reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

DirectX 11

valentijos (3)|5.11.2011 13:11
Zdravím,
Vím, že se jedná o velké téma, které se na netu řeší už delší dobu, nicméně řešení jsem stále nenašel a proto si žádám o radu. Jako hodně uživatelů řeším problém s DX11 na win7, když mi grafická karta podporuje jenom DX10.1 , který samozřejmě nemohu do systému win7 dostat žádným způsobem. Proč se na to vůbec ptám, protože NTB neběhá ani na poloviční výkon a podle mě právě DX11 je to, co ho brzdí. nicméně, už je na to nějaký řešení? Budu vděčný za jakoukoli radu.

jedná se o Lenovo ideapad Z560 - Intel Core i5 480M, 15.6" LED 1366x768, RAM 6GB, NVIDIA GeForce 310M 1G
Richmond (8084)|5.11.2011 13:18
Ve W7 jsou DX11 - tzn. že lze využít kartu max pro DX11 - DX12 karta by mohla využívat pouze DX11.

Co se rychlosti týče tak jestli ti to běží pomaleji než při pořízení notesu tak bude vina nejspíš v taktech pro 3D nebo v ovladači, ale s DX to nebude mít nejspíš nic společného. Každopádně zkus stáhnout a nainstalovat poslední DX (zde v downloadech)
r34ktor (7477)|5.11.2011 14:11
Přítomnost DX11 v systému rozhodně DX10.1 kartu nebrzdí. Problém bude jinde.
valentijos (3)|5.11.2011 14:25
Tomu rozumím, ale když se mrknu přes dxdiag, tak mi to ukáže, že moje aktuální DX jsou DX 11, to přeci ukazuje, co mám nainstalováno. Co se toho výkonu týče, myslím tím, že nestíhá to, co stíhá můj slabší počítač. A to o docela dost, jinak bych to neřešil. A i v takové základní diagnostice výkonu jsem viděl, že konkrétně třeba při hře Red Faction Guirrella se CPU ani RAM vůbec nezapotila, prostě jako by spal, ale přitom pro plynulý chod musím mít hru na LOW. Ne, že bych byl nějaký Gamer, možná kecám kraviny, ale fakt mi přijde, že výkon neni zkrátka ani poloviční. Jinak díky moc za radu, ale tento DX mám v současné době nainstalovaný. Jinak ovladače jsou samozřejmě v pořádku a do taktování se ze zkušenosti nepouštim a na tomto NTB jsem se nikdy ani nepustil. Všechny nastavení, co se týče 3D se zdají být v pohodě.
valentijos (3)|5.11.2011 14:26
Dobře, díky za radu, zkusím najít chybu někde jinde.
Richmond (8084)|5.11.2011 14:31
A tvůj slabší počítač má jakou grafickou kartu? Pochybuju, že slabou 64bit... Kdyžtak můžeš porovnat výsledky z 3D marku s tímhle http://www.notebookcheck.com/NVIDIA-GeForce-310M.22438.0.html a když nebudou zdaleka na stejné úrovni tak kdyžtak řešit problémy