Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 30

Téma: Notebook v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ale porovnateľná +- asi bude.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Napíšu to asi takhle, ta grafika u E2-3000M (nejpomalejší procesor z řady Llano) je integrovaná stejně jako ta u Intelu...nemá svoji vlastní paměť a jediná výhoda je v lehce (žádný kulervoucí) vyšším výkonu nežli Intel HD 2000 (od HD 3000 už to není skoro žádný rozdíl) a lépe optimalizovaných ovladačích pro hry (což se může změnit). Každopádně na hry není ani jeden, ale u AMD dostane minimální procesorový výkon, takže kromě toho, že si nezahraje moc hry, tak bude i horší na práci...

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

No no no s těma AMD grafikama trochu přibrzdi. Uvědomuješ si, že 6380G není zrovna nic extrovního? Výkon těchhle dvojitých AMD-nesmyslů stojí a padá na kvalitě ovladačů, které zrovna nejsou špicou AMD/ATI. Nové hry na ní půjdou stejně blbě jako na HD2000. Uznávám, že Intelácká varianta grafiky bude horší ale nebude to o tolik, jako u procesorů.
    Stejně tak AMD nebude mít vyšší výdrž na baterii. S Intelem v zádech (CPU+GPU) není problém jet i přes 4 hodiny. S AMD horko těžko.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Myslím, že tie 4 hodiny kľudne dá aj AMD E2-3000M :-).

Uvádza sa dokonca okolo 6 hodín.

P.S.:
    procesorového výkonu je dostatok.
    Nepredpokladám, že na tomto chce vo veľkom rozsahu renderovať grafiku, alebo enkódovať vo veľkom rozsahu video s H264.
    Hoci na občasné vykonávanie aj uvedených činností v pohode dostačuje.

Opäť pripomínam jeho zadanie: "Primární požadavky: různorodé – kompromis mezi výkonem, váhou a výdrží baterie"
    Konštatujem - plne vyhovuje a preferencia k HP ProBook bola zachovaná.
    Naposledy upraveno uživatelem Jura2: 30-10-2011 v 15:24

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2009

notebook ještě nemám a koukám že se tu diskuze zase rozjela.

Mluvil jsem o noteboocích ve škole s učitelem, který tomu dost rozumí a "dohnal" mě k tomu abych si trochu připlatil a koupil lepší i3 2. generace.

omlouvám se, ale trochu změním parametry. Jsem ochotnej do toho dát 12 000.

tady mám pár tipů co jsme našel.
    http://www.alza.cz/asus-p53e-so002-d258172.htm
    na to že má i3 a matný displej se svou cenou se divím že ne něj nemohu sehnat recenzi a skoro nikde neni skladem.

http://www.alza.cz/asus-k53e-sx056-hnedy-d235247.htm

http://interlink.tsbohemia.cz/notebo...s_d135511.html
    ten se mi líbí nejvíc .. za tu cenu s CPU intel i5 a grafikou AMD Radeon HD 6370M je asi nejlepší.

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00812K30CE174Z
    už o něco dražší, ale zase má matný displej. I když slyšel jsem že u těch Acerů brzo odchází baterka.

Registrace
    Jun 2008

Za tuhle cenu určitě G570. Za tuhle cenu je asi nepřekonatelnej.

K53 raději ne, s Kčkovými Asusy nemám dobré zkušenosti. P53 nevím
    Acer taktéž ne, levné Acery nemají jak výdrž na baterii, tak ani výdrž co se kvality týká. Jeho jedinou výhodou je hořčíkem vyztužené šasi (teda aspoň myslim, že 5760ka ho má).

Další možností by byl tenhle ProBook. Má poměrně pevnou konstrukci, oproti G570 slabší procesor, o něco silnější grafiku a matný displej jako bonus.
    Já bych se rozhodoval G570 vs. 4530s. Teď záleží na tvých prioritách.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Súhlasím.

Tiež sa mi najviac páči to Lenovo. Hoci neviem, neviem či dokážeš ten výkon CPU skutočne zužitkovať. Ak ano a si ochotný akceptovať cenu, neni o čom :-).
    Rovnako ten navrhnutý "Vencov" ProBook je na slušnej úrovni. Dokonca je vyváženejší ako to Lenovo (z pohľadu zladenia výkonu CPU a GPU). Takže, podľa mňa, univerzálnejší.

Ak chceš cca 1000-2500,- ušetriť, myslím si že by ti mohlo celkom v pohode poslúžiť aj toto:

http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g5...7955.htm#popis - máš to za 9999,- aj s OS :-).
    alebo aj
    http://www.alza.cz/hp-pavilion-g6-12...5396.htm#popis - za 10 690,- ak nie je podmienkou numerický blok.

Najlepší /najuniverzálnejší/ z pohľadu zladenia vykonu CPU,GPU, veľkosti HDD a ceny je však určite, podľa mňa, ten ProBook :-).
    Naposledy upraveno uživatelem Jura2: 02-11-2011 v 22:09

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2009

Dobrá .. teď už se rozhoduju jen mezi G570 a HP Probook 4530s.

na HP se mi líbí lepší grafika(ATI HD6490), matný displej, kovová konstrukce, vzhled, větší disk(640) a taška. Nevýhodou je o něco slabší CPU (i3) a za největší mínus považuji to co všude na této řadě kritizují a to je hlučnost.

Lenovo má zase lepší CPU (i5) na úkor plastové konstrukce, lesklého displeje, slabší grafiky(ATI HD6370) a menšího disku(500).

Tak opravdu nevím jak se rozhodnout.

Výkon CPU dokážu určitě zužitkovat. Koukal jsem na ty odkazy, děkuji za snahu, ale ani jeden z těch dvou se mi moc nezamlouvá.

Registrace
    Jun 2008

ještě podotknu jednu věc -> HP nemá i3, ale Pentium.

Pentium má pouze 2 jádra.
    Core i3 má 2 jádra pracující s celkem 4 vlákny.
    Core i5 má oproti i3 ještě navíc Turbo-Boost.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Takže 6 : 2 pre HP ?

Keď zoberieme v úvahu aj cenu tak 7 : 2.

Hlučnosť ?
    No neviem. Aspoň môj HP PB 4525s je v nenáročnej činnosti skoro nepočuteľný. Pod vysokou záťažou ho síce už počuť, ale podľa mňa v pohode (konverzia videa, hry). Neviem či sú rady 4530 a 4535s iné, alebo nie. Samozrejme aj to čo je podľa mňa v norme môže iný posudzovať inak. Najlepšie by to bolo počuť a bolo by ti to jasné.

Registrace
    Jun 2008

Moje Lenovo V370 má prakticky neslyšitelné chlazení při práci a mírně slyšitelné při zátěži, opravdu nic výrazného. Mám srovnání s 4530s a opravdu například oproti mému je hlučnější. O kolik přesně ti neřeknu, ale je to znát a třeba mě by to vadilo. Samozřejmě záleží na uživateli jak se s tím zřije.
    Jinak jak říkám, je to za tu cenu hodně pěknej notebook a pokud se líbí, proč ne.

EDIT: Cenu? 200 Kč neni razantní rozdíl oproti celkové ceně notebooku.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 03-11-2011 v 14:42

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2009

v tom odkazu co jsi mi posílal tak nemá i3, ale já jsem našel podobný za téměř stejnou cenu jako je to lenovo s i3
    http://interlink.tsbohemia.cz/notebo...a_d129787.html

ono je to u každého modelu jiné a někdy i kus od kusu. Každopádně každou recenzi kterou jsem na probook četl (nebylo to přímo na 4530s) tak vždy zdůrazňovali že mezi hlavní nevýhodu patří hlučnost.
    EDIT: http://notebooky-forum.notebook.cz/v...167958759baa87

sám nevím jak moc je hlučné a jestli bych si na to dokázal zvyknout.
    Naposledy upraveno uživatelem cerny.mysak: 03-11-2011 v 14:58

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Moje Lenovo V370 má prakticky neslyšitelné chlazení při práci a mírně slyšitelné při zátěži, opravdu nic výrazného. Mám srovnání s 4530s a opravdu například oproti mému je hlučnější. O kolik přesně ti neřeknu, ale je to znát a třeba mě by to vadilo. Samozřejmě záleží na uživateli jak se s tím zřije.
    Jinak jak říkám, je to za tu cenu hodně pěknej notebook a pokud se líbí, proč ne.

EDIT: Cenu? 200 Kč neni razantní rozdíl oproti celkové ceně notebooku.
    No jo:

Ale 200,- czk + cena OS Windows. 7 /ten tiež niečo stojí, alebo nie :-))) ?/

Registrace
    Jun 2008

Uživatel sám navrhoval notebooky s i bez OS, takže buď si to neuvědomil, nebo mnou předpokládaná možnost 1. užívá Linux nebo 2. má licenci MSDN AA (jako třeba já).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Jenom takový dodatek - Probook 4530s NEMÁ kovovou konstrukci, pouze má některé povrchové části z broušeného hliníku - vnější strana (na víku) a vršek základny -, alespoň podle notebook.cz to tak má model 4330s, ale model 4535s to má celé z plastu (jen imitace). Co se týče konstrukce (vnitřek), tak to je plasťák. Ale jinak je vcelku solidně zpracován a pevný je dost.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč