych se zeptal, zda-li prosím někdo nevíte co to mohlo způsobit a jestli nejde nějak nastavit, aby se mi v ní ten HDD nezobrazoval.

Předem díky za jakoukoliv radu,
Adam
Richmond (8084)|16.10.2011 21:50
Zřejmě máte disky v AHCI módu ve kterém nativně funguje hotswap, čili je to běžná věc (a mám takový pocit, že u řadičů na AMD chipsetech řešitelná pouze manuálním přepsáním registrů aby se systémový disk nezobrazoval v oznamovací oblasti)
@NUB!5 (81)|16.10.2011 22:24
SATA disky v AHCI módu mám, ale chipset mám Intel H67. Ještě se mi nic podobného nestalo a to jsem 32-bit i 64-bit verzi Windows 7 Professional instaloval mnohokrát. Vidím to poprvé až když jsem je nainstaloval se Service Packem 1.
Richmond (8084)|16.10.2011 22:54
Mám X58 a je to to samé i bez service packu, stačí nainstalovat drivery na chipset (resp. ICHx SATA řadič) ;)
Georginek (2957)|17.10.2011 00:16
Dle meho - kdyz mas nastavene disky v AHCI, je mu jedno jestli je tam system nebo ne, ale disky se daji odpojit. Nastav si IDE a hned to zmizi ;)
@NUB!5 (81)|17.10.2011 12:08
[quote=Georginek;477377]Dle meho - kdyz mas nastavene disky v AHCI, je mu jedno jestli je tam system nebo ne, ale disky se daji odpojit. Nastav si IDE a hned to zmizi ;)[/quote]

Možná, ale to bych zase přišel o výhody, které SATA rozhraní nabízí.

Ta ikona se v oznamovací oblasti objevila hned po prvním naběhnutí Windows a ani po instalaci nejnovějšího ovladače chipsetu ze stránek Intelu k mé desce nezmizela. V tom to dle mého nebude a zřejmě, ani v této verzi ovladače (někdy s nimi bývají různé patálie). Spíš si říkám, jestli to není zase instalčkou Windows, protože nikdy dřív jsem se s tím takhle nesetkal. Asi se s tím budu muset smířit, ale kdyby někoho něco napdalo...
Richmond (8084)|17.10.2011 12:45
Ne, ta nezmizí - SP1 má v sobě novější ovladač pro ICHRx takže ke zmizení opravdu pomůže jen editace registrů (ruku do ohně za to nedám, nikdy jsem to neřešil). Ovladač = ikona, standartní IDE mód = žádná ikona (žádný hotswap)