reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém - Microsoft Outlook lze otevřít pouze v nouzovém režimu

fcelicka (3)|1.11.2011 12:51
Dobrý den.
Od včerejšího večera mám problém s Microsoft Outlook 2007, operační systém mám Windows XP. Z ničeho nic mi nešel odeslat jeden e-mail, nakonec jsem ho smazala a napsala znovu a odeslala. Od té doby však nemohu spustit Outlook jinak než v nouzovém režimu. Zkoušela jsem toto:
- Sada Office - diagnostika - žádná chyba nenalezena, mělo by fungovat, nefunguje
- spuštění souboru scanpst.exe - našel 44 chyb, opraveno a nadále už bez chyb, nefunguje
- obnova systému k včerejšímu dni večer, kdy vše fungovalo, ok, mělo by fungovat, nefunguje

Vše jsem dělala postupně, ale Outlook se mi poté vždy spustí v nouzovém režimu, s touto hláškou:

Identifikace chyby MS Outlook

AppName: outlook.exe AppVer: 12.0.6562.5003 AppStamp:4e2f99fb
ModName: mso.dll ModVer: 12.0.6562.5003 ModStamp:4e2f9d2b
fDebug: 0 Offset: 0003b282

Nejsem žádný PC expert, takže už mi došly nápady :-(

Poradíte mi někdo? Na e-mailech závisí moje práce, potřebuji to tedy vyřešit co nejdříve.

Děkuji.
Zoidik (1405)|1.11.2011 13:21
Jestli potřebuješ řešení co nejdříve, udělal bych zálohu e-mailů a reinstaloval office. Jelikož je to pro tebe tak důležité, tohle bych viděl jako optimální řešení. Sice nevyřešíš příčinu, ale vyřeší se tím důsledek.
dzandra (1368)|1.11.2011 13:30
No zase se tak nepodceňuj, jestli tě napadlo spustit scan pst, tak to asi s těma znalostma tak špatné nebude, vzhledem k tomu, že máš pst v pohodě, tak bych udělal reinstall(jak radí zoidik) a pak si do nového pst naimportoval data z původního.
r34ktor (7477)|1.11.2011 13:55
Zkus přejmenovat soubor
[code]C:\Documents and Settings\%user%\Application Data\Microsoft\Outlook\outcmd.dat[/code]
na
[code]C:\Documents and Settings\%user%\Application Data\Microsoft\Outlook\outcmd.dat.old[/code]
(%user% = jméno tvého uživatelského profilu)

Pokud to nezabere, může být na vině nějaký doplněk třetí strany (např. antivirový). Jejich zakázání by mohlo pomoci.
fcelicka (3)|1.11.2011 14:22
Děkuji všem za rady, jdu vyzkoušet přejmenování souboru. Office jsem přeinstalovávala před dvěma měsíci a vzhledem k tomu, co všechno potom musím nazpět do pc naházet, je to pro mě práce na minimálně 4 hodiny :-(
fcelicka (3)|1.11.2011 14:34
Děkuji uživateli r34ktor, po přejmenování souboru se mi Outlook normálně spustil. Kdybyste cokoliv potřebovali na oplátku, ozvěte se. Mám překladatelskou agenturu, takže překlady z/do všech nejsou problémem :-) Dííííííííkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
r34ktor (7477)|3.11.2011 16:30
Další problém, který mi přišel skrze SZ:
[quote=fcelicka]Dobrý den,
včera jste mi poradil ohledně outlooku a dnes je to tady zas. Chtěla jsem odeslat jednu zprávu (cca 5 Mb) a zůstala mi viset v poště k odeslání. Smazat nejde, už se "zahájil přenos zprávy". Když dám odeslat a přijmout, nehlásí to žádnou chybu, ale zpráva je pořád v poště odeslání. Navíc když odesílám nové zprávy, řadí se mi postupně všechny do pošty k odeslání a nejdou odeslat. Musím vypnout a zapnout Otlook a pak se mi odešlou všechny mejly, kromě toho jednoho prvního pětimegového...Máte pro mě radu?[/quote]
Příčin takového chování může být více:
  • Překlep v adrese - zkontrolovat
  • Chyby při přenosu - přesunout mail do Konceptů a znovu odeslat
  • Poškozený adresář - vytvořit zálohu, starý smazat a obnovit zálohu
  • Problém s Exchange (pokud se jedná o firemní email) - kontaktovat admina
jarda.j (41)|3.11.2011 16:38
Doporučuji kontrolu Win /viry a jinou pakáž/, a změnu stylu práce. Thunderbird, free.
Richmond (8084)|3.11.2011 16:41
A ještě k tomu třeba takový detail jako přesvědčit zaměstnavatele, že on může používat Thunderbird :rolleyes: Stejně lehké jako přesvědčit O2 aby nepoužíval Siebel na IE6 :p
jarda.j (41)|3.11.2011 16:48
Hmmm, co už. FF a Thuderbird je základ spolehlivosti. A bez W...
Richmond (8084)|3.11.2011 16:56
Netvrdil bych - sám jsem ho chvilku používal na Macu a že by se nikdy nesekl se říct nedá (Chrome pod OSX taky žádnej stable-šperk). Linux taky není 2x stabilní (třeba poslední 11.10 je mj. na některých noteboocích od MSI nenainstalovatelný, tedy pokud člověk nehodlá kompilovat kernel).

Jediné s čím naprosto souhlasím je proskenování pc antivirem + Anti-Malwarem (nejlépe z Hirens boot cd nebo jiného OS), ovšem obávám se, že to nebude moc platné problému, který se týká Outlooku
jarda.j (41)|3.11.2011 17:04
V podstatě souhlas, ale zvládne to? Unix? W ne. L Ubuntu poslední mám na více strojích bez problémů, ale jde i o člověka za monitorem...
martin62 (1)|29.6.2016 14:29
[QUOTE=r34ktor;479838]Zkus přejmenovat soubor
[code]C:\Documents and Settings\%user%\Application Data\Microsoft\Outlook\outcmd.dat[/code]
na
[code]C:\Documents and Settings\%user%\Application Data\Microsoft\Outlook\outcmd.dat.old[/code]
(%user% = jméno tvého uživatelského profilu)

Pokud to nezabere, může být na vině nějaký doplněk třetí strany (např. antivirový). Jejich zakázání by mohlo pomoci.[/QUOTE]

Ahoj. Mám úplně stejný problém jako Fčelička. Outlook 2007, spustit jde jen v nouzovém režimu a i tak to jde mizerně. Antivirů jsem vystřídal několik. Problém je, že mi to hlásí, že Tebou uvedená adresa nejde najít. Tudíž ani přejmenovat. V čem je problém? :( Dík. m
john (877)|3.7.2016 14:35
c:\%users%\.... ?
r34ktor (7477)|3.7.2016 14:54
Cesty se liší v závislosti na verzi OS. Původní dotaz se týkal Windows XP.

Kompletní přehled zde: https://support.office.com/en-us/article/Locating-the-Outlook-data-files-0996ece3-57c6-49bc-977b-0d1892e2aacc