Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wojmirek
    Registrace
    Nov 2009

Primární požadavky: vysoký výkon – Jelikož bude náhradou za stolní počítač, měl by taky mít velkou obrazovku

Preferovaní výrobci: Dell, Lenovo, MSI, Toshiba

Další komentář:
    Dobrý den,
    - Notebook chci koupit nejpozději do konce tohoto měsíce.
    - Maximální cena kolem 25 000KČ.
    - Moje představa je notebook, který patří k nejvýkonějším co se za tuto cenu dá sehnat.
    - Jelikož bude náhradou za stolní PC a bude tak napájen elektrikou, nevyžaduji velkou výdrž baterie.
    - Nejpravděpodobnější využití: Grafické programy (3DS MAX ; PhotoShop)
    - Hry nehraji moc často, ale když už, tak preferuji ty novější - Test Drive Unlimited 2, Just Cause 2, GTA IV

...
    Notebook, který mi padl do oka má název: Lenovo IdeaPad G770
    - co na něho říkáte?

Děkuji moc všem za každou radu a návrh.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

No nejlepší volba to podle mě nebude. Kladně na něm hodnotím pouze displej s HD+. Jelikož má notobook být náhražkou za stolní PC, volil bych možná silnější grafickou kartu a když na práci tak raději Nvidii. Procesor bych vybral buď Intel Core i5 nebo 4 jádrovou Core i7 (za 2 jádrovou i7 nemá cenu připlácet, ve srovnání se stejně taktovanou i5 není výrazně výkonější).

Pokud by měl sloužit na herní záležitosti, zvolil bych asi něco s lepším chlazením. Něco jako je Asus G74.

Pokud bude ale notebook využíván hlavně k tvorbě grafiky, asi bych raději použil řešení menší notebook + externí displej. Důvodem je to, že notebookové displeje nemívají moc kvalitní podání barev.
    Z 15" notebooků bych šáhnul po Lenovo Y570 (možná i po levnější variantě bez Rapid Drive) nebo Dell XPS - i když u něj se mi nelíbí FullHD rozlišení, stejně jako třeba u tohohle 17" Asusu.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 05-11-2011 v 13:54

Registrace
    Nov 2009

Díky moc. Kdybych zvolil variantu Asus G74 + externí obrazovku, tak bych udělal špatně? Jde moc poznat rozdíl ve kvalitě barev?

Já se grafice nevěnuji v profesním záměru, spíš jenom tak, protože mě to baví a sem tam musíme něco do školy, takže netrvám na extrémně kvalitním podání.
    Co myslíte? ...Děkuji.

Registrace
    Jun 2008

Asi takhle. Zájmově se věnuji grafice a mám 13" displej v notebooku za 16 tisíc. Vůbec mi to nevadí, pracuje se mi s tím dobře, takže já říkám, že klidně i bez externího displeje. Podle mě je displej u G74 použitelný a hardwarově je to asi nejvýkonější rozumný notebook za tuhle cenu.

Registrace
    Nov 2009

Aha, tak to díky moc. Pravděpodobně se rozhodnu právě pro tento notebook.

Jenom jestli mi to ještě někdo nechce rozmluvit? Mají i ostatní stejný názor? (co se výkonu a ceny týče)
    Děkuji.

Registrace
    Jun 2008

Raději počkej ještě na názor někoho jiného, ale co se výkonu týká asi nic lepšího neseženeš. Nvidie GTX 560 je to nejlepší, co můžeš v notebooku za tuhle cenu čekat a ta Core i5 má výkon dostatečný.

Registrace
    Nov 2009

Jojo, díky. Každopádně lepší, než PC v podpisu ne ?

... Takže ještě prosím někdo napište svůj názor, abych se mohl definitivně rozhodnout.
    Děkuji moc.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

no, ja teda 17" notebooky nikdy moc nechapu, ale budiz, za ty penize je to dobra volba.
    Akorat bych upozornil, za na Alze je o par korun drazsi nez treba na czc http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=96103

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Osobně bych volil ten Dell XPS, zkoušel jsem si na něm něco zahrát.
    Dotyčný na něm používá náročné aplikace, jelikož pracuje jako profesionální fotograf.

Má velmi příjemnou klávesnici, Asus se mi pod ruce ješté nedostal, takže nemůžu posoudit.

Registrace
    Jun 2008

Do 25000 se ale na XPS nedostane a pokud jo, pak s výrazně horší grafickou výbavou. Nicméně je pravda, že jsou to kvalitní notebooky.

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Pročti si ale nejprve kvalitní recenze (notebookcheck, notebookreview), kde měří i teploty na povrchu těla ntb.
    Dell má sice skvělý servis, ale u jeho multimediálů často dochází k tomu, že mají vysoké povrchové teploty v centrální oblasti spodku (což by až tak nevadilo) a v okolí touchpadu (což byl ale hl. problém starších XPS 16).
    + v zátěži patří rozhodně mezi hlučnější.
    Konstrukčně bývají ty delly max. lepší průměr.

Pokud to nebude trpět na teplo, tak ho klidně vem, Dellácký onsite servis se u nás řadí k tomu nejlepšímu, co dostaneš (pouze Dell a Fujitsu má NBD onsite skutečně do druhého prac. dne opraveno, konkurence - Lenovo, HP, Acer, Toshiba, ... má NBD onsite vedeno jako NBD response, tzn odezva do druhého prac. dne, tzn. servis do hned další den začne řešit, ale neznamená to, že to vždy je další den hned opraveno, někdy se čeká na díly a pak to trvá třeba pár dní)

Jinak vyloženě jako herní mašina je ten asus G74 asi nej volba.
    GTX560 je někde jinde, než 540/555 a má dvouokruhové chlazení - nezávisle chladí CPU a GPU.
    Takže ano, je to pak tlustý těžký ntb, ale nemá pak takové problémy s přehříváním, throttlingem, atd. jako plno 15.6' "herních" kolegů.
    Což je vidět i ze zdejší recenze:
    http://www.notebookcheck.net/Review-...k.56809.0.html
    40° max napovrchu těla ve full loadu je nádherná hodnota. Ten ntb je vpodstatě na povrchu furt studenej.
    A teploty komponent uvnitř - mezi 65 a 70° ve full loadu pod prime a furmarkem? Ostatní podobné ntb mohou jen závidět. Ty rádoby "herní" 15ky jdou kolikrát i přes 90.
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 05-12-2011 v 16:01

Nováček
    Registrace
    Dec 2011

Chtěl bych se zeptat, mám stejný rozpočet, chci notebook na hry, ale váhám mezi GT560 a GT460, koukal jsem na testy a grafiky s méně pamětí ale DDR5 poráží i jiné typy Nvidii, Nechci 17 palců kvůli častému přenosu, prý to notebook špatně snáší... A problem je v tom, že GT560 umí v této cenové hladině snad jen MSI a tam jsem slyšel, že je na tom s chlazením hlučností a plastech dost bídně... A když bych chtěl ASUS nebo HP či jinou stejně solidní značku, tak dělaj i5 - stačí- s GT460, bude ten výkon hodně dole? Chci to na Online hraní SWTOR...
    Naposledy upraveno uživatelem Sittus: 05-12-2011 v 17:15

Registrace
    Jun 2008

MSI raději ne, kvalita + chlazení...
    Navrhl bych Asus G53, ale ten už se asi bude špatně shánět. Každopádně Core i5 na hry stačí a GTX460 je taky OK. Výkonu moc neubyde, konkrétně bych jí zařadil asi přesně mezi GTX560 a GT555.

Jinak pokud vím, tak SWTOR by bez problému měl běžet na starej GF7800, takže tam bych problém neviděl.

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

17' bývají kolikrát pevnější neý 15', prostě tam už nejde udělat ten ntb jen z kusu průměrného plastu, pač by se to rozpadlo.
    Mno a u nošení 17' netrpí ntb, ale spíše uživatel, takovej G74 váží přes 4kg
    (ono pořádné chlazení něco váží)

výkonný HW (gt555 a více) v 15.6' s jednookruhovým chlazením většinou = problém s teplem.
    Snad bak ty ntb ala G53, a tak.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Možná bych zvážil i třeba tenhle: http://www.alza.cz/msi-gt683-656cs-d267360.htm

Je to sice "pouze" Msi, ale v jiných recenzích je brán jako kvalitní herní noťásek v takovém průměrném rozměru (15,6")
    I já si ho chtěl koupit, ale nakonec jsem od něho upustil...a udělal jsem asi dobře
    Zkoušel jsem si ho v showroomu a má celkem příjemnou klávesnici, bohužel při zátéži je trošku hlučnej.

Je to na pováženou.. i když každý MSI není shit

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26