reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

opet lepsi zvukovka

ricc4rd0 (2)|2.11.2011 14:37
Zdravim,

chtel bych pozadat o doporuceni slusne externi USB (popr. i interni PCI lowprofile) zvukove karty, u ktere se da rict, ze ma kvalitnejsi zvukovy vystup nez bezne prodavane karty a integrovane chipy. Nedavno jsem byl na navsteve u jednoho muzikanta a poustel si na jeho M-AUDIO externi zvukovce par mych oblibenych veci a uplne jsem se zhrozil, jak spatne ta moje Audigy 2 hraje. Ze to neni zadne terno vim davno, ale ze ma tak moc "prikraslene" basy a hodne podivne stredy, to bych necekal. VIm, ze ASUS Xonar na tom nebude o moc lip.

Staci mi: stereo analog vystup RCA - cinch, samostatny vystup na sluchatka, vstup na mikrofon (staci obycejny, nepotrebuju fant. napajeni), plnou podporu Windows 7 (32bit a 64bit). Ten mikrofon by se dal teoreticky ozelet, kdyby byla moznost pouzit mikrofonovy vstup co mam na zakladni desce.

Co bych ocenil kdyby melo navic: digitalni vystup - bud opticky nebo coax a stero cinch vstup.

Dival jsem se na M-AUDIO USB krabicky, ale ty jsou hlavne pro muzikanty (vstup pro kytaru/jiny nastroj namisto stereo vstupu, konektor na profi mikrofon mamisto klasickeho velkeho nebo maleho JACKu, aj.

Cenove do 4000Kc vcetne DPH.

Cetl jsem doporuceni tady ve foru na zvukovku esi-audio.com/products/julia, ovsem nevim jak jsou na tom po zvukove strace jejich USB varianty a PCI nevyrabi v low profile provedeni.


Diky za typy a rady

r.
NHKG (1136)|2.11.2011 14:51
A jsi si jistý, že ten rozdíl ve kvalitě zvuku je způsoben zvukovou kartou a není to reprosoustavou / sluchátky? Pokud máš dobré sluchátka, tak doporučuju zkusit se domluvit v nějakém slušném obchodě a tu USB zvukou kartu vyzkoušet.
Jinak moje ESI Maya nic moc.
ricc4rd0 (2)|2.11.2011 15:25
sluchatka mam AKG 272, repro Tannoy Revolution. potreboval bych par tipu nez zacnu obrazet prodejce a zkouset.
dzandra (1368)|2.11.2011 15:35
OT: škoda že nemáš takový krásný plechový sluch jako já, to by na nějakém basu a středu vůbec nazáleželo :D
jarda.j (41)|3.11.2011 17:28
Sranda, moje aparatura byla přes půl melounu, a bez PC. Hudba je o jiném, a nemá nic společného s PC MP3. Základem je hudební sluch. Takže?