Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Problémy s PC (HW/SW): IP kamera zprovoznění

Neregistrovaný

Tazatel: Jirkam

Znění dotazu: Přeji dobrý den,

omlouvám se, že Vás obtěžuji. Předesílám, že kameru IP Apexis APM J802-WS jsem koupil za mořem, kde momentálně pobývám. Neumím dostatečně zdejší jazyk a manželka zase nezná technické termíny.
    O co jde. Kameru podle instruktážního cd jsem zapojil ( kamera kabelem do routru WI-FI a bezdrátově k NTB ). Nahrál co jsem měl a nedaří se načíst IP adresa a nemohu dále pokračovat v nastavení, abych mohl kameru používat.
    Napadá vás, v čem dělám chybu. Vaši radu, která povedu k úspěšnému zapojení samozřejmě odměním dle Vašeho pokynu .
    Předem díky, Jirka.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows 7

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Potřebuješ mít kameru v routru? A proč? Běžně se připojuje k počítači, ne?

http://www.zive.cz/poradna/privodni-...nsultanswers=1

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Zkusil jsem i možnost připojení přímo na NTB. Výsledek je stejný, připojení se nedaří. Kamera se nahodí ( pohon polohy kamery ), ale u toho to skončí. Opravdu nevím kde je zakopaný pes a v podstatě již nevím, zda se to někdy podaří podaří. Každá rada dobrá.

Obyvatel SHW Avatar uživatele scratchy27
    Registrace
    Mar 2008

Je na routeru povolen DHCP server? Vypadá to, že ta kamera dle manuálu nemá předdefinovanou IP adresu a čeká na přidělení adresy právě od DHCP z routeru. Napište jaký máte typ routeru, nějak to dáme dohromady.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Díky moc za snahu pomoci :-). Je to NETGEAR - N 300 WIRELESS ROUTER WNR 2000. Je připojen rovnou do zásuvky pro příjem internetu.

Registrace
    Mar 2008

Takže, otevři prohlížeč internetu a do adresní řádky zadej "192.168.1.1" (bez uvozovek) - to by měla být defaultní IP adresa tvého routeru.
    Bude to po tobě chtít jméno a heslo. Pokud jsi si definoval nějaké svoje zadej je. Pokud ne, zadej do uživatelského jména : "admin" a do hesla : "password" (opět bez uvozovek).
    Tím se přihlásíš do administračního rozhraní tvého routeru.
    Tam najdi záložku "Local Network" a pod ní položku DHCP Server. Měla by mít hodnotu Enable, pokud bude disable, tak jí přepni.

Ještě mě napadá, že by to mohl být Access List. Vyzkoušej tohle a doj vědět, kdyžtak bysme mrkli ještě na tohle.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Super!!!!! Funguje!!!! Poslal jsem soukromou zprávu. Moc Díky.

Registrace
    Mar 2008

Tak to je dobrá zpráva Díky, více SZ

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Kamera chodí, ale hlavně jsem chtěl, aby bylo možno se připojit z venku přes net. Od prodejce jsem dostal odpověď, že to jde se připojit (poslat na IP adresu kamery s přiděleným heslem ). Jak postupovat?

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od porter201 Zobrazit příspěvek
    Kamera chodí, ale hlavně jsem chtěl, aby bylo možno se připojit z venku přes net. Od prodejce jsem dostal odpověď, že to jde se připojit (poslat na IP adresu kamery s přiděleným heslem ). Jak postupovat?
    Máš od poskytovatele veřejnou IP adresu???

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Poskytované připojení je zahrnuto v nájmu a tak nepředpokládám, že bych měl něco navíc.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Citace Původně odesláno od astec Zobrazit příspěvek
    Máš od poskytovatele veřejnou IP adresu???
    Rozumím tomu tak, že veřejnou IP adresu budu k tomuto účelu potřebovat a může ji přidělit jen poskytovatel připojení?

Registrace
    Mar 2008

Ano, přesně to jsem ti psal i do SZ.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Citace Původně odesláno od scratchy27 Zobrazit příspěvek
    Ano, přesně to jsem ti psal i do SZ.
    Ano je mi to již jasné, promiň, ale psal jsem to ihned po obdržení odpovědi od prodejce a snad v naději, že je to právě u této kamery jinak. Když dám do prohlížeče 192.168.1.2 , tak se mi ukáže to samé, jako když se přihlašuji ze stránek, ale kamera ( okno je mrtvé ) :-(.
    Pokusím se získat veřejnou adresu. Musí to být od poskytovatele? Na netu jsem našel:

http://vimjak.cz/internet/jak-ziskat...dresu-kdekoliv.

Horší je, že se mi občas sekne ntb a musím vypnout na tvrdo. V noci jsem to řešil obnovením :-(.
    Jinak, když si něco vemu do palice, chci to dotáhnout do konce, jinak je ta kamera tady nanic. V návodu je spousta pokračování v nastavení, včetně umožnění připojení dalších osob se svým heslem. pořádně tomu nerozumím a to je flustrující :-)

Podobná témata

1. BT sluchatka+zprovozneni na PC
    Od smates v sekci Audio
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-03-2014, 21:55
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 07-02-2012, 21:30
  3. Problémy s PC (HW/SW): webová kamera
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 27-02-2009, 16:05
  4. Problémy s PC (HW/SW): kamera v notebooku