reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chyba zdroje

kroupis (2)|31.10.2011 19:34
Ahoj, blbne mi zdroj a nevím co s tím je. Když zapnu počítač tak se zapnou kontrolky a větráčky a tím to končí.

Zdoj je : Seasonic SS-500GB Active PFC F3

Nejpodivnější na tom je to, že 3 dny jsem to nechal být pak zapnul a potom to šlo už normálně.

A teď zase nic.
Zoidik (1405)|31.10.2011 20:45
Vyzkoušel ten zdroj na jiném PC, nebo jiný zdroj na tvém PC
kroupis (2)|1.11.2011 15:51
[quote=Zoidik;479741]Vyzkoušel ten zdroj na jiném PC, nebo jiný zdroj na tvém PC[/quote]

Díky zkusim to pak napíšu jak to dopodlo v eluctru říkali, že to může bejt i základovkou, ale na tý svítí ta dioda tak NWM no.
kevin00 (10238)|1.11.2011 16:37
Odpoj vše nepotřebné ke stratu počítače a zkus jej zapnout, případně vyzkoušej samotný zdroj (kompletně jej vymontuj a nech připojenu pouze mechaniku).
Richmond (8084)|3.11.2011 14:47
[quote=kroupis;479858]...v eluctru říkali, že to může bejt i základovkou, ale na tý svítí ta dioda tak NWM no.[/quote]
Doufám, že ti taky řekli, že ta dioda signalizuje pouze to, že jde proud do southbridge a neslouží jako diagnostika. Např. když utrhneš northbridge tak bude svítit pořád ;)

[quote=kevin00;479866]...vyzkoušej samotný zdroj...[/quote]
Tímhle postupem se dobere akorát k tomu, že odzkouší maximálně funkčnost ventilátoru...
dzandra (1368)|3.11.2011 14:59
[quote=kroupis;479858]jak to dopodlo v eluctru říkali, že to může bejt i základovkou, ale na tý svítí ta dioda tak NWM no.[/quote]

No oni toho v elektru ví kolikrát méně než ty, zajdi třeba do datartu a řekni, že potřebuješ poradit s nakupem pc a vůbec se v tom nevyznáš, to se kolikrát dozvíš věcí
dacan.strom (3)|7.3.2012 20:13
Mě to dělá taky už přes rok (viz https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=66520), stačí mi na pár vteřin vypnou vypínač na zdroji a pak to naběhne normálně, nebo místo vynout dát to jen uspat. Už mi ale odešla jedna deska, tak zatím jedu půl roku na starou, kterou stejně nepotřebuji a prodávat ji za pár šupů nechci, takže až odejde budu řešit upgrade. Taky jsem domluvený, že to dám do místního servisu, kde mi už párkrát pomohli, takže mají moji důvěru, zatím mi s tím nikdo neporadil ani nikdo z kámošů, nebo tady, vše, co tu radili jsem už taky vyzkoušel, jen nemám jiné paměti, nebo CPU (nevím ale, jestli mohou rozhodit zdroj při vypínání).
Čárls (179)|12.5.2012 22:08
[quote=dacan.strom;496237]Mě to dělá taky už přes rok (viz https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=66520), stačí mi na pár vteřin vypnou vypínač na zdroji a pak to naběhne normálně, nebo místo vynout dát to jen uspat. Už mi ale odešla jedna deska, tak zatím jedu půl roku na starou, kterou stejně nepotřebuji a prodávat ji za pár šupů nechci, takže až odejde budu řešit upgrade. Taky jsem domluvený, že to dám do místního servisu, kde mi už párkrát pomohli, takže mají moji důvěru, zatím mi s tím nikdo neporadil ani nikdo z kámošů, nebo tady, vše, co tu radili jsem už taky vyzkoušel, jen nemám jiné paměti, nebo CPU (nevím ale, jestli mohou rozhodit zdroj při vypínání).[/quote]

Deska nemuže rozhodit zdroj Pouze pokud by při zapnutí něco zkratovalo výstupy ze zdroje Což je ochrana proti zkratu Podle mne je vadný zdroj a už vubec pokud to dělá na dvou ZD
Jezevec (607)|13.5.2012 07:50
[quote=dzandra;480188]No oni toho v elektru ví kolikrát méně než ty, zajdi třeba do datartu a řekni, že potřebuješ poradit s nakupem pc a vůbec se v tom nevyznáš, to se kolikrát dozvíš věcí[/quote]

Záleží asi na koho narazíš, u Tebe bych asi taky nepochodil pokud jde o vestavěné varné desky, lednice nebo digestoře, bez urážky:)

Je to o lidech, jako vždy.
Richmond (8084)|13.5.2012 13:34
Když už se tu chceš do někoho navážet tak na to v první řadě taky musíš mít. Já třeba s dzandrou souhlasím protože jsem tohle počínání nejednou viděl a párkrát i zažil na vlastní kůží (stačí na chvíli dělat blbce). Zato skladníka (nebo kohokoliv, nic proti pozci nemám!) co doporučuje Gigabyte a Kinston bez rozumného argumentu (případně argumentuje počtem prodaných kusů - proti tomuhle mám naopak všechno!) vidím poprvé, o to větší zklamání že má nick jako někdo z overclocking 4ra :cry

...a vykopávačem mrtvol se stává.... :D

edit: jen tak na ukázku - Kevin je elektrikář a poradí zapnutí zdroje což je sice rada sama o sobě dobrá, ale tak napůl protože už dotyčnému neřekne, že bez voltmetru a zatížení zdroje zjistí kulový... Richmond taky nemusel jenom naťukávat a rovnou se vyžvejknout, ten by taky zasloužil! Posthunter jeden :D Takže ono to tak trochu o lidech je, bohužel spíš tak jak napsal dzandra (a je jedno jestli to dělají schválně nebo neradi)
romaneek (7)|15.5.2012 10:51
Ahoj,
měl jsem podobné problémy.
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/66890-pc-zapne-ale-monitor-nereaguje-mb-nesviti
Po výměně zdroje již vše ok.

Roman
Jezevec (607)|17.5.2012 16:29
[quote=Richmond;503098]Když už se tu chceš do někoho navážet tak na to v první řadě taky musíš mít. Já třeba s dzandrou souhlasím protože jsem tohle počínání nejednou viděl a párkrát i zažil na vlastní kůží (stačí na chvíli dělat blbce). Zato skladníka (nebo kohokoliv, nic proti pozci nemám!) co doporučuje Gigabyte a Kinston bez rozumného argumentu (případně argumentuje počtem prodaných kusů - proti tomuhle mám naopak všechno!) vidím poprvé, o to větší zklamání že má nick jako někdo z overclocking 4ra :cry

...a vykopávačem mrtvol se stává.... :D
...[/quote]

To je myšleno na mně? Není tam žádný nick, takže nevím, jestli na to mám reagovat, nebo to s klidem přejít. Pokud reagovat, mohu do mailu/zprávy, nechci tu rozjíždět OT. K vykopávání čehokoliv, stačí se podívat na datum mé registrace na tomto fóru.

Já se určitě do nikoho nechci navážet, právě naopak. Co se týče Kingstonu, k doporučování produktů mám několik důvodů, o to zejména osobní zkušenost. Ta se určitě může lišit. Statistika reklamovanosti je ovšem podle mého názoru docela pádný argument co se týče spolehlivosti. Pro někoho to třeba argument není, a má své osobní pocity, které pokládá za důležitější nebo lépe vypovídající :)...:thumb
Richmond (8084)|17.5.2012 17:03
Vykopávač mrtvol byl myšlen dacan.strom

Pokud je v té tvé statistice zahrnuto i procento lidí, které nechodí sem na fórum nebo nevím, že mají vadné ramky tak prosím, to bude hodnotu rozhodně mít. Ze stejných důvodů ovšem budu věřit sobě a tomu co projde mýma rukama. Bohužel zrovna na ramky jsem docela pes...