reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na scan prirucek?

homi (180)|18.10.2011 13:57
Mam naskenovat temer 20 ruznych prirucek s 5-30 strankama malych rozmeru, max. A6. Poradite, jak to jednoduse naskenovat do pdf? Mam je postupne oskenovat jak knihu za sebou nebo je rozstrankovat, pak vyskladat na skener kolik ji vejde na stranku? Jak je pak poskladat do pdf, aby sly stranky za sebou? Mate na to nejaky navod, softik? Dik za tipy.
StD (1963)|18.10.2011 16:39
Pokud máš skener s nástavcem na obracení stránek, tak tam to umí seřadit už samotný driver (bývá tam na to předvolba "kniha"). Pokud ne a budeš to snímat jak otrok stranu po straně ručně, tak je to fuck, v Adobe Acrobatu si ty stránky potom můžeš libovolně přesouvat.
homi (180)|18.10.2011 17:01
No mam skener bez podavace, takze manual. Mne spis jde o ten system. Nejdelsi "system" je mi jasny, skenovat kazdou stranku zvlast a neni problem je pak seradit za sebou. Mne jde spis o to zrychleni, skenovat vice stranek najednou, ale jak je pak (jednoduse) usporadat? Jedno amaterske reseni, co mne ted napadlo: skenovat do obrazkoveho formatu (jpg,png...), pak orezat na jednotlive stranky v nejakem vieweru (staci, vetsina to umi), a pak spojit do pdf.
Dalsi dotaz: ma cenu zkouset nejake OCR (ty pismenka jsou mensi nez strojopis), pokud ano, je nejaky rozdil (v kvalite rozpoznani), jestli jej pouziji na konecny setrideny vicestrankovy dokument neb po jednotlivych strankach. Anebo je to jedno?
StD (1963)|18.10.2011 17:41
OCR má vestavěný i ten Acrobat a skenovat/ořezávat lze i z něho.