reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

RedHat instalace

pancoo (125)|19.10.2011 19:52
Zdravím,

mám takový problém na svém NTB si chci na jedu oddělenou prtišnu hodit RedHat linux ve verzi 7.Tu partišnu má jako prázdné místo bez oddílu (viděno ve správci Windows) a má velikost 20Gb. Potřebuji si na této konkrétní verzi vyzkoušet instalaci jednoho programu. Bohužel ale po nabootování a vybrání jazkyové mutace atd mi při nabídce instalace jako lokální stanice, server, lap-top atd ohlásí chybu, že nevidí HDD. A je konec. Zkoušel jsem přehodit disk z modu Compatibile do AHCI a to taky nepomohlo.

Nevíte někdo co s tím ? :notsure

Děkuji
SpaceExplo (6)|19.10.2011 20:33
Tvuj PC je pomerne novy, tudiz radic disku je pomerne novy oproti "stare" instalaci Red Hat 7 - pokud jde skutecne jen o jeden program - doporucil bych nejake virtualizacni prostredi - treba VirtualBox zdarma na https://www.virtualbox.org/
zsdx (2098)|19.10.2011 20:39
[quote=pancoo]RedHat linux ve verzi 7[/quote]

Jestli je to opravdu verze 7 z roku 2000, pak neni divu, ze nebezi na SATA radici moderniho laptopu.
MartyMcFly (222)|24.10.2011 17:44
Zdravím,
Souhlasím s zsdx, protože jestli opravdu instaluješ Red Hat 7 tak bych řekl, že opravdu SATA řadič nezná. Ovšem i proto by bylo možné řešení zavést při instalaci ovladač. Podmínkou, ale je, že ho musíš pro instalaci mít.

Jak tady bylo řečeno je lepší tuto distribuci virtualizovat. Je to mnohem rychlejší, snadnější a elegatnější řešení, které pracuje téměř out-of-box.

Howk.