Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Primární požadavky: různorodé – Dell Latitude 6520

Preferovaní výrobci: Dell

Další komentář:
    Již delší dobu zvažuju nákup novýho NB pro sebe a rodinu. Po dvou nedobrých zkušenostech s HP notebooky bych chtěl změnit značku a zkusit DELL a to i vzhledem k tomu, že jej používáme v práci a jsem tam s ním spokojený. V práci pochopitelně používáme byznys třídu Latitude a kvůli dílenskému zpracování apod. bych dal této řadě přednost i pro to domácí použití (jsem si vědom, že si za tuto řadu kvůli tomu připlácím) a to i kvůli možnosti využití dockingu. Použití v rodině je klasické tedy surfování, sledování videí, filmů, občas nějaká hra a s očekávaným přírůstkem i možná nějaké zpracování a střih videa.

Připravená konfigurace:
    Latitude E6520
    Intel® Core™ i5-2520M (2.50GHz, 3M cache) with Turbo BoostTechnology 2.0
    4.0GB, DDR3-1333MHz SDRAM, 1 DIMM
    nVidia® NVS™ 4200M 512MB DDR3 Discrete Graphics for Dual Core
    500GB 7200rpm Hard Drive
    Internal Swipe Fingerprint Reader and Contactless Smartcard Reader
    15.6" UltraSharp™ FHD(1920x1080) Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel Guarantee
    Dell Wireless® 375 Bluetooth Module
    90W A/C Adapter (3-pin)
    8X DVD+/-RW w/Roxio and Cyberlink Power DVD™, no media
    Light Sensitive Webcam and Noise Cancelling Digital Array Mic
    Dell Wireless™ 1501 802.11b/g/n Half Mini Card
    6-cell (60WH) Primary Lithium Ion Battery
    3 Year ProSupport with 3 Year NBD Limited Onsite Service After Remote Diagnosis
    Cena 24 s DPH

Nejsem si jist, zda má cenu si připlácet za ten FD displej pro domácí účely. Předpokládám, že grafická karta v případě připojení přes HDMI na plazmu zvládne FullHD mkv filmy. SSD disk prozatím neuvažuji.

Jsou má výkonová očekávání vzhledem ke konfiguraci v pořádku za tu cenu? Vím, že nebyznys řada se dá sehnat v obdobé i lepší konfiguraci levněji.
    Naposledy upraveno uživatelem Zigáč: 18-10-2011 v 10:55
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

24s daní je za takový stroj moc hezká cena (předpokládám, že máte ve firmě nějaké smlouvy s Dellem).

FHD panel bych si rozmyslel, osobně bych ho třeba bral, ale spoustu lidem už může připadat takové rozlišení příliš jemné. Pro takové je ideálních 1600x900.

Počítej ale s tím, že na náročné hry to nebude. nvs4200m je jádro 520gt a hi-res panel jí u her bude dávat pěkně zabrat. Na nějakou tu hru na odreagování by to ale mělo stačit.

Pokud by tě ještě zajímaly alternativy (kvalitativně, výkonem, výbavou), tak Lenovo T520 s 1600x900 a rovněž nvs4200m.

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Co vím určitě, tak že písmo bude malé i na mě a že bych z nativu asi šel do nižšího rozlišení v nastavení (tedy do 1600x900). Pamatuju si ale někdy z dávna, když jsem to na nějakém stroji udělal, že to prostě není ono a je to znát, že to není nativní rozlišení panelu.

Na druhou stranu WIN7 zase mají možnost nastavit velikost ikon na ploše apod., takže by to nemuselo být až tak "prťavý", takže tady je možný prostor vzít tu střední cestu displaje a tak ještě cenu zoptimalizovat.

Stejně tak si nejsem jist položkou "Internal Swipe Fingerprint Reader and Contactless Smartcard Reader" Jedná se o čtečku paměťových karet a otisku prstů nebo o čtečku otisku prstů spojenou se čtečkou například vstupových karet? Pokud to je ta druhá možnost, tak to nepotřebuju a i tady bych mohl ještě nějakou stokorunu ušetřit...

příplatek za i7 ve 2jádru je skoro 3tis. Kč a to mi přijde už zbytečné, když to je "jen" 2jádro...
    Bohužel lepší grafiku do této třídy nedávají...

Na to Lenovo se podívám, ale ty mě nikdy designem nijak neohromili (ani jako původní IBM)

Registrace
    May 2011

čtečka otisků prstů + bezkontaktní čtečka čipových karet.

i7 má proti i5 jen větší cache (3 vs 4MB), nepřiplácel bych.

nenativní rozlišení je na LCD blbost, bude to rozmazané. Možnou cestou je zvětšení tzv. dpi v samotném systému, či nastavení samotných písmen v systému. Ne všechny programy to ale poberou a může se stát, že to někde bude menší. Jinak zvětšené dpi používám u PC pro rodiče už nějaký ten pátek (od doby w XP) a na běžné věci není problém.

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

ok tak čtečku vyhodím.. to je pár stovek ušetřených a panel si rozmyslím asi podle ceny, kolik to bude dělat dolů...

to Lenovo jsem koukal. Není s numerickou klávesnicí, takže tím je KO :-)

EDIT: Teď jsem se byl u kolegy podívat co má 6420 s rozlišením 1600x900 jak je to velký nebo malý. Při představě, že bych tam měl FD, tak bych to skoro nic neviděl, takže tady to jsem asi rozhodlej...
    Naposledy upraveno uživatelem Zigáč: 18-10-2011 v 14:01

Registrace
    May 2011

E6420 je ale 14.1, E6520 je 15.6.
    Jinak asi souhlas, těch 1600x900 je pro většinu lidí tak akorát. Ono to FHD má na 15ce menší pixely než 12' notebooky a jeho smysl bych viděl spíše u lidí, kteří to mají na CAD, apod. (jsou-li mimo domov/pracoviště s LCD)

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Vím vím, já mám služební 6410 a tady je rozlišení 1440x900, tak jsem si to šel vyzkoušet ještě vedle na 6420 jak to vypadá při 1600x900

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky