reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hraje pouze jedno repro

Draczek (33)|24.10.2011 00:04
Zdravím, mám už několik let 2.1 soustavu Creative Inspire P380... jsem s ní spokojen, ale už nějakou dobu pravý satelit hraje strašně potichu... občas se mi podaří že hraje normálně- nejspíš bude problém v konektoru na subwooferu, ale nevím jak to spravit... poradíte mi s tím nějak? Možná bude problém jinde, ale sázel bych na tohle... zkoušel jsem to rozdělávat, ale je to tam zalité lepidlem nebo tmelem nebo co to je a nevím jak se přes to dostat...
xmarek (1676)|24.10.2011 08:10
Pokud to hraje potich a občas to hraje silněji, tak ten problém může způsobovat vadný potenciomentr. Poznáte to tak, že zkusíte otáčet potenciometrem a uslyšíte praskání a nebo se např. ozve nějaký zvuk z inkriminované bedny.
Oprava znamená výměnu potenciomentru což představuje trochu odborných znalostí a taky štěstí na to, že se dá najít adekvátní náhrada.
Draczek (33)|24.10.2011 11:08
Máte pravdu, v regulátoru zvuku bude špatný potenciometr. Už jsem to jednou řešil a udělal jsem to tak, že jsem s ním neotáčel tak to fungovalo a teď se to stalo zase, ale nedošlo mi, že jsem to už jednou řešil. Buď to budu řešit výměnou nebo předchozím způsobem. Děkuji za radu :)
r34ktor (7477)|24.10.2011 13:01
Zkus bednu rozebrat a prostříknout dráhu potenciometru pomocí WD40. Pár neposlušných kousků už jsem takto "opravil".
Zoidik (1405)|24.10.2011 13:44
[quote=r34ktor;478303]prostříknout dráhu potenciometru pomocí WD40.[/quote]

Ještě se dá použít kontaktol, ten je přímo uřčen k použití na elektroniku. Pomocí tohoto spreje (teda 3 sprejů) jsem s kolegou oživil řídící systém mašiny. WD40 mám spíše spojeno s mechanikou když je něco zarezlé, ale určitě taky pomůže.