Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Automatické nahrazování názvů dokumentů ve Wordu

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Dobrý den, řeším takovýto problém. Na začátku textu mám umístěný seznam dokumentů (jejich názvy), tyto dokumenty (jejich názvy) se pak objevují v samotném textu na různých místech. Zajímalo by mě, jestli je ve wordu nějaká funkce, která by mi umožnila změnit název konkrétního dokumentu (jen v tom začátečním seznamu), přičemž název toho konkrétního dokumentu v textu už by se změnil automaticky? Víte o něčem takovém? Případně nějaký jiný program, který toto umožňuje? Předem díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Podívej se na záložky a křížový odkazy. Kdysi jsem něco takovýho dělal ale už si nepamatuju přesnej postup - myslím si z prvního textu (kterej se bude měnit) udělat záložku a na těch ostatních místech na něj vkládat křížovej odkaz, text by se pak měl měnit podle textu tý záložky ... nebo tak nějak podobně to bylo.

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Zdravim, zkoušel jsem to, ale bohužel se to automaticky neupravuju, vždy musím dát ručně u každého aktualizovat pole

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Všechny křížové odkazy na záložky by se měly automaticky hromadně aktualizovat v okamžiku, kdy zobrazíš dokument v náhledu.

Edit: Případně můžeš ještě v "možnostech Wordu" nastavit "Před tiskem aktualizovat pole" pro aktualizaci veškerých polí v dokumentu.
    Naposledy upraveno uživatelem gabera: 21-12-2011 v 12:09

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Díky, opravdu se aktualizuje, ale zjistil jsem že se aktualizuje jen v případě když něco z té záložky umažu. Když tam něco dopíšu, tak se mi to v místě odkazu neobjeví. Musím vytvořit nový odkaz. Nevíte ještě co s tím?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2009

Podobně jako Dojigiri si jen matně vzpomínám, jak jsem tyto možnosti Wordu kdysi využíval. Jen tuším že tvůj problém bude v tom, že nový text vkládáš až za pole původní záložky. Jeho rozsah se dal nějak zobrazit (ukázaly se hranaté závorky, do nichž se dal vepsat text i na konec), ale už nevím jak.
    Pokud na to přijdu, budu informovat.

Edit: Takže - v "možnostech Wordu" na kartě "Upřesnit" - Zobrazení obsahu dokumentu - zatrhnout položku "Zobrazit záložky" (= ve Wordu 2007, u jiných verzí to taky někde bude).
    Naposledy upraveno uživatelem gabera: 21-12-2011 v 13:36 Důvod: Doplnění

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-05-2013, 17:28
  2. Microsoft Office: Jednotna velikost obrazku ve Wordu
    Od cuaron v sekci Kancelářské balíky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 26-11-2012, 19:14
  3. Microsoft Office: Cestina do Wordu
    Od aaaron v sekci Kancelářské balíky
    Reakcí: 2