Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Oranžová obrazovka a restart

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Ahoj mam problém z mojim PC nestava sa to stále ale predsa nie v hrach ale keď idem pozriet na mail alebo nejaké video tak mi hodí oranžovú obrazovku par sekúnd počut ešte zvuk a tak pomoze už len tvrdý reštart zo stavu mam MB:ASROCK N68C-S UCC
    AMD Phenom II X4 955 3200Mhz
    Chladenie:ARCTIC Freezer 13
    SAPPHIRE HD 6850 VAPOR-X 1GB DDR5
    8gb ram 1333Mhz DDR3
    HDD:SAMSUNG HD103UI 1TB 5400 RPM 32MB Cache
    SAMSUNG HD322HJ F1 320GB 7200RPM 16MB Cache
    Zdroj:Chieftec 750W CFT-750-14CS

Grafika je nova robilo to od začiatku co som ju kúpil keď tam dám 4850 tak to nerobí tak som zašiel k predajcovi skúšal ju 1 deň a povedal ze grafika je ok keď tak že si mam kúpit lepši zdroj tak som dnes kúpil ten co mam už na písaní v zostave môjho PC a stále to iste tak ja už neviem bol by som vďační za každú radu ktorá by mi pomohla z môjho zúfalstva ja už fakt neviem co stým môže byt DAKUJEM
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Spusť OCCT (GPU:OCCT, délka: 1hod, zatrhnout Error Check, nastavit Shader Complexity na 9) a sleduj teploty (např. pomocí GPU-Z). Pro jistou bych zapnul i jejich logování, kdyby během testu PC padl.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Takže test prebehol bez erroru teplota bolo najvyššie na 69 všetko potrebne z testu a z gpu-z prikladám v prílohe
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2011-10-29-12h06-CPU Usage.png 
Zobrazení: 92 
Velikost: 40.1 KB 
ID: 23447   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2011-10-29-12h06-FPS.png 
Zobrazení: 79 
Velikost: 32.4 KB 
ID: 23448   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2011-10-29-12h06-Memory Used.png 
Zobrazení: 91 
Velikost: 40.2 KB 
ID: 23449  
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    Oct 2006

Jak oranžová obrazovka vypadá? Je to souvislá plocha, nebo nějaké artefakty? Nemůžeš udělat foto?

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

no je to normálna oranžová obrazovka žiadne pruhy ani nič

Registrace
    Oct 2006

Pravděpodobně půjde o nekompatibilitu GK s MB. Ony novější řady si s některými nForce moc nerozumí. Vyměnil bych základní desku. Tvůj procesor také není na stávající podporován.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Ony novější řady si s některými nForce moc nerozumí.
    Mohl bych poprosit o odkaz, kde je to napsané? Nforce 780a + GTX580 = no problem (nemyslím si, že je starší než nf 7025 nebo R6850)

Registrace
    Oct 2006

Myšleno novější řady karet AMD (HD 5xxx, HD 6xxx).

Zkušenosti mám osobní. Testoval jsem např. Asus M2N-E SLI, kde karta od HISu nešla (respektive dost podivně, PC občas nenabootoval, občas ano, ale sběrnice pracovala v režimu x2), kdežto karta od Sapphire se stejným typem čipu pracovala naprosto bez problémů. Roli hraje evidentně více faktorů - použitý BIOS, návrh PCB, řešení napájení.

Někteří výrobci vydali opravené BIOSy (viz např. Asus M2N-E).

ASROCK N68C-S UCC je relativně novější kousek, čili by tímto trpět neměl. Ovšem jiné rozumnější vysvětlení mě momentálně nenapadá.

Registrace
    May 2008

M2N-E tu mám, klidně tam tu 580 bodnu... Obávám se však, že je vina na straně ATI potažmo levnějším HISem (od nich mám díky bohu jen AGP 9550). Navíc nF570 je o dvě generace starší než ta 7025 (v podstatě je to trošíčku novější 630a)

Taktéž to nemám podložené žádným odborným článkem, ale zrovna v těch časech šlo ATI pěkně do kopru a nForce naopak prudce vzhůru takže je mi to tvrzení víc než divný (vzpomeň si na XPress 3200 kde blbly i karty s ATI chipy - já na ní třeba nerozjel 2900XT, ale na tý M2N-E jo a bez problému)

edit: jinak tenkrát jsem přišel na to, že na tý desce s XPressem bylo stejný irq přiřazeno k lance (ano, realtek ) což se dohledat dá případně se irq dají zjistit i na tý AsRock

edit2: a mimochodem M2N-E má úplně stejné PCB jako SLI verze (jak 1.00G tak 1.03G)
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 29-10-2011 v 15:09

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

No tu dosku som kupoval k procaku co mam grafiku som kúpil o mesiac neskor bios tam mam aktualizovaný na doske tak neviem no

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    M2N-E tu mám, klidně tam tu 580 bodnu... Obávám se však, že je vina na straně ATI potažmo levnějším HISem (od nich mám díky bohu jen AGP 9550). Navíc nF570 je o dvě generace starší než ta 7025 (v podstatě je to trošíčku novější 630a)
    Mám k dispozici M2N-E i M2N-E SLI. Ovšem nejdou dost dobře srovnávat. S SLI modelem je mnohem více problémů (IMHO hlavně vina čipsetu (přejmenovaný nForce 4)).

Citace Původně odesláno od klaun18 Zobrazit příspěvek
    No tu dosku som kupoval k procaku
    To právě moc nechápu. Deska podporuje jen procesory s TDP do 95W. Tipuju, že ty máš 125W model.
    Naposledy upraveno uživatelem r34ktor: 29-10-2011 v 15:13

Registrace
    May 2008

Já mám taky obě, jedna nF570 Ultra druhá nF570-SLI, ty máš Éčko, které má úplně jiné pcb a chipset (tuším nf500 SLI) a ve finále je to drsně osekaná a poměrně nekvalitní deska. Zrovna nedávno jí tu měl kámoš s tím, že má odpálený USB (podle hlášení), stačilo vypnout zdroj, počkat pár minut a deska bez sebemenšího zaváhání naběhla bez výhružky. Za další má deska evidentně problém s Windsor jádry s vysokým TDP (konkrétně 6400+ BE) protože Brisbane v ní běžel bezproblémů s tím samým biosem. Rozdíl v ceně mezi tou M2N-E a tou nF500 byl nějakých 500,- takže bych je ani moc nesrovnával (jedna má plnotučný nf570 chipset limitovaný pouze ze strany pcb a druhá má zmršenej chipset už od výroby a pcb jakbysmet)

edit: jinak se SLI je naopak méně problémů, protože uměla pustit vyšší napětí do ramek což M2N-E neuměla
    edit2: no vida, tak že by nakonec nějaká souvislost mezi jádry/tdp přecijen byla?

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Mám k dispozici M2N-E i M2N-E SLI. Ovšem nejdou dost dobře srovnávat. S SLI modelem je mnohem více problémů (IMHO hlavně vina čipsetu (přejmenovaný nForce 4)).

To právě moc nechápu. Deska podporuje jen procesory s TDP do 95W. Tipuju, že ty máš 125W model.
    Ano ja mam ten 125 w model ale z grafikou 4850 to ide v pohode všetko a z grafarnou 6850 to blbne a to už je tam aj novy zdroj a popravde veľmi vašim skratkám nerozumiem tdp a tak ďalej

Registrace
    Oct 2006

Třeba je na vině PowerPlay (podporovala ho i tvoje stará HD4850?). Kombinace nevhodné desky, CPU a GK může být v přechodových stavech nestabilní.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Třeba je na vině PowerPlay (podporovala ho i tvoje stará HD4850?). Kombinace nevhodné desky, CPU a GK může být v přechodových stavech nestabilní.
    no to neviem ci to stara karta podporovala ale bol to Palit Hd4850 512mb

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Oranžová obrazovka, dofialova a blikající aj. u nového PC
    Od aswler v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 10-01-2010, 19:43
  2. Modrá obrazovka a restart
    Od NEWMAN v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 18-11-2009, 04:01