reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Automatické nahrazování názvů dokumentů ve Wordu

dr.freeman (3)|27.10.2011 13:45
Dobrý den, řeším takovýto problém. Na začátku textu mám umístěný seznam dokumentů (jejich názvy), tyto dokumenty (jejich názvy) se pak objevují v samotném textu na různých místech. Zajímalo by mě, jestli je ve wordu nějaká funkce, která by mi umožnila změnit název konkrétního dokumentu (jen v tom začátečním seznamu), přičemž název toho konkrétního dokumentu v textu už by se změnil automaticky? Víte o něčem takovém? Případně nějaký jiný program, který toto umožňuje? Předem díky
Dojigiri (1629)|28.10.2011 13:06
Podívej se na záložky a křížový odkazy. Kdysi jsem něco takovýho dělal ale už si nepamatuju přesnej postup - myslím si z prvního textu (kterej se bude měnit) udělat záložku a na těch ostatních místech na něj vkládat křížovej odkaz, text by se pak měl měnit podle textu tý záložky ... nebo tak nějak podobně to bylo.
dr.freeman (3)|21.12.2011 10:40
Zdravim, zkoušel jsem to, ale bohužel se to automaticky neupravuju, vždy musím dát ručně u každého aktualizovat pole :(
gabera (64)|21.12.2011 11:02
Všechny křížové odkazy na záložky by se měly automaticky hromadně aktualizovat v okamžiku, kdy zobrazíš dokument v náhledu.



Edit: Případně můžeš ještě v "možnostech Wordu" nastavit "Před tiskem aktualizovat pole" pro aktualizaci veškerých polí v dokumentu.
dr.freeman (3)|21.12.2011 11:22
Díky, opravdu se aktualizuje, ale zjistil jsem že se aktualizuje jen v případě když něco z té záložky umažu. Když tam něco dopíšu, tak se mi to v místě odkazu neobjeví. Musím vytvořit nový odkaz. Nevíte ještě co s tím?
gabera (64)|21.12.2011 11:55
Podobně jako Dojigiri si jen matně vzpomínám, jak jsem tyto možnosti Wordu kdysi využíval. Jen tuším že tvůj problém bude v tom, že nový text vkládáš až za pole původní záložky. Jeho rozsah se dal nějak zobrazit (ukázaly se hranaté závorky, do nichž se dal vepsat text i na konec), ale už nevím jak.
Pokud na to přijdu, budu informovat.


Edit: Takže - v "možnostech Wordu" na kartě "Upřesnit" - Zobrazení obsahu dokumentu - zatrhnout položku "Zobrazit záložky" (= ve Wordu 2007, u jiných verzí to taky někde bude).