reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Nejlepší tiskárna?

Petr S. (1220)|28.10.2011 08:09
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Nejlepší tiskárna?



Tiskárny dnes představují téměř neoddělitelnou součást počítače. Máte několik let stejnou tiskárnu? Jste s ní spokojeni, či plánujete koupi jiné? Preferujete inkoust nebo laser/LED? A čeho si na konkrétních technologiích nejvíce ceníte? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
coulomb (4)|28.10.2011 15:38
Jsem zvědav na výsledek diskuse. Používám zatím tiskárnu HP deskjet 5150. Má pouze dvě inkoustové kazety takže se provoz dost prodraží. I když používám alternativní. Jsem důchodce a počítač používám doma. Už ani fotky netisknu. S orig. kazetami byly dobré. Pokud chci šetřit a tisknu málo, kazety zasychají takže pak je musím zase „odmočit“ aby se dalo tisknout. Uvažuji o změně tiskárny takže si počkám na výsledek diskuse.
jarod72pm (46)|28.10.2011 15:44
Mám multifunkci Epson na inkoust ale používám na ni jen skener protože inkoust v kazetě zasychal a čištění hlavy sežralo spoustu barvy takže jsem se rozhodl a koupil laser od Samsungu C315 a naprosto dokonalý výrobek pro domácí užití! tiskneme rok a stále více jak polovina náplní v tonerech u Epsonu jsem barvy kupoval co měsíc takže nejen že laser šetří barvou ale náplně i když jsou o 50% dražší vydrží daleko víc a tisk je na nich levnější.Kvalita tisku pro běžnou A4 je dá se říct stejná a fotky jsou možná o malinko lepší na inkoustu ale ruku na srdce kdo by tiskl fotky na domácí tiskárně do archivu? je to drahý špás navíc se většina stejně ukládá na pevné média.
Takže jak jde vývoj tak i technologie se mění a v tomto případě lepší jak inkoust je už laser tiskárna.
alfah4ns (1040)|28.10.2011 15:49
Já mám deskjet 5150 taky.
Na barevný tisk naprosto nevhodná, protože má jen 2 kazety. Takže kupuji pouze černou. Tiskárna v základnímnastavení barvou docela dost plýtvá. Snížil jsem množství inkoustu v nastavení a zkrátil dobu schnutí. Není to pak úplně černá, jen barva hodně blížící se černé, ale je to hned suché a méně to pak žere. Na jednu cartridge pak vytisknu asi balík až balík a půl A4ek (po 500ks). Zatím za těch X let nezaschla ani jednou. A to musí každoročně přečkat i letní obdoní, kdy jako student na tom netisknu > 2 měsíce vpodstatě nic a jen tak stojí.

Kupovat novou, poohlížím se ale už po laseru. Zatím ale valí a netisknu zase tolik, aby se mi vyplatilo kupovat jinou tiskárnu, kde bych ušetřil možná 0.2Kč na A4.
garat (1)|28.10.2011 16:12
Používam tri tlačiarne, Samsung ML 2850, Canon IX4000, a HP Photosmart 7260. Laserova na CB tlač, je rychla, spolahliva a refill kazeta do Stygianu stoji cca 50€ na 5000 strán vydrží tak ako píšu. IX4000 je A3, k tomu som dokupil refill tank za 67 libier z UK, to znamena ze kazety ktore mali 9ml, teraz maju 100ml, za rok intenzivneho pouzivania som tri C M Y minul na 80 percent a ciernu doplnil 1x, celkove naklady su minimalne, vytlačil som tak 5.000 stran ? napln 100ml 5€. Photosmart na fotky, podobne mam kazety s resetovacím čipom, napln za par € 250ml.
Asi by som nemenil ani jednu, laserove farebne zatial nelakaju, pretože farebnosť je zatial miziva.
Neregistrovaný (0)|28.10.2011 16:59
Canon MP 550 předtím MP520 vytisknuto asi litr barvy ale 550 je lepší mohu doporučit!
Georginek (2957)|28.10.2011 17:20
Mam Pixmu MG 5250, tisknu sporadicky, ale zase vsechno. Vyuzivam Duplex, wifi, scanner, kopirku, orezy, tisky a potisky DVD a CD,fotky na fotopapir - proste vse. Nejlepsi tiskarna? Nejaka pekna za 100 koliku :D a inkoustem - no limit
Deee-aN (3834)|28.10.2011 19:08
[quote=Georginek;479109]Mam Pixmu MG 5250, tisknu sporadicky, ale zase vsechno. Vyuzivam Duplex, wifi, scanner, kopirku, orezy, tisky a potisky DVD a CD,fotky na fotopapir - proste vse. Nejlepsi tiskarna? Nejaka pekna za 100 koliku :D a inkoustem - no limit[/quote]
Jj, mám jí taky :). Za 2,5k není co řešit.
George eLzyx (85)|29.10.2011 10:31
Mám Minoltu MagicColor 2430DL.
Co na ní oceňuju? Levný tisk na původní náplně, kvalitní tisk, bezúdržbovost, správu přes LAN.
Co mi na ní vadí? Drahé příslušenství(duplexer), drahý spotřební materiál (vyplatí se vyhodit celou tiskárnu a koupit opět novou).
Petr S. (1220)|29.10.2011 10:36
Já mám starší Epson DX7400, multifunkci. Tisknu s ní rád, protože originální cartridge do ní mě vyšly komplet vždycky na cca 700 Kč, teď co cena vyskočila, tak jsem si sehnal alternativní cartridge za nějakých 250 Kč a po prvních testech jsem mile překvapen. Kvalita tisku je dost dobrá a takto má i dost levný provoz.

Vlastně jediný problém, který jsem s ní kdy měl, byl poškozený skener, ale to byla tehdy ještě v záruce.
Dojigiri (1629)|29.10.2011 11:22
Mám laserovou multifunkci Samsung (ČB), barevně tisknout v podstatě nepotřebuju (i když sporadicky by se to hodilo, ale kvůli tomu si nebudu kupovat drahej inkoust kterej by mi při mojí frekvenci potřeby barevnýho tisku zaschnul - ono i ČB tisknu tak 1-2x do měsíce). Bohužel z estetických důvodů mám tiskárnu bez duplexu (měl jsem vybranou s duplexem ale nehodila se barvou a rozměry do obývacího pokoje), kterej mi občas docela dost chybí (= pokaždý když tisknu víc stránek než jednu).

No a "ideální" tiskárna pro mě? Barevná laserovka s vysokým rozlišením (fotokvalita), a nízkou cenou jak tiskárny, tak tonerů. Samozřejmě s LAN (příp. wifi), duplexem, raději multifunkce se skenerem, s duplexním automatickým podavačem ... ale taková zatím neexistuje :D
mamlasos (0)|29.10.2011 13:09
Měl jsem postupně tři inkoustové tiskárny než mi došlo že tudy ne přátelé (jsem pomalejší), vždycky mi zaschla patrona takže spousta peněž co nové cartridge a nakonec umřela celá tiskárna...
Fotky jsem stejně netisknul (protože na to padlo vždy moc drahé barvy) jen černobíle takže jsem nakonec koupil černobílou laserovku conon kterou mám už několik a jsem spokojený, když potřebuju tisknou tak tisknu a ne abych čistil zaschlé trysky, je tichá, tisk je rychlej toner jsem ještě nedoplňoval-tisknu málo (to už by mi za tu dobu nová inkoustovka zachla asi 150x). Na fotky jsem si řekl že budu používat fotolab ale ještě jsem se nedokopal tam něco odnést. Uvažuju že bych si koupil barevnou síťovou laserovku se skenerem - multifunkci, spíš z rozmaru než že bych ji potřeboval.
Na dostupných (cenově) modelech barevných laserových multifunkcí mi vadí jediná věc-mají čip co hlídá toner a nedovolí ho doplňovat přisypáním...
mamlasos (0)|29.10.2011 13:10
...kterou mám už několik LET...
czhunter (775)|29.10.2011 13:40
Když jsem si vybíral tiskárnu, měl jsem několik požadavků:

- laserová
- multifunkční
- síťová
- pěkná
- malá
- tichá

Jako jednoznačný vítěz vyšel Samsung SCX-4500W.
A jestli je dokonalá? Ne není, třeba ten podavač není nic moc, nemá duplex, je jen černobílá, ovládání přímo na tiskárně dotykovými tlačítky taky není zrovna super...
Ale popravdě, žádnou jinou bych si ani dnes nevybral, protože stále žádná není mému ideálu blíž.
berysek (3)|29.10.2011 15:15
Nejlepší tiskárna je firemní :D Pravidelně udržovaná a doplňovaná...
Neregistrovaný (0)|29.10.2011 18:39
Xerox 3140 - Nejlevnější laserovka (aktuálně cca 1250 s DPH) s nejmenšími náklady na tisk (v cenové kategorii do 3000). Drží už přes 2 roky a když kiksne, tak si za cenu nižší než stojí toner (cca 1400Kč/2500 stránek čb) koupím novou i s tonerem (poloviční náplň).
Jandaskunk (2330)|29.10.2011 18:46
Používám Xerox 3117 - černobílá laserová, tisknu jednou za uherský rok (většinou dokumenty do školy) a tak mi bohatě postačuje. Přítelkyně vždy když vidí, jak rychle to tiskne oproti její barevný inkoustový multifunkci, tak tu skoro brečí :D
r34ktor (7477)|29.10.2011 19:16
Taky mám Xerox 3117. Po útrapách s inkoustovými modely jsem hledal levný laser na občasný tisk. Plně mi vyhovuje. Nulová údržba, rychlý tisk (v rámci kategorie), bezproblémový ovladač (absence ručního duplexu se dá obejít použitím verze pro vyšší model) a rozumné náklady na tisk.
Woyta (284)|30.10.2011 01:05
Souhlas. Nej je firemni. :D
Nizke naklady na tisk, A3, barevna, kvalitni vystup.

Domam mam starou CB laserovku HP 1018. Pali k me spokojenosti.
Neregistrovaný (0)|30.10.2011 01:23
Již 10 let používám laserovou ČB Minoltu Page Pro 1100L. Jednu mám doma a druhou na chalupě. Tisknu na nich sporadicky a za ty roky ani jedna neměla závadu. Obě jsou rychlé, tiché, spolehlivé. Mimo ně jsem používal ještě barevné inkoustové tiskárny HP, ale protože zasychaly, tak jsem je vyřadil. Do budoucna hodlám koupit barevnou laserovou tiskárnu, ale zatím jsem se z této diskuze moc nedověděl. Chtělo by to nějaký tip.
buh_vi (14)|30.10.2011 07:33
Doma mám Canon MP600, sestra na koleji Xerox 3117.

Kdybych měl z těch 2 vybrat, tak je to jednoznačně Xerox.
Neregistrovaný (0)|30.10.2011 08:51
Před několika lety jsem koupil za 6000,- barevný laser Epson C1900S. Oficiálně měl mít náplně jen na 1500 A4, ale prakticky byly osazeny plnohodnotné na 4500 A4 s tím, že ve firmware tiskárny bylo naprogramováno omezení životnosti prvních tonerů na těch 1500 A4. Tonery nejsou čipované a mechanické udělátko s odrazkou na konci se dá pomocí křížového šroubováku za 5 minut nastavit do polohy jako u nové cartridge, takže zrušit toto umělé omezení nebyl problém. Ze stejného důvodu není problém ani refill. Tam jsem s výhodou využil toho, že jsem měl možnost získat vypsané náplně od dvou firemních tiskáren C1900. V Nich i po oficiálním vypsání zůstávalo celkem dost toneru, takže stačilo vždy jen sesypat několik zbytků do jedné cartridge a jelo se dál. Teď už jsou bohužel obě firemní tiskárny nahrazené novými (EPSON C2800N a C2800DTN) a ještě nemám vyzkoušeno, jestli zbytky tonerů z těchto tiskáren budou kompatibilní s mou C1900S (ješě jsem nevyužil všechny zbytky z těch firemních C1900). Fotoválec (oficiální životnost 20000BK nebo 5000CMYK A4) se zase dá lehce vynulovat pomocí výměny obyčejné skleněné pojistky F80mA a v pohodě vydrží dvojnásobek. Takže dokud to pojede a budu mít do ní co sypat, tak jde z mého pohledu o ideální stroj. V okamžiku, kdy bych musel koupit nový fotoválec nebo toner (cca 3500,- Kč za kažou barvu, 1800,-Kč za černý) tak půjde na sběrný dvůr. Jinak jsem si ještě z jedné z těch vyřazených firemních tiskáren k té své doplnil druhý zásobník papíru a z té druhé, která je sice už fakticky též vyřazená (opotřebený fotopás který se nevyplatí koupit), ale dojíždí se na případné víkendové ČB tisky v jednom provozu po jejím vypsání zřejmě získám i duplex.
mamlasos (0)|30.10.2011 09:45
Mám vyhlídnutou tuto multifunkci: http://interlink.tsbohemia.cz/multifunkcni-tiskarna-samsung-clx-3185n-mfz-print-scan-copy-a4-4-16ppm-2400x600dpi-256mb-usb-net_d103593.html#

Zajímalo by mě jak hacknout hlídání toneru aby šel dosypávat alternativní... ...jak je hlídání technicky řešeno netuším.
Neregistrovaný (0)|30.10.2011 11:03
Dělám promotéra u tiskáren už cca rok. Takže už jsem měl ten čas si zjistit jak to s těma tiskárnama jde. Pokud bych si já osobně měl vybrat byl by to bud Canon 5150(levná v ohledu ml v cartridge/cena cartridge,z doslechu má i plné cartridge už v základu, duplex, potisk dvd,vysoké rozlišení tisku,wifi,za to ale docela pomalá a má rozpíjivý tisk) nebo Epson 525WD (Našlapaná tiskárna která se cenově pohybuje kolem 2000-Plné cartridge už v základu na 450stránek,jiná technologie tisku která umožnuje rychlejší a kvalitnější tisk který se nerozpíjí pod fixem či zvýrazňovačem,Duplex,Wifi,Usb nebo zapojení lan kabelem do sítě, spodní podavač,Velký displej, čtečka karet, možnost dokoupit XL cartridge s kterýma výjde tisk zase o něco levněji)
S laserovek by to byla jednoznačně Epson C1600-jednu dobu byla v macru za 1600 s 4plnými tonery na 2600stránek x 4! za 1600kč je to vážně dobrá sranda. Je to jenom tiskárna za to barevná která vám vydrží nějaký ten půlrok :P
durib (1141)|30.10.2011 12:14
Vzhledem k objemu mého tisku, který představuje akorát projekty se mi jeví jako nejlepší inkoustová s oddělenýma zásobníkama.
Mám Canon ip5200 ještě z dob, kdy jsem tisknul nějaké fotky a potisky na CD. Nestěžuji si, má duplex a prakticky doplňuju pouze černou.
Kdybych teď šel do nové, beru tohle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008J0W00VX1BZ8
Oddělené barvy a dostačující specifikace pro mou potřebu.
mamlasos (0)|30.10.2011 12:15
Inkoust bych už nechtěl ani zadarmo, kdo se s tím má zlobit? A když už novou co má nahradit stávající funkční laser tak vybavenou=barevnou multifunkci.
MyKey (1)|30.10.2011 13:53
Epson dělá už ty inkousty velmi kvalitní. Nejenom že ke každému epsonu máte už v základu plné cartridge ,ale je rychlejší než většína laserovek.Tiskne až 28stránek za minutu. Sx130 vůbec není špatná,ale co jsem slyšel a v co doufám je že by měla vyjít nová řada těchto tiskáren na kterou si i já určitě počkám a jsem opravdu zvědav s čím příjdou :)..
Na Epsonkách se mi líbí se pozdější nákup barev není problém díky tomu že každá cartridge má svůj vlastní obrázek.Je o to snažší poslat manželku nebo syna pro barvy s Liškou nebo Jelenem než pro barvy typu T1380 a T1490..:)
Pořizovací ceny laserových,barevných,multifunkčních tiskáren jsou opravdu brutální v poměru s inkoustem který vám za poloviční cenu nabídne ještě wifi,duplex,lepší skener,lepší tisk atd atd...
Neregistrovaný (0)|30.10.2011 15:08
Nezdá se cena u multifunkcí brutální, šestku za barevný laser co skenuje kopíruje a tiskne a má to LAN není moc, wifi nechci protože je to brzda, tiskárna je stejně stacionární takže kabel nevadí, stejně ji jde umístit kamkoliv, notebook mám taky na drátě i když mám router s wifi... ...lepší tisk LOL ještě se mi nestalo abych měl na laserovce něco rozpité nebo mi zaschla tryska! Jak jsem už řekl inkoust ani zadarmo, a že to tak vidí víc lidí o tom svědčí to že do inkoustovek se cpe všechno možný včetně čteček a barevných displejů jenom aby to někdo koupil. Nějaký jelen je mi fakt už pro smích, to výrobci mají lidi za pěkný blbečky nebo už fakt nevím. Asi jiná cílová skupina!

Jo a mám známého který prohlásil že je lepší koupit za 700 (koncová cena) vždycky novou inkoustovku než kupovat cartridge za tu samou cenu, jen by mě zajímalo jak se toto jeví výrobcům ve finanční bilanci. Vždyť ty inkoustovky musí být dotované, za 700 to nikdo nemůže vyrobit a ještě na tom vydělat - přitom něco na tom musí mít dovozce i prodejce...
jarda.j (41)|30.10.2011 19:09
Je to otázkou potřeb a ceny. Využíval jsem pro potřeby rodiny i barevnou inkoustovou, zákazníkům jsem instaloval a udržoval i barevné kvalitní fototiskárny A3/A4, plotry A0, i "kombajny", a pro potřeby rodiny jsem sehnal z výprodeje robustní HP 5 za 1500,-. A já ji i tak nepotřebuji, doklady posílám s elektronickým podpisem mailem. Fotky a videa napaluji na DVD a nahrávám na USB, a díváme se na ně na TV. Dříve jsme si je promítali na diácích na plátno, a z VHS na videu na TV.
miniprog (38)|30.10.2011 22:24
[quote=coulomb;479102]Jsem zvědav na výsledek diskuse. Používám zatím tiskárnu HP deskjet 5150. Má pouze dvě inkoustové kazety takže se provoz dost prodraží. I když používám alternativní. Jsem důchodce a počítač používám doma. Už ani fotky netisknu. S orig. kazetami byly dobré. Pokud chci šetřit a tisknu málo, kazety zasychají takže pak je musím zase „odmočit“ aby se dalo tisknout. Uvažuji o změně tiskárny takže si počkám na výsledek diskuse.[/quote]

Také nijak často netisknu, ale mám dva požadavky: 1) možnost dosáhnout pěkných fotografií a 2) snadno tisknout vícestránkové dokumenty (návody, specifikace, odborné články). Protože cenově dostupné laserové tiskárny pro fotografický tisk jsou pouhým snem, volím vždy inkoust. Vzhledem k malé četnosti tisku jsem dříve doporučoval a používal inkoustové tiskárny, kde se s inkoustem mění i tisková hlava (viz. ta Vaše). Měl jsem pocit, že je to bezpečnější, než abych dlouhým nepoužíváním nechal zaschnout drahou stálou tiskovou hlavu. Potom jsem si pořídil asi před 4 roky Canon PIXMA iP4200 s pěti odděleně výměnými inkousty a trvalou hlavou a názor jsem definitivně změnil. I po dlouhých odstávkách jsem mohl okamžitě tisknout v plné kvalitě, hlava nikdy nezaschla (při stejném zacházení mi dříve hlavy u výměnných nádržek zasychaly). Tiskárna již tenkrát nebyla nijak extra drahá (asi 2500kč) a přitom má dva zásobníky vstupního papíru (spodní a horní), tiskne automaticky oboustraně (neřeším ruční otáčení stránek a nechtěné slepování listů při druhém průchodu), mechanika vypadá spolehlivěji, než u levných zařízení, tiskárna používá souběžně dva typy černého inkoustu (jeden na dokumenty - odolnější vodě a druhý na fotografie - pro ideální kontrast a vsakování do fotopapíru). A ještě to umí speciální bonus v podobně tisku přímo na CD a DVD média. Pokud je současný nástupce této tiskárny také tak spolehlivý, potom ho jednoznačné doporučuji. Doplňování neoriginálního inkoustu je také možné, ale tiskárna si to pamatuje a nelze potom uplatnit záruku na tiskovou hlavu, protože je to klasifikováno jako tisk bez inkoustu (počet virtuálních kapiček je spotřebován). Po skončení záruky jsem přešel na neoriginální inkoust a v plné kvalitě jedu dál... Nikdy už bych nekupoval tiskárnu pod touto úrovní, za ty peníze se to nevyplatí, jenom bych se rozčiloval. A pamatujte, čím levnější tiskárnu výrobce prodá, tím více se snaží prodražit její inkoust! Po třetím zakoupeném inkoustu na 100 stránek si řeknete: "že jsem si raději nekoupil nějakou dražší tiskárnu."
Doufám, že Vám můj názor pomůže...
Zoidik (1405)|30.10.2011 23:00
Nejlepší tiskárna? Ta kterou nemám, protože s ní nejsou problémy
jaryslav (1)|31.10.2011 17:16
Na text co za chvíli vyhodím jehlička LQ 630 na ostatní Samsung SCX4300
dzandra (1368)|1.11.2011 08:52
Trochu pozdě, ale podle mě je nej HP LJ 1200 series. Snad jediné hp na které je nasrané samotné HP, protože se skoro vůbec nesere. Dokonce došli tak daleko, že pod win7 64b mi nefunguje ani hp universal print driver a musel jsem ji vyměnit.
MartyMcFly (222)|2.11.2011 11:45
Zdravím,
Nejlepší tiskárna to je docela ošemetná otázka, protože se prodává mnoho druhů a každá má někde svoje místo.

Do domácnosti bych za velmi dobrou považoval např. Samsung SCX-3205W (vlastním jeho staršího brášku). Z vlastní zkušenosti vím, že je plně dostačující a bezproblémová pro domácí provoz.

Co se týká firemního prostředí tak používám např. HP tiskárny z rodiny LaserJet nebo OfficeJet, ale mám z nich pocit, že nejsou "nic moc", protože na můj vkus mají dost drahý provoz, jsou poměrně hlučné a hladové na inkoust.

Howk.
jarda.j (41)|2.11.2011 23:08
[quote=MartyMcFly;480009]Zdravím,
Nejlepší tiskárna to je docela ošemetná otázka, protože se prodává mnoho druhů a každá má někde svoje místo.

Do domácnosti bych za velmi dobrou považoval např. Samsung SCX-3205W (vlastním jeho staršího brášku). Z vlastní zkušenosti vím, že je plně dostačující a bezproblémová pro domácí provoz.

Co se týká firemního prostředí tak používám např. HP tiskárny z rodiny LaserJet nebo OfficeJet, ale mám z nich pocit, že nejsou "nic moc", protože na můj vkus mají dost drahý provoz, jsou poměrně hlučné a hladové na inkoust.

Howk.[/quote]

HP Laserjet není inkoustová, má to i v názvu - LASER... pssst. :)
Neregistrovaný (0)|5.12.2012 21:21
Za svůj život jsem si koupil 3 tiskárny - na doma. Pokaždé to bylo od HP, tahle značka je podle mě nejlepší. Dvakrát jsem si koupil inkoustovku a teď naposledy laserovku jelikož mi byla doporučena. Musím teď ale říct, že laserový tiskárny u mě jednoznačně vedou!!! Pro příklad uvádím přímo moji tiskárnu, s kterou-musím říct- jsem velmi spokojenej: http://www.spotreba.cz/color-laserjet-cp4525/c-5369/
hugostieglitz (907)|5.12.2012 21:40
nejlepší je ta co tiskne prachy nerozeznatelné od originálu,
bohužel jediná je ve státní tiskárně cenin Praha a hned tak ji na aukro asi nedaj
Neregistrovaný (0)|27.2.2014 22:15
Nejlepší tiskárna?

Z mojí zkušenosti jednoznačně XEROX
http://www.srovname.cz/xerox-phaser-3250dn/srovnani-cen/k.41127
Ty zkušenosti jsou znát :)