reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poškozené soubory systému?

Alan123F (12)|1.11.2011 21:23
Dobrý den,
potřeboval bych poradit skrze problém při spouštění windows XP.

Počítač při pokusu o spuštění winu píše :
"Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen.
c:\windows\system32\config\system"

Zkoušel jsem v recovery konzoli příkaz chkdsk R/P a dále pak přímý přepis souboru
podle tohoto návodu > http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;q307545,
bohužel v obou případech neúspěšně.

V prvním případě konzole napíše: "Svazek pravděpodobně obsahuje jeden nebo více neodstranitelných potíží", tím končím.
Po pokusu aplikovat metodu popsanou v návodu neni možné ani vytvořit soubor tmp. Nefunguje ani příkaz DIR, konzole vždy napíše přístup odepřen, jako by z disku nebylo možno ani číst. Disk navíc při pokusu o spuštění win podivně cvaká, to jsem ovšem nepozoroval při připojení disku do druhého PC, kde v systému mohu disk bez problémů procházet, zkontrolovat scandiskem... Utilita HDtune nenašla žádné vážné chyby, status disku O.K. Jedná se o disk SATA Samsung model HD321KJ 320 GB, 7200 rpm, 16MB.
Ještě jsem se zkoušel dostat na disk z linuxu spuštěněného z CD na problémovém PC a tam je to také bez problémů.

Může mi prosím někdo poradit, pokud máte nějaké nápady, jak systém zprovoznit?

Děkuji.
zsdx (2098)|1.11.2011 21:50
OK, co ti brani v pouziti metody 2 v druhem PC?
Takze pripoj disk do druheho PC, zkontroluj ho chkdskem (s volbou /F) a pak si zkopiruj a prejmenuj prisl. soubor z \System Volume Information\_restore... nejlepe v nejakem panelovem spravci souboru.
Alan123F (12)|3.11.2011 21:53
Takže jsem se toho nebál a začal se přehrabovat ve win. souborech, výsledek je, že se sice do winu dostanu, ale bohužel krom toho, že po mě chce znovuaktivaci systému, kterou nemůžu provést díky tomu, že se počítač nedokáže připojit na mrkvosoftí server, ač má přístup k internetu, neběhá systém jednoduše tak, jak by měl.
Nedokážu obnovit systém na některý z předchozích Recovery pointů, recovery se nezdaří...

Navíc jak už jsem uváděl, v disku stále podivně cvaká, ale bohužel tedy i po přepojení do dalšího PC.. Připojuji obrázek z HD Tune, pro zhodnocení stavu disku, naběháno už má svoje...



Děkuji za reakce :)