reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílená tiskárna win7

djtesla (3)|4.11.2011 19:36
Zdravím,

mám problém ohledně sdílení multifunkční tiskárny. Vlastím desktop a notebook, kdy notebook jede na Win XP (32bit) přes wifi a desktop jsem upgradoval na Win7 (64bit). Když na obou dvou byl WinXP tak jsem na desktopu nasdílel tiskárnu a z notebooku jsem bez problému tiskl, ale teď dám we win7 sdílet tiskárnu, notebook ji najde ale nechce mi přijmout ovladače. Prosím o pomoc co s tím.
zsdx (2098)|5.11.2011 10:40
Mas hned nekolik moznosti. Predpokladam, ze ti tiskarna na notesu zustala nainstalovana (a ze jsi ji nemenil za jinou:)) - potom potrebujes pouze zmenit port, na kterem bude povesena - a to bud primo pomoci sitove cesty nebo fintou s presmerovanim sitoveho portu (net use lpt1: ..).
Nebo muzes ovladace pro 32bit Win doinstalovat na desktop a notes si je pak z nej vezme.
A do tretice muzes ovladace podstrcit rucne pri pridavani tiskarny na notesu.
djtesla (3)|6.11.2011 08:47
Na notebooku je tiskárna nainstalovaná. Dokonce jsem na ni stáhl nejnovější ovladače. Problém je v tom že když ty ovladače "vnutim" windowsu tak je odmítne s tím že zadané místo neobsahuje žádné ovladače. U ovladačů je přiložen exe soubor přes který nainstalovat jdou. A na win7 když zaškrtnu aby při připojení síťové tiskárny přiložil x86 ovladače, tak mi píše že je nelze použít protože nejsou určeny pro architekturu procesoru nebo že zadané místo neobsahuje ovladače. A chtěl bych zachovat v notebooku ovladače jak na usb tak tam mít zároveň síťovou tiskárnu. Máš nějaké řešení? Popřípadě jak to udělat přes ten port?
zsdx (2098)|7.11.2011 20:14
Ovladac = ve tvem pripade jeden velky exe soubor? Pak se nediv, ze to nenainstalujes pomoci pruvodce/rucne.
Ad port - syntaxe je [code]net use lpt2: \\pocitac_nebo_jeho_IP\sdilenatiskarna[/code] v ntb si vytvor novou tiskarnu (port lpt2, ovladac libovolny-pak ho pouze zmenis na spravny, ktery je jiz instalovan).
BTW co udela \\pocitac_nebo_jeho_IP\sdilenatiskarna do Start-Spustit?
djtesla (3)|11.11.2011 08:15
Asi jsi špatně pochopil co jsem napsal. Psal jsem že je přiložen exe soubor, nikoliv, že mám jeden velký exe. Upřesním to tak že najde příslušný inf který obsahuje ovladače na danou tiskárnu.

Zkoušel jsem vše. Zkoušel jsem i u tiskárny nainstalovanou přes usb vytvořit nový port, zadat mu adresu, najde ji, ale píše že je offline. Dokonce jsem vnutil Win7 ovladače na WinXP32bit, což se podařilo, ale to taky nepomohlo.