Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: PC pro grafiku, CAD v ceně 12 500 - 15 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Zaměření pro: střih HD videa(Premiere)+ rendery v After Effects(vesměs využití celého balíku Adobe Production Premium)+ popř. rád bych začal s Avidem

Zdravím,
    přemýšlím nad zakoupením následující sestavy, viz níže.

Využití: Zpracování filmových(střih + lehká postprodukce- jingly, opening titly, atp) a grafických materiálů
    Finanční limit: 10-15k - není to ideální, ale jedná se o nárazovou situaci(odpálilo se mi původní pc)

Procesor+zákl.d.+atp.:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011AT80118BF01

Ještě donedávna jsem chtěl zakoupit následující skříň:
    http://www.alza.cz/zalman-z9-d223366.htm - ovšem právě se vyprodala z posledního skladu.

Rád si od vás poslechnu každou kloudnou myšlenku a radu a také bych s Vámi rád probral, zda má smysl kupovat profi graf. karty jako např. nvidia quadro nebo spíš dostupnější ati firepro a jaké jsou zkušenosti s přínosem do renderingu v After Effects, popř. prerenderingu v Premiere či jiných střihových programech(Avid). Jsem ochoten za podobnou oborově specializovanou položku připlatit v rozpočtu, ale musí to být věc dlouhodobějšího rázu a ne jen herní graf. karta za 10k, která pozbývá své využítí do dvou let.

Na závěr, abych jen vyšel s čistým štítem, tak mám dvě varianty nákupu a to:
    - rozpočet do 15k za sestavu a zbytek si nadsadím na monitorech nebo
    - (+/-) 20k s tím, že bych kupoval použitou firepro, quadra se málokdy na bazarech objeví, popř jen opravdu staré modely

Vše ale stále nechávám otevřené diskusi.
    Děkuji za Váš čas a přeji pěkný den.
    Naposledy upraveno uživatelem goody: 18-10-2011 v 16:56 Důvod: Z formuláře pro vložení příspěvku se vložil CAD - ten není mé zaměření
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

firepro ne, na CAD jsou sice fajn, ale na grafiku v adobe jsou lepší nvidie kvůli CUDA.
    Co konkrétně děláš v tom CAD? V jakém programu, jak náročné projekty?
    Od toho se odpíchnem ...

Totižto certifikaci pro akceleraci GPU mají i některé geforcky:
    http://www.adobe.com/products/premiere/tech-specs.html
    takže by se dalo uvažovat o gtx470, není zas tak drahá. A i v CAD bude mít slušný výkon (za ty prachy).

Na karty typu Quadro 2000 totiž i tak nemáš finance (samotná stojí 10k).

Na střih videa bych vzal 2 pevné disky - oddělit zdrojové a zapisované data.

Dále bych kašlal na CPU řady FX a vzal tam Phenom X6 BE a přetaktoval ho.
    Výkon na jádro má vyšší, i když má nižší frekvenci. A výkon v multitaskingu se zas tak neliší.
    Nové AMD osobně beru trochu jako propadák a než dávat 4,5k za CPU a 2,3k za desku, to už rovnou můžeš vzít INtel i5-2500k (4,7k) + desku Asus P8P67 (2,8k) a přetaktovat na 4,5Ghz (ano, i5 jde až tak dobře taktovat nahoru). Ono to CPU má ve výsledku výkon vyšší, než 6jádro od AMD. Nehledě na výkon na jedno jádro, což je často důležité v CAD, něklteré CAD sw neumí např. při pevnostních analýzách využít více jader (např. Pro/ENGINEER).

a nad cpu bych strčil alespoň hyper 212+
    jednak kvůli taktopvání, ale taky kvůli hlučnosti box chladičů.
    Do bedny minimálně 2x120mm fan.
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 18-10-2011 v 16:56

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Děkuji za info ohledně CAD, ovšem to se vytvořilo omylem - je to jedna z položek ve formuláři pro vložení příspěvku. Takže žádný CAD, jen Adobe produkty, popř. ten Avid.

Popořadě tedy - gtx 470 mám taky v hledáčku, právě kvůli její certifikaci, ale na zahraničních forech jsem našel srovnání jen při opengl v maye, cadu a podobných programech, takže nevím, jak to je vlastně ve výsledku s renderem videa. Dále často uvádí i to, že např. After Effects vlastně renderuje na cpu a ne gpu(viz http://forums.creativecow.net/thread/2/1003710)

Každopádně na aukru jsou teď dvě quadry, které stojí možná za řeč - jedna fx 1800 a druhá fx 3800, která se právě teď opětovně vystavuje po 3 dnech od ukončení poslední aukce, právě ji jsem už chtěl vydražit, ale nebyl jsem si jistý, jestli 4550,-(nejvyšší příhoz) není příliš vysoká cena za přes 2 roky starou(vydáním) kartu.

Dále cpu. V případě, že bych nekupoval novou FX řadu, tak bych pravděpodobně šel do intelu- tedy i5, i7 a zde nastává otázka, zda-li je tedy i7 za ty peníze hodnotná pro dané zaměření(film,grafika).

S oc jsem trošku mimo mísu, protože posledně, kdy jsem ještě taktoval, tak to byly doby opteronu a jelikož chci hlavně stabilní pc, tak nevím, jestli se od té doby něco změnilo, ale zrovna to nepřispívá jeho trvanlivosti a ani stabilitě nebo?

Radu s HDD beru na vědomí. Často také přichází rada s tím spojená a to SSD disky na systémové a aplikační soubory. Jedná se v praxi o opravdu tak velký rozdíl, že se vyplatí připlatit min ty 2k?

Co se týče skříně, tak právě zalman 2x 120mm měl, uvítám tedy tip i na jinou variantu. V podstatě mi nejde o vzhled, ale ideálně černý, bez všech neonů, plastů a zbytečného harampádí.

Děkuji za reakci, rád si vyslechnu další rady.
    Naposledy upraveno uživatelem goody: 18-10-2011 v 17:26 Důvod: ssd disky

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

grafika: Nevím, jestli je na místě rozhodovat se v tomto případě dle výsledků SPECviewperfu. Je to OpenGl test, který testuje vykreslování grafik v CAD aplikacích, kde mají quadra a firepro grafiky speciální upravené ovladače a umí pak dosáhnout i několikrát lepších výsledků, než karty, ze kterých vycházejí (např. Quadro 2000 = gts450, apod).
    Jak se to ale pak bude chovat v adobe, si nejsem jistý, spíše bych se ale orientoval podle toho, kolik má grafika CUDA jednotek.

OC není zas tak těžké. Na 4,5GHz by ses měl dostat i "jednoduchým" taktováním. i5-2500k má odemčený násobič, takže jediné, co bude třeba, je navyšovat jej a ruku v ruce testovat stabilitu a teploty a navyšovat napětí jádra.
    Deska P8P67 na to má, má slušnou napájecí kaskádu, i chlazenou. A u CPU na tom s tím hyperem budeš i v přetaktovaném stavu teplotně (i hlukově) v zátěži lépe, než kdybys tam nechal box + netaktoval.

i7 mi přijde zbytečně drahá, proti i5. Přitom se tam hlavně jedná o to, že má větší cache. Rozdíl i5 vs i7 jinak není až tak výrazný. Nehledě na to, že i ta i5 ho má až až (obzvlášť po OC).

SSD udělá hodně velký rozdíl u hromady malých souborů - načítání knihoven, atd. a i práce s OS je hbitější (prostě vše nabíhá podstatně rychleji). Třeba na CAD, atd bych to doporučil,protože otevřeš knihovnu součástí a čekáš... Ale na střih videa, kde se jedná spíše o velké soubory, to podle mě až tak velký význam nemá.

Skříň jsem neměl v rukou, ale nevypadá špatně.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Ahoj,
    už snad poslední dotaz.
    Ještě se chci zeptat na ten zdroj, zda-li nemá smysl investovat např. do Fortron Aurum, kvůli té účinnosti 80gold?

To víte, zas jsem o tom začal číst, o těch učinnostech, úsporách, stabilitě a výdrži.
    1800,- se mi sice nechce úplně dávat, ale tak nějaký poměr kvality a ceny, páč ten seasonic energyknight t3 asi není zrovna to právé, nebo?

Další je ten ssd disk, nakonec ho budu kupovat a rozhoduji se mezi

Mushkin Chronos 120gb
    http://pevne-disky.heureka.cz/mushkin-callisto-deluxe-120gb-2-5-ssd-mknssdcl120gb-dx/
    OCZ Agility 3 120gb
    http://pevne-disky.heureka.cz/ocz-agility-3-120gb-agt3-25sat3-120g/

Mám je za stejné ceny, tak jen řekněte, co je lepší a proč?

Jinak předepsaná sestava vypadá teď takto:
    https://docs.google.com/spreadsheet/...hl=en_US#gid=0

Díky.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Aurum vypadá podle recenzí ok, ale vadou na kráse je hlučnost (na fórech se přirovnává k Artic Freezeru - ten je v idlu tichý, ale v loadu už rozhodně ne). Každopádně jestli bude na cpu klasický box a regulovat jej bude deska od Gigabytu tak bych hluk neřešil. BTW ta grafika bude GTX470 (v GoogleDocs)?

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Ano, bude, ovšem tu jsem ještě neobjednal/ nekoupil. Čekám na nějakou lepší nabídku.
    Proč?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Gigabyte nemá moc povedenou regulaci ventilátorů, zpravidla se jakš-takš dá uhlídat jeden cpu fan a ostatní už ne. Jedině nechat řídit otáčky softwarově třeba Speedfanem

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Byla by deska ASUS P8Z68-V lepší volba?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Ano, Asus má řízení ventilátorů vyřešené mnohem lépe.

Podobná témata

1. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč
    Od Kapky v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 11-05-2014, 13:29
  2. PC pro grafiku, CAD v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Chester v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 08:29
  3. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč
    Od micpetr v sekci PC - nová sestava