reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD převážně na práci okolo 3000

VencaX (3686)|27.10.2011 21:11
Zdravím,
chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně LCD na kolej. Jsem na VŠ a docela by se mi k notebooku hodil další zobrazovač a zatím vůbec nevím, po čem se mám dívat. Využití bude tak po různu, většinou word, internet, nějaké to programování, občasně filmy. O velikosti zatím nemám ani páru (tak něco mezi 19" - 23") do 3300 Kč - víc za něj opravdu nedám. Na spotřebě nezáleží a ocenil bych nějaký jednodušší hranatý design. Co do připojení by asi bylo lepší D-Sub nebo HDMI (notebook). Nijak výrazně to nespěchá, ale tak rod bych věděl taky podle čeho mám vybírat.

V displejích se zrovna moc nevyznám, takže bych byl rád, pokud by mi někdo osvětlil výhody a nevýhody, proč ten a nebo jiný. Na "kvalitu obrazu" nejsem příliš náročný, doteď mám doma Asus VW221D, který už mi slouží něco přes 3 roky a jsem s ním spokojený. Samozřejmě nečekám, že za tuhle cenu seženu něco extra, ale prachy jsou prachy.

Pokud máte v záloze něco, co by se mi mohlo líbit, budu jedině rád. Za co nebudu rád je, pokud se zde rozjede diskuze na téma [takovýhle sr*če jsou na..., tenhle jen za 4500 musíš mít]. Díky za všechny tipy, rady atd.

Když jsem jen tak letmo procházel alzu (protože se mi na ní dobře hledá), našel jsem pár kandidátů:
Mezi 19" - 20" mi do oka padl tenhle Asus a tohle Lenovo.
Z 22" se mi hrozně líbí Samsung a LG (u kterého je špatný obrázek), možná bych přemýšlel i o některém z Asus nebo Asus.
U 23" jsem nenašel asi nic, co by mě nějak výrazně zaujalo.
speedsnail (4876)|27.10.2011 22:23
Šel bych po bazarové 22" 1680*1050. Kolem 2k bude pěkná se zárukou. (spousta lidí asi šílí po fullHD, tak se toho zbavujou)
Já osobně jsem kupoval bazarovou 19" (čistě na práci jako druhý monitor) před 3 měsící za 900,-

Každopádně k výberu.. nešel bych pod 1000xp na výšku. Min 1680*1050 nebo fullHD (ale to je na 22" dost titěrný.. pro mě špatně čitelný a to nenosim brejle a vidim dobře). Pro 1680*1050 ještě použitelnej DSub, pro fullHD jedině hdmi (nebo jinej digitální přenos)

Z tebou vybraných: 19-20 špatné rozlišení, 22" Samsung OK, ale chce to hdmi --> DVI redukci (prachy navíc), LG nemá digitální vstup = nebrat.

Na alfě za dobrou cenu 22" s DVI, nebo 23" s HDMi.

Nakupuj přes eshop abys měl 14 dní na otestování panelu na vadné body.
VencaX (3686)|28.10.2011 00:37
Pro mě je FullHD na 22" dostačující, toto bych tedy vyškrtl.
OK, kouknu ještě po bazarech, třeba se něco najde.
alfah4ns (1040)|28.10.2011 01:59
Bez rozmýšlení bych bral 23' LCD.
Např. speedsnailem navržené.
Kvalita obrazu bude napříč podobnými TN modely na srovnatelné úrovni, takže se klidně kdyžtak řid tím, co se ti líbí, jen bych určitě trval na DVI/HDMI (prostě nějaký digitál), matný povrch.
NHKG (1136)|28.10.2011 08:22
Souhlasím s ostatními:
- Pokud Full HD, tak aspoň 23 palců
- Na výšku minimálně 1000 pixelů
- U kanclu na kvalitě obrazu moc nezáleží
- A podle mě čím větší plocha tím lepší

Z toho mi vychází tento Benq: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B2OF12DM
A nebo koupit 2 starší 19 palcové monitory. 2 monitory mají taky spoustu výhod a notebooky už dneska umí 2 monitory najednou, i když toto řešení není pro každého.