reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poradte prosim s vodnim chlazenim

nafrEu (14)|17.10.2011 17:18
Dobry den vsem,

Rad bych vas poprosil o radu ohledne vodniho chlazeni.. Mam I7 950 na frekvenci 3,6 (coz neni moc) na nem Corsair H70 a v zatezi hreje kolem 80 az 90 stupu, proste ho nemuzu porad uchladit. Vim, ze je to divny, ale v byte mam porad hrozny horko i kdyz netopim a vetram jak se da.. :) Rozhodl jsem si koupit novou case + vodni chlazeni, ktery bude pripraveno i na novou sestavu se SB-E na chipsetu 2011 + dvoujadrova karta nejspise neco AMD HD 7...

Jsem docela narocnejsi uzivatel a je mi jedno jestli to bude stat o nejakou tu tisicovku vic. chci dobry a kvalitni chlazeni, ktery bude dobre fungovat a dlouho vydrzi (i pro dalsi jiz zminene PC), ale zase mam nejakou tu predstavu o vzhledu cele sestavy a tu bych chtel celkem dodrzet, nebo aspon se ji priblizit :)

Tady jsem neco splacal, podle meho nazoru na nejlepsim shopu s chlazenim vubec..
[CODE]http://www.alphacool.cz/Nakupni kosik?arg1=NDkyMjoxfDU3NTA6MXwxNzE3MjoyfDE5MDoxfDExMTc0OjF8OTY0NDoxfDE0ODY6MXwyMTQwOjF8NTc5NzoyfDEwMTgwOjF8ODE0MDozfA%3d%3d[/CODE]
Jsem naprosty lajk co se vodnika tyce, takze nevim, jestli jsou veskere komponenty navzajem kompatibilni.. Dale jsem nevybral fitinky, pac vubec nevim jaky mam a kolik jich vubec koupit, aby se vsechno dalo dohromady co sem do kosiku nahazel. Rad si necham poradit pokud jsou v kosiku nesmysly.. Vubec si nejsem jisty vodni pumpou, jestli pujde dobre pridelat do case, stejne tak expanzni nadobou, tloustkou hadic (16mm se mi dost libi ale nevim jestli se daji prichytit na vsechny vybrane komponenty) kvalitou chladici kapaliny atd. Poprve jsem chtel dva radiatory po trech ventilatorech, ale ty se bohuzel do Obsidian 800D nevejdou, tak sem premyslel o A77F + vrchni dil skrine pro dalsi radiator, ale ta zase nemela prosklenou bocnici.. :( Jeste mam jeden dotaz, Dal by se vlozit jeste do OBsidiana 800D nejaky radiator pro dva ventilatory pro pripadny chlazeni budouci dvoujadrove karty? Dekuji ze jste docetli az sem a prosim o vase odborne rady :) :D
Alphacool Support (1563)|17.10.2011 21:31
Dobrý den,

nejdřív k Vaší nabídce:

1) CPU blok není dobrý, je to už dva roky starý model, nemá smysl kupovat.
2) Pokud chcete průtokoměr tak vemte kvalitní od Aqua Computeru, to v nabídce je takový "šidítko" na nic...
3) Expanzka uplně zbytečná, vyhozený peníze. Pokud jí chcete pro ten efekt tak OK, ale jinak je to uplně zbytečnost.
4) Innovatek LCD teploměr není s těmi 16mm hadicemi kompatibilní.
5) Kapalina stačí litr.
6) Hadice bych vzal 16/11mm, ne 16/13mm - ty jsou až moc ohebné a nedrží tvar...

Celkově by to tedy pak vypadalo cca takto http://www.alphacool.cz/Nakupni%20kosik?arg1=NTg2NzoxfDI5Njg6MXw2NDc4OjF8NTc1MDoxfDkxOTA6OHw4NDk1OjF8MTcxNzI6Mnw5NjQ0OjF8NzQxOjF8NTc5NzoxfDEwMTgwOjF8NDE0NjozfDQwNDI6MXw%3d

Teď k Vašim dotazům:

Vodní pumpu obvykle dáváme na dno case, je to ideální místo - respektive v Obsidianu nad zdrojem.
A77F je perfektní bedna, ale ta bočnice...s tím s Vámi souhlasím. Lian Li už více než rok není schopné do Evropy dodávat průhledné bočnice pro jejich big tower case a dost lidí to prostě od koupi A77F odradí...
2x120mm radiátor se dá po menších úpravách dát i dolu vedle zdroje, viz obrázky zde http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=85943 tzn pak by to šlo rozšířit.
nafrEu (14)|17.10.2011 22:25
Supr mockrat dekuji za rady.. Vami doporucenou sestavu si brzo objednam. Uz to tedy nic vic nepotrebuje do funkcniho celku? Bude stacit jen 8 fitinek? Mam taky dlouhou GK Radeon 5970 doufam, ze se vodni pumpa vejde pod GK..
Alphacool Support (1563)|18.10.2011 09:18
Ano, fitinky jsou správně a pumpa by se tam vejít měla, teda pokud máte kartu v horním slotu...
nafrEu (14)|18.10.2011 15:10
Dekuji mnohokrat.. Moc jste mi pomohl..:thumb