reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Varovani u priznaku Reallocated Sector Count

honzee (187)|29.10.2011 13:25
Zdravim,
linuxovy diskovy nastroj mi hlasi varovani u toho priznaku. Chci se zeptat, jestli to znamena pomalou neodvratnou smrt disku, jestli se to neda vyresit treba kompletnim zformatovanim a pripadne jestli mate nekdo zkusenosti s reklamaci (jestli se to da ukazovat v servisu jako smerodatny ukazatel zavady na disku.. reklamoval bych u HP). Jeste dodam, ze disk hlasi 65558 vadnych sektoru
Richmond (8084)|29.10.2011 13:29
Mrkni na C4 Reallocated Event Count. Je mi docela divný, že máš jen jeden sektor přesunutý, ale 65558 vadných :notsure
alfah4ns (1040)|29.10.2011 13:31
zálohovat data, reklamace.
IMHO na toto by stačil i jediný vadný nebo podezřelý sektor.

Co je to přesně za HP?
nějaký pavilion, nebo business třída?
V prvním případě se připrav nato, že budeš nějakou dobu bez ntb, jeliož se bude celý posílat do centrálního servisu. V druhém řeš reklamaci přes autorizovaný servis, jejich seznam najdeš na webu HP. Výměna HDD by pak mohla být poměrně rychlá.
Richmond (8084)|29.10.2011 13:34
No nevím, ještě bych pro jistotu zkontroloval disk třeba Crystal disk infem/ HDTune (oba jsou na Hirens boot cd - přístupné z miniWinXP)...
honzee (187)|29.10.2011 13:45
alfah4ns: Je to HP Mini 5103. Mam za to, ze patri do business tridy.
Richmond: Posilam pro jistotu screen SMARTu. Ano, jiny nastroj jeste planuju vyzkouset...
disc.jpg
honzee (187)|25.7.2012 19:04
Heh, tak pred rokem mi disk v pohode vyreklamovali (jeste aby ne...). Ted v lete se ale objevilo 7 novych realokovanych sektoru. Zaruku mam cca jeste 3 mesice, vyrazil jsem tedy opet reklamovat. Vymenili mi klavesnici (coz jsem nechtel:)) a disk je prej ok... "Kompletni test pevneho disku, vse o.k. Vymena keyboard dle servisni noty." No jeste ze sem nemusel neco platit. SMART ale pochopitelne porad ukazuje svych 7 realokovanych sektoru (pochopitelne nezavisle na systemu, ve kterem SMART nejakym nastrojem ctu).

Nevite nekdo, jak je to presne s reklamaci disku? alfah4ns kdysi napsal, ze by podle nej mel stacit jeden vadny sektor. Nevite, jak to tedy opravdu je? Nejradeji bych do vyprseni zaruky dostal novy disk :)

Predem diky za reakce
durib (1141)|25.7.2012 20:17
Obvykle další sektory na sebe nenechají dlouho čekat. Já bych se dožadoval reklamace už při jednom. Ať to klidně pošlou výrobci na testy. Počítám, že se jedná o alfacomp co?
honzee (187)|25.7.2012 20:31
ELSO PHILIPS SERVICE, nejakej smluvni partner HP. Tusim, ze to posilaj primo do nejakyho HP servisu. Musim ho holt pres leto jeste trochu vic nacit, at mi to v rijnu vymenej. Zajimal by me ale nejakej oficielni postup, kdy uz se disk uznava jako vadny.