reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook - kancelář + grafika

medvedus (6)|2.11.2011 03:21
Dobrý den,

poraďte mi, prosím, s výběrem notebooku.

Využití:
- grafika pro web (příležitostně pro tisk) Adobe CS4, jen občas 3D (Blender) - ten ale není rozhodující
- prezentace
- jinak jen kancelářské Office

Mobilita:
- Pravidelně převážet autem, proto preferuji odolnější

OS
- Win

Vybavení
- standard (WiFi, CD/DVD, ...)

Značka
- nevyhraněný

Priority (10 bodů je maximum)
- 9 Zpracování grafiky
- 8 Cena
- 8 Odolnost
- 6 Reprezentace
- 6 Váha
- 5 Ostatní

Cena:
- orientačně 20.000 až 30.000 Kč (v některém fóru jsem četl, že se nevyplatí kupovat notebook nad 25.000 Kč)

Grafiku mohu dělat i na externím monitoru. Doma mám EIZO S2000, ale v práci nemám nic. Pracuji na dvou místech a buď budu potřebovat 2 monitory, nebo notebook, na kterém mohu alespoň dočasně pracovat. Jak to je nyní s LCD panely u notebooků pro práci s grafikou?

Děkuji za rady a tipy.
Salamander (6177)|2.11.2011 09:55
[quote=medvedus;479975](v některém fóru jsem četl, že se nevyplatí kupovat notebook nad 25.000 Kč)
[/quote]

To by mne zajimalo, kde to bylo, osobne spis zastavam presne opacny nazor, ze vetsina notebooku pod 20k za moc nestoji ...

Jinak k dotazum
jen malo notebooku ma dostatecne kvalitni panel pro nejaku vaznejsi praci s grafikou. Ale jak pisete, dalo by se to resit externim monitorem ... v tom pripade, vzhledem k tomu, ze se bude casto prenaset, bych volil neco s mensi uhloprickou a z tech bych asi pro vase potreby vybral MacBook Pro 13" (a pripadne doinstaloval windows), macy mely vzdycky velmi dobre LCD panely a i zpracovanim jsou na velmi dobre urovni.
VencaX (3686)|2.11.2011 11:00
MacBook je zajímavá volba a určitě kvalita je u něj na prvním místě. Možná bych ale zvolil něco s dedikovanou grafickou kartou, přeci jen práce s grafikou je na prvním místě uživatelových priorit.
Co do konstrukce jsou velmi povedené - Lenovo ThinkPad T420/T520, Dell Latitude, HP EliteBook.
Displej u 14"-16" bych volil aspoň HD+ (1600x900), raději ne FullHD (až extrémě vysoké na tak malý displej).

Cenově bych to viděl asi tak, že se nevyplatí:
- herní notebook pod 28000 Kč,
- pracovní notebook pod 22000 Kč (cca startovní cena za T520),
- multimediální notebook na kancelářskou práci, filmy, občasné přenášení nad 20000 Kč,
- pokud je málo financí, pak bych volil aspoň small-business notebook okolo 15-20000 Kč.
medvedus (6)|3.11.2011 11:30
Děkuji za rady. Všechny tipy se mi líbily. MacBook je mi sympatický, ale nakonec se rozhoduji mezi:
- Lenovo ThinkPad T520 - příjemná cena. Raději zvolit kombinaci s:
1. procesorem i7 2700 MHz + dedikovaná grafika - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90091#techparams
2. procesorem i5 2300 MHz + SSD 80 GB - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95157#techparams
- HP EliteBook http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=93399#techparams - je HPDreamColor opravdu tak dobré?

Co byjste zvolili na výše uvedené požadavky Vy?

Ještě jednou všem děkuji!
VencaX (3686)|5.11.2011 13:02
Osobně jsem nový HP Elitebook neviděl, takže nevím přesně, jak na tom je displej.

Každopádně EliteBook i ThinkPad jsou "vrcholem" technologií obou výrobců, takže špatné díly bych u nich asi nehledal. Možná nezbyde než koupit přes eshop a otestovat, případně vrátit. Druhá možnost je jet se na něj podívat do nějakého showroomu, pokud jej někde mají vystavený.

U Lenova by měl lákal SSD disk, ale raději bych přeci jen vzal tu verzi s dedikovanou grafikou. Popřípadě časem můžete dokoupit SSD a k němu UltraBay na původní disk.
medvedus (6)|5.11.2011 23:39
Děkuji,

asi to vyhraje Lenovo s dedikovanou grafikou.