reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Možnosti ztišení vodní pumpy Laing DDC 12V -1T Plus v topu.

karpov2 (8)|22.10.2011 13:29
Zdravím pane moderátore.
Na základě odborné rady z tohoto fóra jsem do vlastního skládaného vodníka zakoupil 2x čerpadlo Laing DDC 12V DDC-1T plus + XSPC Laing DDC Dual Plexi Top. Bohužel i v topu jsou čerpadla na můj vkus příliš hlučná (výkonu mají dost, což jsem ovšem taky potřeboval). Existuje nějaká možnost je více odhlučnit (do něčeho zabalit). Čerpadla s topem mám mimo PC, ale ve stejné místnosti, jinam je umístit nemůžu. Děkuji za odpověď.
Alphacool Support (1563)|22.10.2011 15:54
Dobrý den,

máte to dobře odvzdušněné ? Největší hluk obvykle dělají bubliny. Na čem jsou ty pumpy položené ? Na koberci, na nějaké dřevěné podlaze ?
karpov2 (8)|22.10.2011 17:28
Mám to dobře odvzdušněné, s bublinama je to pěkný rachot. Top leží na měkkém silném linu. Nevrní mi podlaha, ale ty vrtulky slyším, kapku mě to štve, stavím vodníka hlavně kvůli tichu. Zalman Reserator (i když chladil podstatně hůře) byl prakticky neslyšitelný (pokud bylo zavřené horní víčko na věži). Nevím, jak snížit hlučnost. Jinak ty Laing pumpy jsou skvělé (výkonné).
Alphacool Support (1563)|23.10.2011 16:26
Co zkusit něco jako toto http://www.alphacool.cz/produkt/Alphacool_Laing_DDC_Silent_Box.html ?

Pokud máte dual top od XSPC tak to bude chtít "modding" - jednu stranu toho boxu odřiznout a dát dva ty BOXy k sobě. Anebo pokud máte šikovné ruce tak si můžete nějaký takovýhle BOX udělat sám...
Bucu (0)|13.12.2011 13:14
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti co se tepla týče, protože to čerpadlo pokud je normálně ve skříni má něco okolo 40°C, jak to potom vyjde, když ho takhle zavřu.
Alphacool Support (1563)|13.12.2011 20:09
Úmrtnost Laing čerpadel nezávisí na jejich teplotě, takže není čeho se bát a klidně ho do nějakého boxu můžete zavřít :thumb